28 haftalik hamileyim. Bebegimin kafasi vücuduna göre büyükmüs.

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve nisanyagmuru_29 tarafından 9 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

9 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : nisanyagmuru_29
  1. nisanyagmuru_29

nisanyagmuru_29 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bugün kadin doktoruna gittim kasik agrisi sikayetiyle. agrilarin altindan ciddi birsey cikmadi cok sükür. bebek büyüdügü icin olabilir dedi doktor.

Ama ultrasonda bebegin kafasinin vücuduna oranla büyük oldugunu ve 31.haftaya tekabül ettigini söyledi. Cok üzüldüm. Yarin detayli ultrasona üniversite hastanesine gidecegiz. gözüme uyku girmiyor. Cok korkuyorum kötü birsey cikacak diye. Benzer durum yasayanlar oldumu. Sonuc yinede iyi cikabilirmi?

iyi geceler

offff

2. 9 Ağustos 2010
  3. browni

browni Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ablacım Allah hayırlısıyla bebeğini kucağına almayı nasip etsin.. benim 2 ablam var bebek sahibi ikiside.. benim onların hamilelikleri sırasında öğrendiğim;
    1- çok evham yapma
    2- mümkünse böyle durumlarda2 farklı doktora görün.. ablamda da olumsuz birseyler söylemişti doktoru ablam hemen başka bir doktora da göründü ve bir sorun olmadığını öğrendi.

ben olumsuz birsey olmadıgına eminim gercekten , git bak istersen 3 boyutlu ultrasona gir bence hersey normal cıkacak.. ama böyle olumsuz birsey söylediklerinde 2. bir doktora da görün derim..

4. 10 Ağustos 2010
  5. cherry81

cherry81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    selam canim, insallah bir sorun yoktur ve doktor yanlis olcmustur.

yarin iyi haberlerini bekliyoruz.

yat biraz dinlenmeye calis, kolay degil biliyorum ama..

6. 10 Ağustos 2010
  7. nazela

nazela Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimde bebeğimin kafası normalden 3 hafta önde gidiyor ama drum bu durumun yapısal olabileceğini söledi öle detaylı usg falanda önermedi, yapılan ölçümlerin milimetre ile olduğunu arada ki 1-2 mm farkın bile 1 hafta daha büyük gösterebileceğini söledi. bence evham yapma canım.... inşallah bişi yoktur bebişinde....sonucu yaz merak ediyorum....

8. 10 Ağustos 2010
  9. sinop_e

sinop_e MELİSA'M Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim bebeğimin kafası da 2 hafta önce çıkıyor, bacak boyu 1 hafta, kilosu da 1500 grdı 28+5te...doktorum inceledi bebeği ayrıntılı ultrason ile, anomali görünmediğini, yapısal olduğunu söyledi...beyin ve diğer yapılar normal olarak oluşmuş dedi..bebek iri dedi hepsi bu...içinizi ferah tutun çok var böyle örnek ve genelde yapısal oluyor....