29 haftada çatı muayenesinin bi zararı olurmu lütfen bana cavap yazın bilene arkadaşa

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve melos97 tarafından 11 Haziran 2010 başlatılmıştır.

11 Haziran 2010
    Konu Sahibi : melos97
  1. melos97

melos97 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm kızlar size bi sorum olacak ben şuan 27 haftalık hamşim 29 hafta tatile geidecegim 4 saatlik bi yola va kendi arabamızla mola vererk bu durumu druma söledim şu tarihde tatile gidieceğim oda gitmeden 2 gün önce gel alttan muayene edeceğim açılma varmı bebeğin şekline dedei ne yapam kafam çok karıştı arkadaşlar acaba gitmesemmi bu durmla karşılaşan arkadşlar lütfen bi cvp verin ben erken diye düşünüyorm ?kafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

2. 11 Haziran 2010
  3. evtug

evtug YAĞIZIM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yanııı bnecede erken arkadasım bende 30haftalık hamıleyım doktoruma sordum38.haftada yapıcam alltan muayenenı dedı zaten ultrasonra bebegın nasıl durdugunu erken dogum rıskın olup olmadıgı anlasılıo, bıde alttan muayene edınce bıldıgımkanaman olabılır ya ozaman erken dogum rıskın olursa sen yıne ıyı bı arastır bence

4. 11 Haziran 2010
  5. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Alttan muayene gebeliğin son haftalarında yapılır, çatının durumuna bakılır.

29. haftada niye bakılıyor anlam veremedim. Alttan muayene erken doğuma zemin hazırlar diye biliyorum ben

hamileliğinde bir sorun yoksa bu haftalarda açılma niye olsun yabenneyaptımki

6. 11 Haziran 2010
  7. Gulguzeli33

Gulguzeli33 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    zararı olsa niye yapsın ki doktorun,yapmaz.şimdiden bir açılma var mı erken doğum riski varmı diye bakacak eğer varsa yolculuğa çıkma diyecek.yolculuk yapacak olmasan bakmayacakmış.

8. 11 Haziran 2010
  9. red

red 31 mayis ~ 74 Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    katılıorum.. çok saçma...

10. 17 Haziran 2010
  11. ethimos

ethimos Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben 28 haftalığım ve otobüsle olsun arabayla olsun uzun yola çıkıyorum. doktorum da seyahat konusunda engel yok diyor. hatta çadırlı kampa bile gidebiliyorum gerçi yüksek irtifa değil ve uzun yürüyüş yok, light yani. bu kadar stres yapmaya gerek yok.

12. 17 Haziran 2010
  13. pamukprensesim_

pamukprensesim_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    cok arastırdım bende böyle sacma bişy duymadım cok dıkkatlı ol derım hem kendı arabanızla gıdıyomussunuz ne olursa olsun zaten ayrıntılıda diğer ultrasonda bebek rahıım duvarına yakınmı deyılmı rahımda acılma varmı usttende bellı oluyo ben doktora acıl gıttım gecen hafta dedım hareketlerını resmen rahımde hıssedıyorum alltan bakmadan ustten muayne etti arkadasında dedığı gıbı zemın hazırlamıyalım erken doğuma dedi bebek rahıma yakın ama acılman yok dedı benımde 34 haftada aylık randevum var 36 yla 37 arası bakıcak ama sacma geldı banaada :KK43: