28 haftalık prematüre bebeklerin gelişimini paylaşalım hanımlar

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve preemie tarafından 5 Kasım 2009 başlatılmıştır.

5 Kasım 2009
    Konu Sahibi : preemie
  1. preemie

preemie Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    parça parça tartışıp-paylaşıyoruz ama toplu bi başlık altında 28 haftalık premaature bebeklerimizin yaşadıkalrını, sorunlarını, gösterdikleri gelişmeleri, oynadığımız oyunları nebileyim bebeklerimizle ilgili herşeyi kaygılarımızı paylaşalım

2. 5 Kasım 2009
  3. Arzu:)

Arzu:) AYŞENUR,UM CANIM BENİM:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benim kızım 28 haaftalık doğdu..1170gr 37 santim doğdu..şu an 15.5 aylık düzeltilmiş olrak 12.5 aylık..emekliyo düz yürüyo dönüşlerde düşüyo,tırmanıyo.oturuyo,hemen hemen herşeyi yapıyo yaşıtlarına göre.maşallah kuzumaopuyorumnanaktan:nazar: boyu 76santim kilo 9.5 kilo oldu..

4. 5 Kasım 2009
  5. mehtap3

mehtap3 BERKAY'IN ANNESI Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Böyle bir başlık açtığına çok sevindim preemie. Benim bebeğim de 28 haftalık doğdu. 9 kasımda kronolojik 6 aylık, düzeltilmiş 3 ay 9 günlük olacak. Şimdi 7 kilo 300 gram civarında. Beni ve nesneleri takip ediyor. Gülüyor, aguluyor, başını tutuyor ama bir süre sonra başı sallanıyor, elinden tuttuğumda her iki tarafa dönebiliyor. Eline bir nesne verdiğimde biraz tutuyor. Fakat henüz kendisi nesnelere uzanıp yakalamıyor.

Kırmızı bir elma kurdu oyuncağı var onu sağdan sola soldan sağa yukarıdan aşağıya aşağıdan yukarıya hareket ettirip takip etmesini sağlıyorum. Bir oyun minderi var üzerinde oyuncaklar asılı henüz oyuncaklara uzanmıyor ama seyretmek çok hoşuna gidiyor. Elinden tutup bir tarafa döndüğünde ellerini biraraya getirip agulamaya başlıyor ve çok mutlu oluyor. Gözlerine bakarak konuşuyorum o da agulamaya başlıyor.
    Yaşıtlarının kilosunu yakaladık sayılır benim tek endişem bundan sonra nörolojik bir problemin gerçekleşme ihtimali. Bebeğimin yürüyüp, konuştuğunu görene kadar bu endişem bitmeyecek sanırım. Bütün bebeklere sağlık diliyorum.

6. 10 Kasım 2009
  7. mehtap3

mehtap3 BERKAY'IN ANNESI Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Arzu siz ek gıdaya ne zaman başlamıştınız?

8. 10 Kasım 2009
  9. Arzu:)

Arzu:) AYŞENUR,UM CANIM BENİM:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    düzeltilmiş olarak 5 aylık olduğunda kendi sıktığım meyve suyu ve yoğurtla başladım canım..düzelilmiş olarak 6 aylık olduğunda kaşıkla yemek tarzı şeyleri blendırdan geçirip verdim. sebze ,çorba ,vs.. canım..

Son düzenleme: 10 Kasım 2009
  10. 1 Ocak 2011
  11. ssserife

ssserife Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Benim kızımda 28 haftalık doğdu şu an 6 aylık 7,800gr ve 66 cm allah hepimizin çocuklarına sağlık versin.

12. 16 Şubat 2011
  13. yaren72

yaren72 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim minik prensesim de 28 haftalık doğdu. 1500 gr dı doğduğunda. boyu da 42 cm di. şu an 3 aylık oldu ve 4 kiloya ulaştı. boyu da 47 cm. sadece mama ile besleniyor. aptamil 1 veriyorum.

14. 10 Mart 2011
  15. hulyaeyup

hulyaeyup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    benim kızımda 30+6 da doğdu 1 kiloydu gelişim geriliğide varmış 26 haftalık gibi doğdu.şuan 9100 gram 16 aylık düzeltilmiş 13,5 aylık herşeyi yapabiliyor çokda zeki maaşallh ama yürümüyor yürümekten korkuyor daha doğrusu

16. 10 Mart 2011
  17. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    bebekleımız buyuyo artık ....benım üçüz kızlarımda 28 haftalık dogdu....su an duzeltılmıs onuç aylıgız normalde 16 .....sıralıyo ıkısı cok ıyı tırmanıyoo donuyo oynuyo bırı ıse hala emeklıyo ayaklarının ustune yenı yenı basıyo ada uzun vadelı degıl hemen kırıyo doızınden ve oturuyo basarkende ayakucuna basıyo dıger tum hareketlrı cok ıyı donuyo emeklıyo yuvarlanıyo baba ded mama dıyo .. beklıyorum yurumelerını ama dıla bu sekılode basmamaya devam edrse norologa gıdıcez zaten hepsını goturucem ama onu ozellıkle ınş sıkıntı olmadan buyurler mınışlerımız ....

18. 16 Mart 2011
  19. delm

delm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba benim meleğimde 28 haftalık doğdu 1030 gr 37 cm 9,5 aylık ama düzeltilmiş yaş olarak hesaplarsak 7,5 aylık 8 kilo 68 cm boy.ayaklarının üzerine basıyo adım atmayada başladı yuvarlanıyo nesnelere uzanıp alıyo kahkaha atıyo he he hey gibi sesler çıkartıyo baş baş yapıyo dişleride patladı huysuz bu sıralar böle ek gıdalara başladık yiyo hemen hemen herşeyi ilk önce tadına bakıyo sonra yiyo beğenmediği şeyi hayatta yemez...