3,5 aylık bebeğinizle nasıl vakit geçiriyorsunuz?

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri' forumundadır ve prism tarafından 8 Ekim 2009 başlatılmıştır.

8 Ekim 2009
    Konu Sahibi : prism
  1. prism

prism karamel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bebeğim geceleri uyuyor, dolayısıyla gündüz 1-2 saat hariç hep birlikteyiz. Onunla konuşuyorum. Uyduruk şarkılar söylüyorum. O da benimle kendi dilince konuşuyor. Ne bilim renkli masal kitaplarına bakıyoruz. onları okuyorum, anlatıyorum, resimleri gösteriyorum.Odasındaki sticerlara bakıyoruz. deniz kızına bayılıyor.Rengarenk ya... Siz neler yapıyorsunuz. Ben gelişimine katkı için neler yapabilirizi merak ediyorum..Bu arada hiç tv açmıyoruz.opuyorumnanaktan

2. 8 Ekim 2009
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    101
    Ödül Puanları:
    198
    televizyona bende hiç baktırtmıyorum 7.5 aylık kızım.zaten gündüzleri internetten izliyorum sesini bile duysam yeter bana.
    onun haricidne 3.5 alıkken ben masal kitabı okumaya başlamıştım.üzerindeki karakterlerin renklerine güler ederdi.beni onunla konuşuyorum sanıp oda agu derdi.kendi kendine sesler çıkarırdı.inanılmaz yararı var.
    uzun uzun yürüyüşler yapabilirsin bebeğinle mesela.dışarıya alışkın olsun,yabancılama huyu olmasın diye.
    aynalara bakabilirsiniz.ilk başta değişik gelecek ama kendni keşfetmeye başlayınca inanılmaz hoşuna gidecek..
    birde biz playskool un ikili egzersiz setini almıştık onunla çok güzel oynuyordu uzanmaya çalışıyordu müzik çalınca kendi kendine sesler çıkarırdı filan.alya hala oynuyor ama danam elleriyle değil ayaklarıyla vuruyor:bbo:

4. 8 Ekim 2009
  5. ozzge

ozzge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Aynı biz de sizin gibiyiz. Gündüz tüm gün neredeyse birlikteyiz. En fazla 2 saat uyuor Elif'te. Oyun halısında bi süre vakit geçiriyor, oyuncaklarına uzanıyor oynuyor. Ama çabuk sıkılıoyr. Sonra ana kucağında oturup ben yemek yaparken beni seyrediyor, ben hareket halindeyken beni seyretmeye bayılıyor. bu arada çoğu zaman konuşuyorum ve şarkı söylüyrum.Bazen ana kucağında yalnız bırakıyorum avizeleri ve etrafı seyrediyor, çığlık atıyor kendi kendiene konuşuyor. Bazen dans ediyoruz çok hoşuna gidiyor. TV bende açmıyorum, kitap hiç okumamıştım ben de deneyim bi.

6. 8 Ekim 2009
  7. ogretmen_083

ogretmen_083 umutlar bitmesin dostum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende oyun halısı aldım tiny love onla oynuyoruz

8. 8 Ekim 2009
  9. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Bende sabahları uyandığımda yarım saat konuşuyorum onunla onu sevdiğimi söylüyorum bu çok önemliymiş gelişiminde. Sonra mutfağa gidiyoruz o beni izlemeyi çok seviyor. Sonra pop mzik açık kucağıma alıp şarkıya eşlik ediyorum ve oda mutlu oluyor. Aynalara bakıyoruz, beni aynada görünce yüksek sesle gülüyor çok hoşuma gidiyor. Sonra ona ninni ve tekerleme söylüyorum, tekrardan çok hoşlanırlarmış bebekler. Sonra sohbet ediyorum ve arada duraklıyorum sonra yine başlıyorum konuşmaya, duraklama esnasında oda bana kendi dilince bişeyler diyor :KK43:

10. 9 Ekim 2009
  11. ozzge

ozzge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Aayyy kızlar kitap olayını denedim nasıl bakıyor resimlere, siz de deneyin. Bı yandan da anlattım sanki anlıyo da :)

12. 9 Ekim 2009
  13. m.joYy

m.joYy мαSαL тαdıηdα Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    benımkı tum gun uyuyyo:sinifsinif: ınanaaılmaz uykucuuuuuuuuuuuuu yaaa 20 dk duruo gözlerını ovuoo emzırıom kapıo gözlerını uyuyo hemen oyundan anlamıo henuz ya oyuncaktan falandaa..dönencelere guluo cok evet..bana guluo cokkk:)))) ama cok uykucu..gce uyurken hep kafasını saga sola cevırıo süreklı ama sallıyom acaba ondanmı yaaa..siz nasıl uyutuyorsunuz kızlarrr..su anda bıle ayagımda uyuyooo

14. 10 Ekim 2009
  15. prism

prism karamel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    çok sallarsan sersemler. bende dondolino almıştım.hem sallangaç hemde mama sandalyesi oluyor. dr kontrolünde sordum. kısa süreli minimum seviyede sallayın diyor.bazen memede uykusu geliyor o zaman bırakıyorum yerine uyuyor.bir de dönenceye bakarak müzik dinleyerek uyuyor.

16. 8 Aralık 2009
  17. aynelhayat

aynelhayat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Başka neler yağıyosunuz arkadaşlar anlatın yaa, benim bebişim 48 günlük uyanık old.zamanlarda onunla konuşmaya çalışıyorum bazen tepki veriyo gülüyo filan başka neler yapabilirim fikir veririseniz sevinirim

18. 9 Aralık 2009
  19. mersel

mersel ikinci kez anne oluyorum Üye

Beğenildi:
    67
    Ödül Puanları:
    108
    Benim kızım 3,5 aylık. Çizgi film seyrediyor. TV'yi neden yasaklıyorsunuz?
    Gözleri için mi , alışmasın diye mi? neden acaba merak ettim.