3 aylık bebeğim çok uyuyor

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve birnelay tarafından 27 Eylül 2013 başlatılmıştır.

27 Eylül 2013
    Konu Sahibi : birnelay
  1. birnelay

birnelay Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bebeğim 3 aylık geceleri kesintisiz 10-12 hatta 14 saat uyuyor tabi ben 2.5-3 saatte bir besliyorum ama hiç uyanmadan uyumaya devam ediyor doğduğundan beri aynı ben çok tedirginim bu durumdan herkes hatta dr lar hep sus nazar değmesin diyorlar şuan için güzel ama ilk 1.5-2 ay çok sıkıntı çektim çünkü uyurken emmiyordu hatta tüm işkencelerimize rağmen uyanmıyordu acile bile götürdük bu yüzden.canı istemeyince uyanmıyordu ve bırakın memeyi biberonu zor veriyordum uyanınca da gayet keyfi yerinde baygın gibi uyuyan bizim ödümüzü patlatan o değilmiş gibi rahat olurdu. şimdi geceleri bazen parmak emme sesine uyanıyorum yani aslında kızım acıkıyo ama ağlamıyo kendini parmağıyla avutuyo böyle bir bebek gören var mı? bundan sonra bu huyun değişme durumu olur mu sizce? işin garibi kızımın uyanıkken de açlık ağlaması olmuyo sadece uykusu geldiğinde biraz mızmızlanır o kadar

2. 27 Eylül 2013
  3. DivaSatanica

DivaSatanica Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Benim oğlumun da 2 ve 3. aylarda ağlaması olmadı. Eğer 3 saatte bir besliyorsan endişelenme. Çok aç olsa ağlar emin ol. Oğlum yatakta uyanır öylece etrafına bakardı. Benim bebeğimin huyu bir gecede değişti. Sabah kalktım ve bağırmaya başladı. O günden beri de baya bir sesliyiz. Çocuklar çok çabuk değişir. Kilo alması iyiyse normaldir bu durumlar. Bence de sus nazar değmesin.

Son düzenleme: 27 Eylül 2013
  4. 27 Eylül 2013
  5. birnelay

birnelay Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    açıkcası kilo konusunda hep endişeliyim totalde ayı ile uyumlu kilosu ama emmeye mama takviyesi de yapıyorum kızım 1 hafta 250gr aldı çok sevindim gelecek hafta da öyle olacak düzeldi sandım ve mamayı azaltma hayalleri kurmaya başladım sonraki hafta sadece 60gr aldı:KK43: mama konusu çok moralimi bozuyor bırakmaya uğraşırken uğraşırken bebeğim 6 aylık olacak

6. 27 Eylül 2013
  7. eylulgulu

eylulgulu Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    38
    Benim oğlum 9 aylık oda ilk aylar cok uyurdu gece hiç uyanmazdi gündüzde cok uyurdu şimdide uykuya düşkün ama eskisi kadar degilgunduzkeri daha az uyuyor,ben mama takvisyesi yapıyordum yatmadan once mamasını iciyordu belkide mama tok tuttuğu icin uyanmıyordu

8. 28 Eylül 2013
  9. benimxx

benimxx Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim bebegimde haftaya 3 aylık olacak ilk ay bende senin gibi gece gündüz 2 saatte bir besliyordum geceleri uyandırması zor oluyordu 2. aydan sonra gündüzleri yine 2-2,5 saatte bir emiyor ama artık geceleri kendi uyanmasını beklyorum mızırdamaya başlıyor öyle emziriyorum mesela en son 11 de emerse gece 3 te 4 te uyanıyor. doktorumuz uyandırıp besleme geceleri dedi 6 saate kadar durabiliyorlarmış. benim oğlumda gece mızırdanıyor emziriyorum emerken uyuyor tekrar 10 12 saat oda uyumuş oluyor tabiki sen uykudan kaldırıp besledigin için uyanmıyordur acıkmadığından normal yani . bence bir gece sende dene 4-5 saat bekle bakalım uyanacakmı birşey olmaz merak etme.

10. 28 Eylül 2013
  11. benimxx

benimxx Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ne kadar kilosu acaba haftalar arası çok fark oluyor aylık olacak tart bence moralin bozulmasın bizimki2.aydan sonraki ilk hafta 650 gr almıştı bir haftada o ay toplamda 1250 gr aldı düşün

12. 1 Ekim 2013
  13. sweetwitchhh

sweetwitchhh duru'nun annesi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    böyle bebek var mı ya maşallah seninki ağlamıyo benimki susmuyo

14. 1 Ekim 2013
  15. birnelay

birnelay Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar sağlık ocağından az önce geldim kızım 1 ayda 680gr almış :KK43: ki bunun 500grını ilk 2 haftada almıştı az da olsa mama da verdiğim halde neden böyle oluyo? eşim de dahil dr ebe herkes evham yapıyosun sütün yeterli diyolar hatta dr ısrarla mamayı tamamen bırak diyor ama çok az değil mi aldığı? totale bakınca normal sınırlarda kilosu gelişimi güzel gülüyo keyfi yerinde maşallah ama diyorumya 3 aydır bu çocukta zaten açlık ağlaması görmedim bu da beni tedirgin ediyogece dokunma nolacak dedinizya istemeden birkaç kez uyuyakalmışım 4 saat falan yine ağlamadı sadece parmak emiyo onu duyarsam uyanıyorum geçenlerde uyanmış gözü açık 4 saat geçmiş son emişinden öyyle yatıyo ben bakınca da gülüyo yemede hiç gözü yok yani boş parmak bile yetiyo ona rahat acıkmıyo demekki diyolar peki o zaman neden yeterli kilo almıyo?

16. 1 Ekim 2013
  17. birnelay

birnelay Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mamayı en geç gece 22 de vermiş oluyorum çünkü gece emsin istiyorum zaten 60 cc veriyorum bir defada 3 saat sonra verirsem memeyi güzel emiyo öncesinde almıyo uykuda gündüzleri de bazen uzun uyuyor ama genelde en fazla 1 saat uyuyup uyanıyo

18. 1 Ekim 2013
  19. Acelya_Acelyam

Acelya_Acelyam Üye Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    canım her mesajında sanki beni anlatmışsın.
    ağlamıyo sessizce mızıldıyo ben duyarsam uyanıyorum. gündüzde hep uyanık 10 dk uyuyo uyanıyo. ama acıktım vb. hiç ağlamıyo.
    1.5 aylık olduk asıda kan alırken ağladık diğer gibide çok nadir. ben de endişeleniyorum. anlamadım bi türlü.

bizim bide kaka sorunumuz var. 3-4 günde bir yapıyo o da benim popoyu uyarmamla. habire ıkınıyo yavrum :KK43: