27. haftma girdim..öğretmenim.çok zorlanıyorum........

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve esraseyhan tarafından 9 Kasım 2009 başlatılmıştır.

9 Kasım 2009
    Konu Sahibi : esraseyhan
  1. esraseyhan

esraseyhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    artık tahammülüm kalmadı öğrencilere.okulum köy okulu..yolları berbat yarım saatte gidiliyor.çok soğğuk.......pis...........dayanamıyorum artık.......

2. 9 Kasım 2009
  3. basakk600

basakk600 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bnde 30.haftamdayım ve paror aldım gitmiyorum.benımde calısdıgım okul tic.lisesi dersler blok 19.30 da cıkıs dayanamadım belımın agrısına raporumu kullanıyorum.nasılsa ocakta 0 lancak hakkımız

4. 9 Kasım 2009
  5. ezgim29

ezgim29 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ben de zorlanıyorum ama ne yapalım dayanacağız artık.çalışabildiğim kadar çalışacağım onların dersi boş geçsin istemiyorrum.

6. 9 Kasım 2009
  7. Chitlembiq

Chitlembiq Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de 28. haftamdayım. Okul başladığında müdür 30 saat ders vermişti. Zar zor 21 e düşürttüm. 21 saat bile çok geliyor şimdi. Daha çabuk yoruluyorum, daha az sabırlıyım. Öğrencilere daha çabuk kızabiliyorum normale göre. Rapor da almak istemiyorum, çünkü öğrencilere kıyamıyorum. Dersleri boş geçer. Bu saatten sonra öğretmen bulmak da zor olur. Kaldı ki 3 hafta kalaya kadar çalışmak istiyorum ki doğumdan sonra bebeğimle geçirecek daha çok vaktim olsun diye... Zor gerçekten hem çalışıp hem hamile olmak. Allahtan eşim çok yardımcı oluyo.

8. 9 Kasım 2009
  9. scagann

scagann Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende 35 haftalığım 2 haftam daha var doğum sonrasında kullanırım diye çalışıyorum ama çook zorlanıyorum sabır diliyorum . iyi dersler herkese

10. 9 Kasım 2009
  11. HavvaEsen

HavvaEsen Havva/ ESRA Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Ben 27 haftamdayım. Özelde çalışıyorum.Çok zorlanıyorum. Sürekli oturarak ders işlemek zorundayım.. Aslında rapor almak istiyoruım ama derslerimi arkadaşlarım doldurmak zorunda ve onşara kıyamıyorum. çok yoğun zaten ders programları. Dayanabildiğim kadar dayanacağım

12. 10 Kasım 2009
  13. esraseyhan

esraseyhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım sen 2 aylık önceki izninimi kullanıyorsun?yoka ona dokunmadan rapor mu aldın?doğum iznimi kullanmıcam rapor alcam demek gibi bir hakkımız var mı?0 lancak demişsin ya seninki nomal rapor sanırım....yine doğumdan sonra 4 ay kullanabilecek misin iznini?

14. 10 Kasım 2009
  15. duyguby

duyguby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım doğum izninin dışında rapor almayı düşünmedinmi.Mesela benim doktorum ben hiç istemeden rapor vereyimde dinlen diyor.Yorucu bir süreçtir,kendini yormamış olursun diyor.Tamamen almasan bile 3-4 gunluk dinlenmeler bile iyi gelecektir.Gerci öğretmenlikte prosedür tam nedir bilmiyorum ama durumun malum..zaten cok zor geçiriyorsun hamileliği...

16. 10 Kasım 2009
  17. duyguby

duyguby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ya hem aldığın raporu doğum izninden düşemezlerki.mantık dışı bir kere.o senin zaten alacağın bir izin.ama daha öncesinde hastalanmış,halsiz düşmüş,grip olmuş vs olabilirsin..bunun için kimse senin doğum iznini kısaltamaz ki..eğer öyle bir uygulama yapılıyorsa yanlıştır diye düşünüyorum ben..Allah korusun düşük tehditin olsa ve 2 ay hiç kalkmadan yatsan,doğumdan sonra işemi başlatacaklar...

18. 11 Kasım 2009
  19. fergizay

fergizay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    76

Canım ben de Öğretmenim.13. haftamdayım.Benimki microenjeksiyon gebeliği.Ben önce 40 günlük rapor hakkımı kullandım.Şimdi de heyet raporu aldım.Bebeğim doğana kadar işe gitmeyi düşünmüyorum.