28.Hafta,kan uyuşmazlığı iğnesi?

Konusu 'Mart Anneleri' forumundadır ve Meltoo tarafından 22 Aralık 2008 başlatılmıştır.

22 Aralık 2008
    Konu Sahibi : Meltoo
  1. Meltoo

Meltoo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Hanımlar 28.haftadayız ve kan uyuşmazlığımız var. 28.haftada doktorumuza gittik iğne için ve bize bu iğneye gerek görmediğini,yapılmasada olabileceğini söyledi. Başka doktora soruyoruz oda kesin yapılsın diyo.Çok kafam karıştı. Bu iğnenin amacı eğer bebek benim gbi negatif değilse yapılan iğneyle antikor oluşumu engellenecekti...Aynı durumda olan varsa cevap bekliyorum kızlar...

2. 22 Aralık 2008
  3. burcusenk

burcusenk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım bizimde kan uyuşmazlığımız var ama ilk gebelikte problem yaratmayacağını söyledi doktorumuz. Ama ablamın ilk doğumunda problem yaratmıştı bebek açısından. Belki de biz yanlış anladık. Doğar doğmazda yapılabiliyormuş diye de duydum bu aşıyı. Ben tam tatmin olmadığım için tekrar gittiğimizde konuyu iyice sorucam. Bilgi vermeye çalışırım.

4. 22 Aralık 2008
  5. Meltoo

Meltoo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Seninde yarın 28.haftan. Bu çok önemli bizim için biliyorsun.Senden haber bekliyorum olur mu?Doktorun ne tavsiye edecek...

6. 24 Aralık 2008
  7. Bebixsx

Bebixsx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Bizde de var kan uyuşmazlığı ama ilk bebekte hamileyken yaptırmadım,doğumdan sonra ilk 48 saatte yapılması gerekiyormuş sanırım.şimdiki hamileliğimde ise doktor aşının koruyuculuğunun tutmuş olduğunu söyledi ve iğne yapmadı,kan ggrubu negatif olmazsa doğumdan sonra yapacakmış.

8. 24 Aralık 2008
  9. eates

eates Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bu iğne doğumdan sonra ilk 72 saatte yapılması gerekiyor.Bir sonraki bebekte sorun olmasın diye.

10. 24 Aralık 2008
  11. Lazanya

Lazanya ezik püsküvüt Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    sewgili melto benim durmum da aynı sizler gibi ancak benim doktorum mutlak suretle 28, hafta iğneni yapacağız dedi bebek pozitif ise benim kanımla en ufak bir teması bebeğin ve benim hyatımın tehlikeye girmesi demekmiş.anemi ve hatta ani ölümlere kadar varabiliyormuş.bebek doğduktan sonra eğer kan grubu pozitif olursa bir doz daha 72 saat içinde bana yapılacakmış doktorumun açıklaması bu ayrıca ben sektör içinden olduğum için size ekstra bir bilgi bu iğne yani anti-d piyasada yok önceden araştırılıp temin edilmesi gerekiyor.

12. 24 Aralık 2008
  13. karakuzummm

karakuzummm yakışıklı oğlum ozan'ım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim doktorumda 28. haftada yapılmasına gerek olmadığını doğumdan sonra 72 saat içinde yapılması gerektiğini söyledi. indirekt combbs testi yapıldı sonuçları daha çıkmamış orda zaten belli oluyor kandaki değerlerden. bende birkaç kişiden sordum doğumdan sonra olmuşlar iğneyi gebelikte olan yok şu anda karşılaştığım kişiler arasında. bende şimdi 28. haftadayım merak ediyrum test sonucunu. 2 ayda bir bu testi tekrarlamak gerekiyor dedi.

14. 25 Aralık 2008
  15. karakuzummm

karakuzummm yakışıklı oğlum ozan'ım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    testimin sonuçları normal çıkmış ben doğum sonrası olcam iğneyi büyük ihtimalle

16. 29 Aralık 2008
  17. sewill

sewill Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bende 28. haftamdayım 4 gün önce bu iyneyi oldum.doktorum prof. 14 hafta boyuunca bu iğnenin beni koruyacağını söyledi doğumdan sonra çocuk pozitif olursa bir daha olcam...bence bu konuyu iyi araştırın internette de 28. haftada olunması gerektiği yazıyo

18. 5 Ocak 2009
  19. burcusenk

burcusenk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba doktoruma bugün gittim test sonucumun negatif çıktığını o yüzden doğumdan sonra aşının yapılacağını söyledi bilgine...