27.haftamdayım,erken dogum olabilirmis :((

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve kedi003 tarafından 3 Ocak 2010 başlatılmıştır.

3 Ocak 2010
    Konu Sahibi : kedi003
  1. kedi003

kedi003 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaslar herkese merhaba ben 27+2 deyim.. gecen carsamba doktorumuza gıttık ve bebek cok asagı inmıs erken dogum ihtimalin var, artık bundan sonra yatacaksın dedı :KK43:( ayakta cok mu kaldın dıye sordu.. hıc beklemıyorduk buyuk korku yasadık..cok sukur suyumun gelmesı durumu yok, kanamam yok , yada kramplarım yok.. sadece bebek asagıda o kadar ama yınede hep bır korku var.. benımle benzer durumda olan arkadaslar var mı?? varsa onerılerı neler?? doktorum sadece magnesium diasporal verdı.. erken dogum ıhtımalı var dıye mı verdınız dedım yok zaten normalde bu haftalar bunu tum gebelere verıyoruz dedı.. ıste boyle arkadaslar.. hep yatıyorum allah ınsallah zamanında dogum nasıp eder hepımıze.. sımdıden tesekkurler.. ve birde doktora gıttıgmızde 26+5 deydık ve bebek 1050grdı doktor mınyon bır bebek olacak dedı.. sızce haftasına gore kılosu nasıl????

Son düzenleme: 4 Ocak 2010
  2. 3 Ocak 2010
  3. ayse48

ayse48 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    cıger gelıdstırıcı ıgneyı oldun demı bende erken dogum yaptım 33 haftada bol bol dınlen yat kalkmamaya calıs benım kanamam bıranda geldı bırgun sonrada dogum yaptım ama cıgergelıstrıcıyı olmustum kızım 16 gun oglum bır gece köucozde kaldı bol bol dua et 27 hafta oakdar erken bır hafta degıl 30 haftayı gecırebılırsın ınsallah bende ızmırdeyım egede dogum yaptım

4. 3 Ocak 2010
  5. ayse48

ayse48 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    acıl bır duurum olursa unıversıteye gıt kuvoz sıkıntısı cekmemek ıcın benım ogluma egede 1 bos kuvoz buldular kızımı tepecıge goturduler ınsallah bunlara gerek kalmaz bırde banyoda cok kalma su ılık olsun sıcak degıl

6. 3 Ocak 2010
  7. ayse48

ayse48 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    ben magnezyumu 21 haftada baslamsytım bır zararı yok daha faydası var

8. 4 Ocak 2010
  9. kedi003

kedi003 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    hayır cıger gelıstırı ıgne olmadım.. doktor gerek yok eger kanama yada su gelmesı gıbı seyler olursa onu vuracagını soyledı.. bende hıc bır belırtı yok cok sukur ne kanama ne su gelmesı.. sadece asagıda o kadar.. acaba yınede olmalımıyım??

10. 4 Ocak 2010
  11. goncamelek

goncamelek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Allah yardımcın olsun canım ben su an 23 haftalık hamileyim 14. haftamda bebegim asagı inmiş düşük tehlikesi gecirdim sonra cıktı yukarıya hep yattım ama 1 ay gecen hafta doktora gittiğimde doktorum hafif asagıda gene dedi yürümüyorum bi iş yapmıyorum ama genede iniyo bende cok korkuyorum bence bebginin kilosu gayet iyi benim 450 gr su an magnezyumu ben 2 aydır içiyorum devamlı onun bi zararı yok sende iç faydalı Allah yardımcımız olsun canım kendine dikkat et

12. 4 Ocak 2010
  13. kayra42

kayra42 hayatımın aşkı 3 erkek:)) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    bırkere bebeğinin haftasına göre kilosu çok iyi.bende aynı sorunu yaşadım çok aşağıdaydı bebeğim.ve malesef 25.haftadan sonra hep yattım.37+3 tede doğum yaptım.çokta sağlıklı maşallah.korkma dinlenirsen yukarı çıkıyor benimki çıkmıştı.magnezyumda olası kasılmalar için.düzenli iç...

14. 4 Ocak 2010
  15. sher

sher Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

cmerhaba bende 30.haftada doğum yaptım.suyum azalamış fakat ilk gebeliğimdi anlayamadım kontrolde ortaya çıktı sancı-kanama falan yoktu sonra dr sıvı takviyesi için hastaneye yatırdı serum verildi 9 tane 1000lik bir gün sonra kontrol ettiğinde o sıvıların boşa gittiğini farketti ve gece apar topar 23.30da sezeryana aldılar enfeksiyon almaya başlamış enfeskiyon aldığım iğnede yapamadılar yavrm 31 gündr şuanda küvezde çok badire atlattı 21 gün solunum makinesinde kaldı enfeksiyon almadan celeston iğnesini yaptırmanda fayda var diye düşünüyorum bizim yaptırmaya zamanımız olmadı o iğnenin enfeksiyon yok ise bi zararı yoktur sen bir daha druna görüş derim. ayrıca turnusol kağıdı kullan sumu idaramı anlayabilmen için çok faydalı olur çünkü su birden boşalmayabiliyor sızıntı şeklinde idrar ile gidiyor su gelmeye başladığında geç kalınmış olabiliyor enfeksiyondan dolayı ayrıca 12 saat öncesinden ypılıyor doğuma girmeden

16. 4 Ocak 2010
  17. ayse48

ayse48 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    cıger gelıstırıcı ıgneyı bende ol derım ıgne nın etkısı 1 hafta 1hafta ıcınde dogum yapmazssan tekrar oluyormussunn ınsallh erken dogum olmaz sonucta allahın bılecegı ıs sen b0ol bol yat

18. 4 Ocak 2010
  19. kedi003

kedi003 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    bilgiler icin tesekkurler arkadaslar.. bu ıgneyı doktoruma tekrar sorucam. bana takrar 1 ay sonra gel dedı ama ben haftaya gıtmeyı dusunuyorum. sık gıtmenın bır zararı yok sonucta.. hep yatıyorum umarım bıraz dahı olsa yukarı cıkar... bu arada magnesıum benım bagırsaklarımı bozdu arkadaslar, sızdede boyle bır sey olmusmuydu ılk basladıgınızda???