3 aydır adetim sapıttı bunun sebebi

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve blackheart tarafından 7 Ekim 2009 başlatılmıştır.

7 Ekim 2009
    Konu Sahibi : blackheart
  1. blackheart

blackheart Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merabalar doktora gidiceğim ama kafam çok karıştı normal bişi olabilirmi
    üç aydır adetim sapıttı ilk ayda adetim erken geldi ayın başında hastalandım ve yedigün sürdü kanım normal geldi ondan sonraki ayda gene ayın başında hastalandım ve ay sonunda yirmi altısında tekrar adet oldum yani anlıcağınız bir ayda iki sefer adet oldum
    ve şuan bu ayda yani 12 gün arayla tekrar adet olmuş oluyorum ama
    alt taraf çıkıcakmış gibi acıyor anlatılamaz bi sancı bunun için doktora gitmelimiyim
    yardımcı olursanız çok sevinirim.....
    CADIARZU

2. 7 Ekim 2009
  3. YAMAN

YAMAN * ben bir anneyim * Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    Evt cnm gıt bence normal adet 28-35 gÜn arasında olandır
    senınkı normal deĞıl gıbı
    gerÇı benımde arada ŞaŞıyo ama bu kadar sık olmasıda normal deĞıl

4. 7 Ekim 2009
  5. blackheart

blackheart Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    mevsimseldir yaz döneminden kışa geçişte vücut sıcaklığındandır falandır filandır dedim ama bu seferde birden 12 gün arayla adt olunca şaşırdım vede okadar sancım varki şuan anlatamam parcalanıyor sanki ya of randevu alıcam hastaneden randevularda bugünlük dolu yarına kaldı napıcam ya ilaç alsammı almasammı bi yan etki yaparmı hiç bişi bilmiorum

6. 7 Ekim 2009
  7. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    canım tüylenme,kilo,sivilce gibi problemlerin varmı?varsa hiç bekleme doktora görün derim..

8. 7 Ekim 2009
  9. blackheart

blackheart Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yaban gülüm o dediğiniz kasıklarımda tüylenme yok lakin sivilce çıkıyor bu sıralar bende rahatsız oluyordum kıl dönmesi falan yok ağda yapıyorum ben orayı sivilcelerde ondan çıkıyordie düşünüyordum boyum 160 kilom 53 kilo problemim yok kilom normal ben yemek yemesini sevmeyen biriyim o halde gene kiloluyum ama aşırı sayılmaz yediklerime dikkat ederim yarın zaten doktora gidicem ben ama randevu dolmuş randevu alamıyorum
    sancım çok var aşası anlatılmaz sancılar giriyor adet sancısı değil çıkıcakmış gibi ağrıyor

10. 7 Ekim 2009
  11. blackheart

blackheart Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    annem belki iltap vardır diyor ama randevu alamıyorum ilac içemiyorum yan etki yaapar die
    şuan kanamam durdu akşam biraz kan geldi şuan yok karnım balon gibi patlıcamm ya oderece rahatsızlık veriyor gerginleştim saldırıyorum sağa sola

12. 7 Ekim 2009
  13. YANSIMA

YANSIMA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba ben yeni üye oldum size bişeyler sorcam,geçen ay uzun zmandan beri ilk defa erken hast oldum,bugunlerdede midem falan bulanıyor ama midem bulanırkende canım bişeyler yemek istiyor sizce bu normalmi?folik asitte kullanıyom o yaparmıki

14. 7 Ekim 2009
  15. bayanmawi

bayanmawi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    blackheart ben aylık iğne vurunmaya başladığım zamanlar bende ayda 2 kez regl oluyodum eğer böyle bişey kullanıyosan bu normalmiş,yada herangi bi ilaç falan kullanıyosan bu adet dönemini etkiliyo

16. 7 Ekim 2009
  17. blackheart

blackheart Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hiçbir ilaç almıyorum herhangibi bi ağır iştede çalışmıyorum ağır kaldırma durumumda yok erken glsin şuan tek böyle düşününce midem bulanıyor doktor benı nasıl muyane edicek ilk defa gidicem utanıyorum bayan doktor seçimi yaptım şuan randevumu aldım şükür yarın saat 10 da gidicem yarına kadar dayanıcam bilgi verirsenız sevinirim

18. 7 Ekim 2009
  19. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    yinede bi doktora görün adet düzensizliği,sivilce,kilo,tüylenme bunlar polikistikover belirtisidir(yumurtalıklarda mmlik kistler).tabi herkeste bir olmuyor ama genelde böyle sen muayeneni ol rahatla..