3 ayını doldurdu gece 10 saat uyanmıyor aç kalmıyor mu

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve mavisu35 tarafından 2 Mart 2011 başlatılmıştır.

2 Mart 2011
    Konu Sahibi : mavisu35
  1. mavisu35

mavisu35 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    uykucu bir kızım var akşam 10 gibi emiyor 11.30 gibid e uyuyor ve sabah 9 yada 10 gibi uyanıyor uyandırmam lazım mı yoksa onun istediği gibi mi devam etmeliyim gece bebeklerin hep kalktığını duyuyorum ilk bir buçuk ay kalktı sonra böyle bir düzen tutturdu gündüz de uyuyor uyandığında mız mız deil maşallah gülücükler saçıyor ama gene de bi problemmi var acaba diye düşünüyorum

2. 2 Mart 2011
  3. nesbar

nesbar Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tedirgin olma canım benim.. benim kızımda 5 aylık senin aylardayken bir düzen oturttu kendine gece 12 gibi yiyip yatıyor sabah 10da uyanıyor.. doktora sordum uyku beslenmesinden daha önemli aç olduğunu düşünüp uyandırma dedi. zaten kendisi aç olsa uyanacaktıt diye söyledi. yeni doğduğu zaman uyanmaması kan şekerinin düşmesinden dolayı sakıncalı olabilirmiş. maşallah senin kuzuda büyümüş artık. düzenini erken oturtması da önemli...

4. 2 Mart 2011
  5. hayaletorka

hayaletorka Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sakın uynadırma uyması beslnmesnden daha önemli şanslı bir annesin bence :KK49:

6. 2 Mart 2011
  7. mavisu35

mavisu35 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim cevapladığınız için:)ozaman Allah herkese en bir tane böyle bebek nasip etsin nazar değmesinden de çok korkuyorum ama en çok da kendi nazarım örneğin kendi kendine uyumayı çok kolay öğretttim çok nadir sallayarak uyutuyorum herşey çok güzel olunca insan şüpheleniyor bir sorun mu var acaba diye :)

8. 2 Mart 2011
  9. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Maşallah bebeğine, heryerde anlatma nazar değer. :))) ŞAka bir ytana artık gece uyuduğu sürece uyandırmana gerek yok emzirmek için. Benim bebeğim de gece deliksiz uyur, doktorumuza sorduğumuzda o da uyandırmamamı söylemişti. Sütün kalorili doyurucu bir süt demek ki.

10. 2 Mart 2011
  11. nesbar

nesbar Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aman nazar değmesin kuzucuklara kocaman maşallah....ben daha hiç ayağımda sallamadım ama kucağa gelmeden ya da yanına yatmadan uyumuyor prenses...

12. 2 Mart 2011
  13. dertlisezen

dertlisezen Previously zederdi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    mavısucum merhaba canım.benım kızım da pazartesı gunu 3 aylık olacak ıkı haftadır 12de yatıyor 7de kalkıyor mmeme ve mamadan sonra uyuyor saat 11bucukta kalkıyor.gece de acıkırsa mıkırdanıyor aguluyor :) ılk zamanlar saatı kurardım o kalkmıyor dıye ama kursam bıle uyanmıyordu ben de ne zaman aglarsa o zaman kalktım verdım uykusunu bolmedım

14. 2 Mart 2011
  15. mavisu35

mavisu35 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya canım benim zederdi seninle bebişlerimiz hemen hemen aynıydı. benimkinde şöyle birşey var belki de bana öle gelio ama emme sıklığı azaldı 5 yada 6 kez emiyor okuduğum yerlerde 4. aya girerken azalır yazıyor zaten ama emme öğünlerinin bazılarında kavga ediyor memeyle öyle emiyor böyle zoruna emziriyorum özellikle gece yatmadan önceki öğün ve öğlen sabah süper emiyor neden anlamıyorum iştahımı yok sende de böyle oluyor musütüm var hatta yatağı sılatıyor kalktığımda gece emmesi yok artık ondan da olabilir

16. 2 Mart 2011
  17. mavisu35

mavisu35 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    buarada benimki de aynen seninki gibiydi 12de uyur 7 de kalkar emer gene uyur9 -10 gibi kalkar gene emer öğlen uyurdu

18. 4 Mart 2011
  19. frezyalar

frezyalar Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar hiç duymadınız mı bütün çocuk doktarları bas bas bağırıyor bebeğiniz sadece anne sütü aldığı zamanlarda mutlaka 2-3 saatte bir emzirilmelidir yoksa kan şekerleri düşer ve derin uykuya dalarlar ve aç olarak uyurlar ve sarılık geçiriyorsa bu tehlikelidir çünkü sarılık geçiren bebekler sık sık emzirilmelidir sarılıkları kolay geçsin diye.benim bebeğim uyanmazdı ben saati kurup gece bile kalkardım 2 saatte bir. uyanmazsa altını açardım veya ayağını ıdıklardım.sonuçta onların sağlıkları bizim uykumuzdan daha önemli.bazı anneler bebeğin uyuması rahatlık gelebilir.ama sağlık daha önemlibende bilmiyordum.doktorumdan öğrendim.