3. ayın dolmasını 4 gözle bekliyorum...

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve asperger tarafından 6 Eylül 2008 başlatılmıştır.

6 Eylül 2008
    Konu Sahibi : asperger
  1. asperger

asperger Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kızlar merhabalar 10 haftalık hamileyim ve herşeye karşı o kadar ilgisizim ki...İştahsızlık uyku eğilimi hat safhada 4 kilo verdim...oruç tutuyor olmama rağmen hiç acıkmıyorum su dahi içmek gelmiyor içimden iftarda...benimle aynı tarz şeyler yaşayanlarınız var mı? peki ne zaman geçti?

2. 6 Eylül 2008
  3. MUGYAT

MUGYAT Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    39
    Ödül Puanları:
    153
    Ben oruç tutamıyorum tansiyonum normalde düşük aç kalınca daha da düşüyor.Sadece şu mde bulantısı geçsin diye bekliyorum.Uyku bende de var.Okul açılınca ne yapacağım bilmiyorum.

4. 6 Eylül 2008
  5. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    Allah kolaylik versin kizlar bebisleriniz varya ona sukredin keske benimde midem bulansa uykum olsada yeterki hamile olabilsem....

6. 6 Eylül 2008
  7. MUGYAT

MUGYAT Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    39
    Ödül Puanları:
    153
    Allah isteyen herkese en kısa zamanda nasip etsin inşallah.

8. 6 Eylül 2008
  9. xsxekerbxoxcek

xsxekerbxoxcek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar işinize karışmak gibi olmasın ama oruç tutarak bebeğe zarar veriyor olabilirsiniz. En azından günlük vitamin sabah içilmeli. Geçen gün televizyonda doktor hamilelerin oruç tutması sakıncalı diyordu. iştahınız olmasa bile birşeyler atıştırmalı ve sıvı almalısınız. En azından ben öyle yapıyorum. Bazen canım istemese bile bebeğim için meyve yiyorum mesela.

10. 6 Eylül 2008
  11. PembePanter

PembePanter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    bende hamilelerin oruç tutmaması gerektiğini düşünüyorum.çünkü hamilelikte herşey olabiliyor.ve sık sık bişeyler atıştırmak gerekiyor kendi ve bebeğimizin sağlığı için.ben 17 haftalık hamileyim ve benim hala sabahları miğde bulantılarım devam ediyor.ilk zamanlar daha kötüydü sanki ama yinede oluyor.kızlar bebeklerinizin sağlığı için sık sık yemek yemeli ve bol sıvı tüketmelisiniz.özellikle dikkat edin...allah hepimize sağlıklı hayırlı uzun ömürlü evlatlar nasip etsin inşallah.

12. 6 Eylül 2008
  13. asel06

asel06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende iştahsızdım sona insan içine çıktım iştahım açıldı ilk 3 ay bol su içmek gerekiyo unutma iftardan sona saat başı su iç mecburi şeyleride yemeyi ihmal etme süt yumurta yogurt meyve gibi ben 9 aylık hamileyken oruç tuttum hiçte bilmedim rabbim yardım ediyo 3.800 kg dogdu bebişimramazanın son günü hemde

14. 6 Eylül 2008
  15. bengusu

bengusu herşey güzel olacak... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    ben hamile değilim ama sanırım bu durum hamilelik psikolojisiyle ilgili olsa gerek çünkü çevremde gözlemlediğim kadarıyla hamilelerin çok farklı bir ruh halleri oluyor ki bu durum son derece normal çünkü sürekli bir değişim içindesiniz,hormonlar her şeyi etkiliyor ancak oruç tutma ve su içmeme durumuna gelince diğer arkadaşlara katılıyorum bencede oruç tutmaman gerekiyor özellikle de susuz kalmamalısın,bunun için doktoruna danıştın mı eminim ki doktorun bu duruma itiraz edecektir,sağlıklı bir şekilde bebeğini kucağına alman dileğimle..

16. 6 Eylül 2008
  17. asperger

asperger Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    doktorum hamilelikte çok ciddi bir rahatsızlık olmazsa tansiyon düşmesi, baygınlık gibi oruç tutmanın herhangi bir sakıncasının olmadığını söyledi ben de bunun üzerine oruç tutmaya karar verdim... zaten oruçlu değilken de bir şey yiyemiyordum malum bulantılar... midem de kalan herbir kalıntı beni çok rahatsız ediyor...benim için en ilginç olanı acıkmıyor olmam ki hamilelik öncesinde çoook şiddetli bir iştahım vardı hatta aranan kara deliğin benim midemde olduğunu düşünürdüm...şimdi zorla yiyorum ama o da kalmıyo zaten...ilk üç ay bebeğin annenin rezervlerinden tüketiyor olmasından ötürü biraz daha rahatım aslına bakarsanız...

18. 6 Eylül 2008
  19. heraklos

heraklos Guest

ya bende aynı durumdayım 6 haftalığım canım hiçbir şey yemek istemiyor kusmuyorum ama yemeklerden midem bulanıyor