28 yasinda bir kadinin 21 yasinda olan bir erkekle olmasi?

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve acromion tarafından 6 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    6 Haziran 2008
    Konu Sahibi : acromion
  1. acromion

acromion Guest

Merhaba arkadaslar. is yerimde calisan 28 yasindaki kiz 21 yasinda olan bir sevgilisi var. biliyorum ask yas tanimaz ama genede sizce yas arasi cok farkli degilmi? onlari pek tanimiyorum ama bence yas farki genede cok. sizin dusunceleriniz nedir?

2. 6 Haziran 2008
  3. prometheus

prometheus Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    80
    Ödül Puanları:
    108
    Evet aşkın yaşı yok belki ama bir erkek için 21 yaş çok küçük bir yaş diye düşünüyorum..
    28 yaşında bir bayanla değil de 20 yaşında bir bayanla da olsa henüz çok genç olduğunu düşünürüm..
    Aralarında 8 yaş olabilir,bu şekilde çevremde evli olan ve çok mutlu olan arkadaşlarım var..
    Bana göre erkeğin yaşı küçük olduğu için delikanlılık düşünceleriyle kendinden büyük bir bayana hayranlık duyuyor olabilir..Tabii bu yaşlarda yine çok mantıklı davranan gençler de var..
    Yine de insanların kendi hayatları ve kendi kararları..Saygı uymaktan başka elimizden birşey gelmiyor..

4. 6 Haziran 2008
  5. eldeniz

eldeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bu onların düşünmesi gereken bir durum...
    bana göre kalpler anlaştıktan sonra yaşın önemi yok...
    kaldı ki yıllarca erkekler çıtır kızlarla gezip evlendiğinde toplumumzda kimse buna itiraz etmedi...bırakın kadınlar da böyle yapsın,eleştirilerimiz yıkıcı olmasın...hayatın bize ne hazırladığını bilemeyiz...büyük konuşmamak lazım...
    sevdikten sonra sorun yok diye düşünüyorum...

6. 6 Haziran 2008
  7. Sensible

Sensible Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    108
    Askin ilk donemlerinde belki aralarindaki yas farkinin aslinda biraz fazla oldugunu farketeyebilirler. Fakat zaman ilerledikce, ve ciftler birbirlerine alisinca aradaki ucurumun farkinda olurlar diye dusunuyorum.
    Insanlar arasinda cok fazla yas farki olmasi bana sorarsaniz cok iyi degil. Bir zaman sonra yasi buyuk olan daha olgunlasacak, durgunlasacak, ama digerinin kani hala hizli akacak, ve hatta tam olarak buyuyup olgunlasmadigi icin zamanla fikirleri degisecek belki.

Ask ne yer, ne zaman, ne yas tanir. Askin olmadigi yer veya durum yoktur.
    Ama onemli olan ask bittikten sonradir.
    Sevgi, saygi, sadakat, guven, ciftlerin asikken birbirlerinde olan uyum hala devam ediyorsa, ozaman pek fazla soylenecek birsey yok.

8. 6 Haziran 2008
  9. axi

axi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Ask tarafindan bakilinca normal diyorum ama
    Sensible arkadasimin dediginide göz ardi etmemek lazim
    hem bu tür asklar günümüzde cogaldi cevremizde cok göroyoruz saygi duymak lazim

10. 6 Haziran 2008
  11. Gunicen

Gunicen Ve aşk,eş anlamlı adınla! Pro Üye

Beğenildi:
    1.118
    Ödül Puanları:
    188
    Aşkta yaş yer mekan önemli değildir diyoruz ama bi süre sonra mantık devreye girdiğinde ne olacak peki? Yinede saygı duymak gerekli herkese yerimseniben

12. 6 Haziran 2008
  13. EU1

EU1 Guest

aşkın yaşı yoktur lafından 'insan 20sinde de 50sinde de aşık olabilir'i anlıyorum ben, 28 yaşındaki bi bayanın kendinden küçük biriyle beraber olmasını diil.. bayanların daha erken olgunlaştığı da bi gerçek ayrıca.. tabi ki evlenenler veya uzun beraberlikler çok mutlu olanlar da vardır illa ki ama ben bu tür ilişkilerin genelde geçici olucanı düşünüyorum.. kendim tercih etmezdim şahsen..

14. 6 Haziran 2008
  15. ben de 28 yasindayim, 21 yasinda bi cocugu taniyinca kardes gozuyle bakarim hemen...ask mesk aklima gelmez bile...kardesim bile 23 yasinda

16. 6 Haziran 2008
  17. blue rain

blue rain Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hiç çok değil. arkadaşların hepsine de katılıyorum. gelecek korkusu 21 yaşında biri sana kardeş gözüyle bakmadığını belli edip seni kazanmak için uğraşıp durursa peki? kayıtsız kalabilecek misin? yoksa kardeş gözüyle bakmaya devam edebilecek misin? çevremizde birçok çift var erkeklerin küçük bayanların büyük olduğu ve çok mutlu olduklarını görüyoruz. yaş konusuna takıntı yapıncaya kadar takılacak daha neler neler neler var. yaş inan ki hiç problem olmamalı.

18. 6 Haziran 2008
  19. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Kadın yada erkek çocuk yada ergen olmadığı sürece mesele yok ve her yaş uygundur bence. Unutmayalım Peygamber Efendimzinde ilk eşi kendisinden 20 yaş büyüktü..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.