28 Mart 2009, dünya saati 20:30...

Konusu 'Yardım Melekleri' forumundadır ve radika tarafından 14 Mart 2009 başlatılmıştır.

  14 Mart 2009
  Konu Sahibi : radika
 1. radika

  radika Popüler Üye Üye

  Katılım:
  22 Nisan 2008
  Mesajlar:
  1.046
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  106
  28 Mart 2009, dünya saati 20:30...

  Dünya, küresel iklim değişikliğini durdurmak için küresel ısınmayı yavaşlatmak zorunda. Yaşanan olağandışı meteorolojik olaylar, su kaynaklarının azalması, canlı türlerinin yok olması ve yaşam alanlar…


  Earth Hour (Dünya Saati) ve Türkiye

  İki yıldır tüm dünyada gerçekleşen ve küresel iklim değişikliği üzerinde basit bir eylemle yaratabileceğimiz değişimi gösteren “Earth Hour” (Dünya Saati) eylemi tek ve büyük bir sese dönüştü. Son olarak 2008 yılının Mart ayında gerçekleşen eyleme Cumhurbaşkanlarından Belediye Başkanlarına, bireylerden şirketlere varan yelpazede 50 milyon kişi katıldı. Türkiye’de de WWF-Türkiye’nin (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) öncülük ettiği kampanyaya, 40 büyük firma katıldı, sivil toplum kuruluşlarından ve yüzlerce bireyden destek geldi. Çağrıya kulak veren herkes destekleri ve elçilikleriyle Türkiye’den tüm dünyaya mesajlarını ilettiler.

  WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) olarak; bu yıl tüm dünyada bir milyon şehrin ve bir milyar insanın katılması beklenen “Earth Hour” (Dünya Saati) hareketinin 2009’da yoğun bir katılımla ülkemizde gerçekleştirilmesi için destek vermek isteyen belediyeleri, tüm bireyleri, kamu kuruluşlarını ve özel sektörü 28 Mart 2009 Cumartesi günü 20:30-21:30 saatleri arasında güvenliği tehdit etmeyen alanlarda ışıklarını söndürmeye ve elektrik kullanımını azaltmaya davet ediyoruz.

  Küresel iklim değişikliği kapımızda,
  Harekete geçin, bize katılın...

  Bilgi için:
  Sezen Gülşen, sgulsen@wwf.org.tr  Dünya Saati'nin parçası ol! Arkadaşlarınla hikayeni paylaş, değişim yarat...
  Harekete Geç!

  Dünya Saati ve sürdürülebilir bir gelecek için dünyada neler yapılıyor?
  Destekçiler

  "Dünya Saati" web sitesinde insanlarla tanış...
  © 2009, Dünya Saati (Earth Hour)


  Ne yapabilirsiniz

  Işıklarınızı bir saat süreyle söndürmek büyük bir başlangıçtır. Ancak, Yeryüzü Saati 2009’u başarılı kılmak için yapabileceğiniz birçok başka şey de vardır.


  • Şimdi Kaydolun. Yeryüzü Saati’nin bir parçası olun ve karbon gazlarınızın azaltılması için yararlı ipuçlarına ve araçlara ulaşın.

  • Bir Arkadaşa Söyleyin. En iyisi, bütün arkadaşlarınıza, akrabalarınıza ve hatta iş arkadaşlarınıza söyleyin. Onları kaydolmaya özendirin.

  • Öykünüzü Anlatın. İklim değişikliği ailenizi ve toplumunuzu nasıl etkiliyor? Nasıl çözümün bir parçası olduğunuzu öğrenmek isteriz.
  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Dünya Saati (Earth Hour)

  WWF-Turkey
  28 Mart 2009 Cumartesi 20:30
  Türkiye  Şimdi Kayıt Ol! »   
 2. 31 Mart 2012
  Konu Sahibi : radika
 3. burcu_01

  burcu_01 Yeniden Başlamalı =) Üye

  Katılım:
  20 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  3.485
  Beğenildi:
  163
  Ödül Puanları:
  163
  aynı kampanya bu akşam gene var.

  Akşam saat 20.30-21.30 saatleri arasında ışıklarımızı söndürüyoruz, doğamız için gezegenimiz için biz de sesimizi duyuruyoruz. ayrıntılı bilgi için WWF Türkiye - Yaşayan bir dünya için bu siteyi inceleyin siz de katılın
   
  Son düzenleme: 31 Mart 2012