3 aylık bebeğim gülmüyor bana...

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve deniz. tarafından 20 Aralık 2009 başlatılmıştır.

20 Aralık 2009
    Konu Sahibi : deniz.
  1. deniz.

deniz. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bebeğim 3 aylık ama ben şişt falan dediğimde gülmüyor bana...bazen çok nadir gülüyor.....normalmi bu...diğer hareketleri kötü değil yani gelişimi ama gülmüyor.....

2. 20 Aralık 2009
  3. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    cnm sadeece sanamı gülmüyo benim kızımda 3aylık hıçkırık atıyo katılıyo gülerken cehhe yap komiklik yap gıdıkla bakalım

4. 21 Aralık 2009
  5. susaden

susaden Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    erkekmi kızmı bilmiyorum bebeğin ama erkek bebekler biraz daha zor gülüyolar kızlara göre benim de üç aylık oğlum var ama gülüyo ama üç aylık kız bebeklerle kıyasladığımda benim oğlan ağır kalıyor :)kızlar çok cilveli oluyolar herşeyleri erken oluyo dil çıkar bebkler çok seviyor dil çıkarmayı bide ellerini arkaya doğru kaldır benim oğlan ona çok gülüyo katıla katıla hemde bir dene bakalım tepkisi nolcak canım

6. 21 Aralık 2009
  7. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    benimde 3,5aylık oğlum var 2. ayından beri gülüyo ama sadece oynattığımda yani onunla aşırı ilgilenmem lazım gülmesi için öyle normal konuşmalara piştlere filan gülmüyo mesela ellerini birbirine vurarak sağdan soldan sağdan soldan diyorum sonrada dudaklarının üstüne yada yanaklarına vuruyorum çatlasın eller çatlasın eller diyorum o zaman gülüyo yada öpücük atmam lazım hani dudaklarımızı açmadan hızlı bi şekilde nefes veririzya birbirine deyince ses çıkar onuda çok seviyo ayaklarını bierbirine vuruyorum sayı sayarak 5 derken beeeeeeeşşşşşşşşşş diye uzatıyorum çok holuna gidiyo bunlar

dene bakalım işe yarıcakmı

8. 21 Aralık 2009
  9. ebrizm

ebrizm Prenses Beril in annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    her şey normal bile olsa bir çocuk nöroloğuna gösterin bence daha sonra geç kaldık demektense bir günlük bir sıkıntı çekip dr a gitmek en iyisidir diye düşünüyorum

10. 22 Aralık 2009
  11. nihalemre

nihalemre Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sesini yükseltip alçaltarak konuş.o şekilde sevdiğini söyle (bebeğim,aşkım,canım,cicim falan filan say işte)

özellikle boynundan öp, kokla (benim oğlum buna bayılıyor.hatta dört gün öncesi buna resmen kahkaha attı.sesli bi şekilde güldü). yine yaparken konuş bebişinle.

ellerini birbirine değdir ,ayaklarını değdir.hem hareket ettirmiş olursun hemde eğlendirmiş...yani sadece seslenmenle gülmez bebeğinle oynaman lazım.

ve en önemlisi bebeğinle daima konuş.sana eşlik bile edecektir.çıkardığı sesin aynısını çıkar bu bebeklerin çok hoşuna gider.

Son düzenleme: 22 Aralık 2009
  12. 22 Aralık 2009
  13. YAMAN

YAMAN * ben bir anneyim * Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    Cnm benım yeĞenım kız olmasına reĞmen sadece aıle ıÇındekılere gÜlerdı yabancılara asla gÜlmezdı
    bızde Özel doktoruna sorduk o da daha ne ıstıyonuz zekı Çocuklar sadece tanıdıklarına gÜler dedı hakkatende bızımkı sadece tanı
    yanı bı doktora gÖtÜr ıstersen ama kımseyemı gÜlmÜyo

14. 22 Aralık 2009
  15. afacan

afacan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canim her cocuk bir olmaz daha 3 aylik diyorsun sabret biraz sonra sana ne gülücükler atacak annesi

16. 23 Aralık 2009
  17. darkolive

darkolive eski obez, şimdi lopez :) Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    bencede her bebeğin karakteri farklıdır, bunu bütün doktorlar söyler asla bebeğinizi bir başka bebekle kıyaslamayın diye işitme testini filan yaptırmışsındır sanırım dimi

18. 23 Aralık 2009
  19. nisan annesi

nisan annesi bebegım Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızımda fazla gülmezdi... kız erkek güler gülmez die değilde bebekten bebeğe farklılık oldugunu söyleyebiliriz .telaşlanma benim kız gibi senin bebişte biraz ciddi takılıyoruz...ama 8 aylık tan sonra falan degişti.senin bebişte değiişir değişik ortama girince değişti benimki