28 haftalık doğan kızım kilo almakta gecikiyor

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve preemie tarafından 11 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

11 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : preemie
  1. preemie

preemie Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben aranıza yeni katıldım
    kızım 10 nisan 09 da 28 haftalık 1200 gr olarak doğdu, 900 grama düştü, şimdi 1140 gr.
    beslenmesi tam artırılmaya başlandığı zaman NEK şüphesi oldu ve beslenme kesildi. bu şekilde 3 kez beslenmesi kesilerek tekrar baştan artırılmaya başlandı. bu şekilde sorun yaşayan varmı aranızda , kzıım 1 aylık oldu ama daha doğum kilosuna ulaşamadı

2. 11 Mayıs 2009
  3. ebrizm

ebrizm Prenses Beril in annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    çok geçmiş olsun canım biraz sabır istiyor prematüre bebekler benim kızımdada beslenme sorunu vardı biraz uğraştırdı bizi ama düzeldi şimdi 6 aylık yinede az besleniyor yemesi sorunlu ama çok şükür hayatta

4. 12 Mayıs 2009
  5. Arzu:)

Arzu:) AYŞENUR,UM CANIM BENİM:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    hiç korkma canım bende 28 haftalık doğum yaptım...bizimde öyleydi..kızımı beslemeye başladık larında tansiyon problemi yüzünden beslemeyi kesip serum takıyolardı..bu olay çok tekrarladı..ve sonunda beslemeye geçilmişti..sakın moralini bozma ben öle herşeyi çok taktım dr.. sağolsun moralimi bozmak içinm bişey söleyip duruyodu..sonunda sütüm azaldı..sen dikkat et ve bol bol süt sağıp difrize at anne sütü çok önemli...myalize (sinir gelişimi) olmasını hızlandırıyo..sütünü bol bol sağ humana çayı iç derim arttırıyo..şuan 9 aylık oldu kızım düzeltilmiş yaş olarak 7 aylık..çok şükür iyiyiz darısı başına inşallah..çok meşakatli bi yo seni bekliyo...sormak istediğin bişey varsa yanıtlayabilirim..bu konuda uzman oldum diyebilirim..geçmiş olsun..Allah sağlık sıhhat versin kızın ve tüm bebişlere inşallah tatlım:teselli:a.s.

6. 12 Mayıs 2009
  7. fikirdelisi

fikirdelisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    374
    Ödül Puanları:
    153
    insallah bebisin biran once normal beslenmesine gecer. olumlu dusun ve uzulme umarım hersey yoluna girer

8. 12 Mayıs 2009
  9. yumy

yumy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    çok geçmiş olsun allah bağışlasın arkadaşa katılıyorum mutlaka emzirmaya istekli olun sütü arttırıyo bende hep emzirdim bu çok yararlı oluyo hem şimdi hemde ilerisi için gerekli.humana rezene ısırgan çayı et suyu pilav ayva prıteinden zengin gıdalar sütü arttırıyo tavsiye ederim sevgilera.s.:nazar:

10. 12 Mayıs 2009
  11. preemie

preemie Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızım bugün 50 gr aldı ve sonunda doğum kilosuna ulaştı.
    allahım inşallah bir daha sorun yaşamaz ve beslenmesi kesilmez
    sizler ne güzel büyütmüşünüz çocuklarınızı, inşallah benim kzım da büyür

12. 12 Mayıs 2009
  13. Arzu:)

Arzu:) AYŞENUR,UM CANIM BENİM:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    çok sevindim canım..iyi haberlerini bekliyoruz...merak etme canım bi bakmışsın yanında...geçmez dediğin günler gel,ir geçer..yeter :ecrin_bebek::nazar:ki sağlık olsun..

14. 13 Mayıs 2009
  15. ebrizm

ebrizm Prenses Beril in annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    maşallah bicirik e inşallah hep böyle hızla kilo artışı olur miniğimizin. büyütmeye gelince sende aylar geçince aynısını diyceksin hepsi aynı zorlukla büyüyor ama her rahatlamadan sonra hatırlanmıyor biel evlat böyle bir şeymiş meğer. annemi artık çok daha fazla seviyorum.

16. 13 Mayıs 2009
  17. demett.

demett. prens ve prenses annesi.. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Allah yardımcın olsun canım inşallah en kısa zamanda kızın kucağında emzirecek kadar büyür annesi:Saruboceq:
    hep iyi düşün bi bakacaksın kocaman olmuş:asigim:

18. 13 Mayıs 2009
  19. preemie

preemie Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkürler kızım (DEFNE) bugün 1210 gr oldu. bu aralar rop muayenesi yapılacakmış. inşallah bi sorun çıkmaz. bebeğimi her gördüğümde hem bi mutluluk kaplıyor içimi hemde korku ben bu küçücük çocuğa bakabilir miyim diye düşünmeden kendimi alamıyorum