25'ten Sonra Üniversite

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve kirazsapi tarafından 3 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

3 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : kirazsapi
  1. kirazsapi

kirazsapi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    41
    Hanımlar sizce bir insan 25 yaşından sonra üniversite okumaya çalışmalı mı?

Son düzenleme: 30 Ağustos 2010
  2. 3 Ağustos 2010
  3. Brsnz

Brsnz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    148
    Siz farklı alanlarda mı çalışmak istiyorsunuz. Ben öyle anladım da.. Ve şu anki diplomanızla çalışmak istediğiniz alanda çalışamıyor musunuz? Eğer öyleyse okuyun yeni bir bölüm. Ama şu an çalışıyorsanız işinizi de bırakmayın. Yani ben hem çalışırım hem okurum diyorsanız okuyun. Mezun olduktan sonra işinizi değiştirirsiniz. Millet 45inden sonra okuyor boşverin çevreyi siz. Onların dedikleri kedi ciğer olayı. Hiç takmayın... Bir abla vardı müdür olmak istiyordu 40ından sonra 4yıllık işletme okudu, sonra müdür olmak için koca anayasayı ezberledi, idare hukuku kitaplarını hatmetti sonra sınava girdi ve şimdi müdür..

Son düzenleme: 3 Ağustos 2010
  4. 3 Ağustos 2010
  5. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    Ben olsam, kazandığım bölüm hayalimdeki bölümse; yani maksat okumuş olmak için değil de zevkle okuyacaksam...
    Çalışma mecburiyetim ve bir sorumluluğum yoksa....
    Geçimine katkı sağlamak zorunda olduğum bir ailem yoksa...
    Benden para bekleyen yoksa...
    Okul hayatını seçerdim.

6. 3 Ağustos 2010
  7. kirmizicilek16

kirmizicilek16 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    253
    Ödül Puanları:
    163
    üniversitede 30 yaşında bir ablamız vardı evli ve bir boyunca erkek evladı vardı eşi ile sorunları olmuş oda okuyup kendini geliştirmek adına gelmişti üniversiteye...bizle birlikte çok da güzel günler geçirdik...bence süper olurr oku canım sonuna kadar oku...

8. 3 Ağustos 2010
  9. kirazsapi

kirazsapi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    41
    şu an ki diplomamla hep eğitim gördüğüm alanda çalışamıyorum hem eğitimim yetersiz ve mesleğide çok sevmiyorum açıkçası...çünkü ilerleyebilmek için çok çalıştım ama kurtlar sofrası diye tabir edilen ve sürekli elaman değiştiren bir sektördü. sonra uzunca bir süre boş kaldım halada çalışmıyorum...şimdi bir meslek edinme kursuna yazıldım ama kabus gibi geliyor bana...zaten depresyondayım bu kursu bitirip iş bulursam ilk başta tedavi görüp okumak istiyorum ama işte içim kırgın bu yaşa kadar olamayanlara bazen bir hırslanıyorum neden olmasın diye bazen de saçma buluyorum çalış kazandığınla geçin millet ne durumda diyorum ama kendimede yediremiyorum bulunduğum yeri...zaten olursa hem çalışıp hem okumak istiyorum ama geçimimi tam olarak sağlayabilirmiyim bu şekilde bilmiyorum...

10. 3 Ağustos 2010
  11. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    hayalin ne ? önemli olan bu bence..
    eğer hayalin şu an içinde bulunduğun konum durum vesaire değilse tabiki okunur..
    önemli olan yaş değil çünkü..
    ama maddi sıkıntılar para sözkonusu olcak ise çalışırdım sanırım ben.. çalışıp işimde yükselmek mantıklı gliyor..

12. 3 Ağustos 2010
  13. Brsnz

Brsnz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    148
    Helal olsun böyle kadınlara...

Hem 2 yıllıklarda iş sahibi olunabilecek bölümler var..

Muhasebe, büro yönetimi, bankacılık sigortacılık, bankacılık finans, halkla ilişkiler, dış ticaret gibi :) Yanına ingilizce çakarsınız :) Sertika veren kurslara da gidersiniz oh mis :))

14. 3 Ağustos 2010
  15. kirazsapi

kirazsapi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    41
    çalışma mecburiyetim var artık yaş aldı başını gidiyor 30 yaşında hala ailesinin parasını yiyen biri olmak öldürür beni...ha benden para bekleyen yok şükür...ilk başta istediğim bölüm için çalışacağım ama ne kadar mümkün olur bilmiyorum tabi...

16. 3 Ağustos 2010
  17. kirazsapi

kirazsapi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    41
    ne güzel....

18. 3 Ağustos 2010
  19. kirazsapi

kirazsapi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    41
    hayalimin yanından geçmiyor yaşadıklarım...çalışmak için şimdi meslek edinme kursuna gidiyorum sonra iş bulurum sanırım kazancı yüksek olmasada ama hiç istemiyorum böyle çalışmayı....