3 aylık bebeğim...

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve Banan tarafından 31 Ocak 2009 başlatılmıştır.

31 Ocak 2009
    Konu Sahibi : Banan
  1. Banan

Banan Eşine Sırılsıklam Aşık..! Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar üç aylık bebeğim sanırım grip oldu.. burnu sürekli tıkanık ve akıyor, durmadan öksürüyor, burnundan hırıl hırıl sesler geliyor.. elimde bebeğime verecek ilaç yok burda eşimin işi gereği dağın başında kalıyoruz doktora götürme gibi bir lüksüm de yok.. ne yapmam gerek bana yardımcı olun ne olur bebeğim geceleri çok huzursuz oluyor...:çok üzgünüm:

2. 31 Ocak 2009
  3. soytarxix

soytarxix Deniz Anası :)) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok geçmiş olsun bebeğinin biran önce dr a görünmesi şart canım küçük olduğu için. şurup alması gerekir yani benim kızım büyük olduğu için ben bu gibi durumlarda elma kabuğu karanfil kaynatıp suyunu veriyorum,keçiboynuzu kaynatıp suyunu veriyorum, 1 tatlı kaşığı ballın üstüne limon damlatıp veriyorum.
    ama dediğim gibi benim kızım büyük.bunları vermen doğru olurmu bilmiyorum dr u yokmu arayıp sorsan??

çok geçmiş olsun kıyamam ona Allah acil şifalar versin.

4. 31 Ocak 2009
  5. DygEge

DygEge Aktif Üye Pro Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    48
    Geçmiş olsun canım allah şifa versin meleğine.Emzırıyorsan bol bol c vıtamını almanı tavsıye ederım sutunden gecer bebısınede faydası olur canım.Sevgıler...

6. 31 Ocak 2009
  7. Banan

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim cevaplarınız için ama bebeğimi emzirmiyorum.. herhangi bir doktorun numarası da yok.. zaten ankaradaydım yeni geldim tunceliye eşimin yanına.. ankarada böyle bir problem yoktu sanırım yolda üşüttü..

8. 31 Ocak 2009
  9. eylul.b

eylul.b Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peditus şurup al canım.doktorlar küçük bebişlere onu öneriyolar.benim bebişim de 3.5 aylık.geçen ay o da soğuk almış.doktor peditus verdi.ve bol bol emzir en iyi ilaç o dedi.Allah acil şifalarını versin.eğer peditus işe yaramazsa aferinin şurubunu al.hadi geçmiş olsun canım.inşallah kısa sürede iyileşir.

10. 31 Ocak 2009
  11. farda

farda pelin ve özgenur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sakın sakın peditus felan değil göğsünden hırıltı geliyorsa o tehlikeli dağın başında mısın nesin hemen çaresine bak yoksa zatüreye kadar çevirebilir.Ankaradan nasıl oraya gittiysen derhal o köyüm kazasına doktora ne yap et sabah kalkın eşinle gidin

12. 31 Ocak 2009
  13. farda

farda pelin ve özgenur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    pardon burnundan hırıltı demişsin ama göğsünden gelirse tehlikeli.Buhar banyosu yap.Mesela sobanın üzerine demlik koy ağzını açık bırak benim bebeğime doktor bunu önerdi ama göğsünden hırıltı gelirse ihmal etme dedi

14. 31 Ocak 2009
  15. Banan

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ilgin için teşekkür ederim.. bebeğimin odasında buhar makinası kullanıyorum.. umarım faydasını görürüm..

16. 31 Ocak 2009
  17. mangalia

mangalia Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    geçmiş olsun arkadaşim.benim kızım 7 haftalık ve ayne sorun geçen hafta yasadık.doktor grip dedi.ama tabi muayene etti,cigerleri dinledi.burunda hırıltısı vardı ve burun tıkanıklıgı ve balgam vardı.deniz suyu verdi veya serum fiziolojik kullanabilirsin.sık sık hapçuruyordu ama oksuruk yoktu.ve ateş da yapmadı.ilk gittim doktor asist vermişti/balgam sokturucu/ .sonra ozele gittik ,hiç bir şey kullanma dedi,bol bol emzir ve burun damlası devam.insallah sende de çok citti bir sey yok ama bence bir doktora goster bir sagalık ocagı da olabilir.çunku bronşite donebilir,allah korusun,ama doktorun dedigi bu.evi sıcak tut 25-26 derece.sagalıkla kal arkadaşim.

18. 31 Ocak 2009
  19. eylul166

eylul166 Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    83
    peditus şurup kullan canım sabah akşam 1 çay kaşığı 5 gün boyunca..ayrıca tonimer burun damlası ile burnunu sürekli temizle .5 gün sonunda geçtiğini veya hafiflediğini göreceksin..geçmiş olsun