29 haftalık hamişler bebişler için neler hazırladınız

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve PITRCIK tarafından 25 Aralık 2008 başlatılmıştır.

25 Aralık 2008
    Konu Sahibi : PITRCIK
  1. PITRCIK

PITRCIK Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    29 haftalık hemişim ama ne alcağımı nerden başlıcamı şaşırdım paylaşmak isteyenler fikir alışverişinde bulunalım.

2. 25 Aralık 2008
  3. sherry456

sherry456 Guest

cnm önce kendi hastane ihtiyaçlarını al gecelik falan.
    bebiş için tulum tavsiye ederim üstü başı açılmadan giydirebilirsin.veya şu hastane çıkış setleri var onlardan iki tane alsan yeter.zaten hepsi büyük geliyo önce.mutlaka penye battaniye ,penye yelek tavsiye ederim çok kullanışlı oluyo.örgülerden daha iyi oluyo.
    bebişin bezini şampuanını falan al.
    şimdilik aklıma gelenler bunlar.
    inşallah sağlıcakla kavuşursun bebeğine:)

4. 26 Aralık 2008
  5. avukat

avukat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım benim 19 haftam bitmek üzere ben bebek arabası ve oto koltuğunu, biberon steril aletini, emzik ve biberonlarını, ateş ölçer, yan yatış yastığı, önlükler, çoraplar, iç bodyler, hastane çıkışları, çıt çıtlı tulumlar, elbiseler, ayakkabı patikler, biberon termosunu aldım şimdide titreşimli ana kucağu ve banyosunu almayı planlıyorum tabi uyku seti var. Al al bitmiyo : )

6. 26 Aralık 2008
  7. karabiberim

karabiberim yaren'im canım kızım... Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım benimde 29 haftam bitti sana tavsiyem hiç bişe almadıysan ilk önce bebeğin kıyafetlerinden basla çıtçıtlı patikli tulumlar,çıtçıtlı uzun kollu badiler,patikli tek altlar en kullanışlı olanlar.malum ilk doğduğunda 2 kat giydirilecekleri için bunlardan 4-5 er tane aldım ben bide fazla abartmadım çünkü hediye de çok gelicek.2 tane hastane çıkışı al.zaten penye battaniyesi takımın içinde var.en az 1 tane kalın battaniye lazım.ilk aylar için 1 cam biberon 150 ml ve 1 emzik aldım.şampuan ve bez aldım.bunları son ayda alabilirsin.kendim için ise pijama taımı önden düğmeli emzirme atleti,göğüs pedi,hasta bezi gibi ihtiyaçları son 1 ay kala alıcam.beşikde ozaman alınacak.
    yavaş yavaş temin etmeni öneririm.bunların dışındaki ihtiyaçlar bebek doğduktan sonrada temin edilebilir.ona göre ayarlarsın umarım yardımcı olabilmişimdir

8. 26 Aralık 2008
  9. PITRCIK

PITRCIK Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bende ufak tefek bişeyler aldım ama tabiki hepinizin çok faydası oldu bunları not alıyorum çünkü insan bir yandan doğum heyecanı bir yandan alışveriş telaşı bir çok şey unutulabiliyor son ayda .ben de önümüzdeki hafta beşik falan bakmaya gidicem çok heycanlı allah hepimize sorunsuz bebişlerimize kavuşmak nasip etsin.. Bu arada karabiberim senin bebişin kilosu nasıl ben de 29 haftayı bitiriyorum pazartesi de.

10. 29 Aralık 2008
  11. karabiberim

karabiberim yaren'im canım kızım... Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım cuma günü yani 26sında dr gittim bebeğim 29+3 de 1450 gr dı boyuda 40 cm seninle aynıyız.senin bebişin kızmı erkekmi.benim doğum tarihim 10 mart olarak gözüküyo bakalım şimdilik herşey normal dr normal doğum dedi bebeğmde doğum pozisyonu almış ben hernekadar biraz korksamda galiba normali denicez hayırlısı..sen biliyomusun kilosunu.:CüvCüv:

12. 30 Aralık 2008
  13. nita85

nita85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba bende 28-6 haftalığım bir çok şeyini ilk önce hastane lazım olacakları aldım daha sonra yavas yavas eksikleri tamamlamaya çalıştım ama eksik bitmiyor bir türlü.ağız mendili gerekli oluyormuş ondan bolca al.benim aklıma takılan bi soru var kendimize hastane için gecelik ve pijama takımı birer takım mi alıcaz

14. 1 Ocak 2009
  15. yasenya_

yasenya_ YD Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba.ben de 29 haftalik hamileyim ve gecen hafta butun alisverislerimiz yaptik.bebegimin bir eksigi kalmadi.kiyafet,arabasi vs...biz de ciktigimizda ne alacagimizi bilemedik ama zaten yardimci oluyorlar magazadakiler.bebek odamizin da siparisini verdik nasipse 30unda elimizde.bir tek hastane cantam hazir degil.onu da kotu hava kosullari yuzunden carsiya cikamadik hazirlayamadik:)

16. 1 Ocak 2009
  17. denizt

denizt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben sizden birazcık ilerdeyim 32+5 haftalığım ama okurken cevap yazayım dedim. ağız mendili için en sağlıklı olanın mermerşahi kumaştan olanıymış. metre işi satılıyo kesip kenarlarını yapınca oluyo. hastane için 2 takım alman daha ideal ama gecelik olması daha uygun çünkü sezeryan/normal iki ihtimali de düşünmek lazım diyorum

18. 1 Ocak 2009
  19. Lazanya

Lazanya ezik püsküvüt Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben 30. haftadan sonraya birşey bırakmam niyetinde değilim hareket kapasitem kısıtlanmadan herşeyi hazır edeceğim bir tek banyo malzemelerimiz eksik onları da aldık mı tastamam vesselam:))))