3. aşılamada tutmazsa direk tüp bebek tedavisine mi geçsem ne dersiniz

Konusu 'Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz' forumundadır ve godes tarafından 22 Nisan 2010 başlatılmıştır.

22 Nisan 2010
    Konu Sahibi : godes
  1. godes

godes Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Arkadaşlar

Yaklaşık 8 aydır çocuk istiyorum. Bu sekiz ayın 4 ayı doğal yollarla hamile kalmak için uğraşmakla geçti. 2 kerede aşılama yaptırmak ama malesef negatif sonuç Bu ay da 3. aşılama yapılacak.
    Ne eşimde nede bende bir sorun yok herşey normal.
    Şimdi sormak istediğim şey 3. aşılamada tutmazsa 4. aşılamamı yaptırayım yoksa tüp bebekmi deniyim ne dersiniz. Doktorum çok erken diyor ama fazlada zaman kaybet istemiyorum.
    Yorumlarınız çok önemli yazarsanız sevinirim.

Son düzenleme: 22 Nisan 2010
  2. 22 Nisan 2010
  3. banusu

banusu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    Bence yaşınıza göre değişir.Eğer yaş olarak küçükseniz daha tüp bebek için erken diyebilirim.Çünkü hiç sorun yokmuş belki doğal yolla olabilir.Daha çok uzun da olmamış evleneli.Ama siz bilirsiniz hakkınızda hayırlısı.

4. 22 Nisan 2010
  5. godes

godes Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    30 yaşındayım ve 4,5 yıldır evliyim. Fakat 8 aydır çocuk istiyoruz. Kafam biraz karışık hiç bir sorun yokken de tüp bebek yapmak biraz mantksız geliyor, fakat normal yollarlada olmuyor. Ne kadar mantıksızda gelse biran önce tüp bebek yapsamda bu stresten kurtulsammı diye düşünüp duruyorum.

6. 23 Nisan 2010
  7. boncuk0134

boncuk0134 bekliyorumseni meleğim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm bence direk tüp bebek dene ben 24 yaşındayım aralık ayında aşılama yaptırdım dış gebelikle sonuçlandı biz hiç düşünmeden tüp bebek yaptırdık şu an 3 haftalık hamileyim biz şöyle düşündük eşiimin sperm sayısı düşüktü aşılamaya yaklaşık 2000 tl harcadık birkaç aşılamaya o kadar para vereceğimize tüp bebeğin tutuma ihtimali daha yüksek olduğu için tüp bebek yaptırdık . bence sende artık aşılama ile uğraşma yaşında o kadar küçük değil. ben aşılamamı ist nenehatun hastanesinde yaptırım. memnun kalmadım tüp bebeği ise işini bilen bir doktor enver kurt a yaptırdım tavsiye ederim. allah yardımcınız olsun

8. 23 Nisan 2010
  9. banusu

banusu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    Evet yaşına göre o zaman ben de tüp bebek yaptır diyorum.Ben 8 ayı yanlış anlamışım evlilik süresi zannettim.Bende ilk aşılamamı pazar günü yaptırıyorm 26 yaşındaym 5 yıldır evliyim.Ben direk tüp bebek istedim ama olmaz iki kere aşılama yapmamız gerekir dediler.

10. 23 Nisan 2010
  11. godes

godes Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Banusu ve boncuk0134 yorumlarınız için çok teşekkür ederim.
    Aslında buda tutmazsa direk tüp bebeğe geçmek sizin yorumlarınızdan sonra çok daha mantıklı geldi.
    Zaten 3 aşılamanın toplamı nerdeyse tüp bebeğe yaklaştı. Ama benim çekincem maddi yönden çok çoğul gebelik olursa diye düşünüyorum. O zaman ne yaparım birde tüp bebekle hamilelikler biraz daha zor geçiyor erken doğum oluyor gibi bir sürü şey var onlardan korkuyorum.

12. 23 Nisan 2010
  13. godes

godes Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Banusu pazar günü umarım herşey yolunda gider ve aşılaman tutar. Sana bol şanslar diliyorum. Bende pazartesi yaptırıcam 3. aşılamamı hakkımızda hayırlısı.

14. 23 Nisan 2010
  15. godes

godes Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    boncuk0134 hayırlısıyla bebeğini kucağına almanı diliyorum.

16. 23 Nisan 2010
  17. love27

love27 hadi gari yetti gariiiii Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    godes 8 ay tedavi için çok erken bir süreç 1 sene bekledikten sonra tedaviye geçilir, bence bundan sonrası için çok acele etme en azından 1 senen dolsun.buarada yaptırmadıgın tahlil varsa onları yaptır hsg çekildin mi bilmiyorum ama çektirmediysen çektir
    benimde 2 yıldır olmuyor sözde bizdede bi sorun yok ama olmuyor işte yani aslında sorun var bulunamıyor demek daha dogru ben bir süre daha bekliycem tüp bebek için bence sende acele etme 8 ay gerçekten tüp bebek için çok erken

18. 23 Nisan 2010
  19. pusula11

pusula11 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    godes,love27 arkadaşımıza katılıyorum.bence de 1 yılın dolmasını bekle.ama 1 yıldan sonra da daha fazla bekleme.ben 4 kere aşılama yaptırmış birisi olarak aşılamayla çok fazla vakit kaybetmeni istemem.evet olacağı varsa herhalükarda olur.vakti saati gelmişse.inşallah bu aşılamayla olumlu sonuç alırsın da hiçbirşeye lüzum kalmaz