3 aylık evliyim ve ayrılıyorum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve KubraSultan tarafından 25 Kasım 2008 başlatılmıştır.

25 Kasım 2008
    Konu Sahibi : KubraSultan
  1. KubraSultan

KubraSultan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    öncelikle herkese merhabalar..
    söze nasil baslasam bilmiyorum ben 21 yasindayim ve almanyada kaliyorum üniversite ögrencisiyim
    agustosta evlendim tam üc ay oldu
    herseye toz pembe basladim evlilik gözümde cok güzel görünüyordu esimi cok seviyordum halada seviyorum :KK43:
    kayinvalidem üst katta oturuyor kalabalik bir aileler tam 4 tane görümcem var ve ikisi evli ve onlarda bizim oturdugumuz evde kaliyorlar yani isim hayli zor -du-
    benden cok beklentileri oldu üc günlük gelin iken evime toplandilar onlara mecburen yemek fln yaptim evde görümcelerim oldugu halde kayinvalidem hep evinde is yapmami bekledi devamli emirler yagdirdi ...kocama gelince annesine cok bagli hatta asiri bagli
    yani hep böyle beklentiler oldu ve bir gün kavga ettik dügünümden üc hafta sonra evime gelip hakaretlerde b ulundu..sebebi cok uzun bir mevzu sorarim size hic üc haftalik bir geline böyle yapilirmi? bu olaydan sonra ben ondan cok sogudum eskisi kadar sevmedim ve sicaklik göstermedim . kocami cok kiskandi gezmeye fln gidiyorduk döndügümüzde kariyi aldin bizi unuttun gibi laflar ediyordu ben pek ilgilenmiyordum onunla yukari fln cikmiyordum bir gün tehdit etti yatak odanizi yukari alirim diye ipler iyice kopmaya baslamisti ha simdi siz soruyorsunuz kocan ne diyor diye kocam bana hep sabret derdi vs ama annesinin laflarini söylerdi hep bana doldurusa geliyordu. devamli böle annesi yüzünden kavga ettik ve ben kocam dururken kayinvalidemden izin alacakmisim bazi seyler icin bende bir gün sinirlendim sen dururken neden onlara sorayim dedim böyle cok kötü kavga ettik birbirimize girdik kocamla ve bana ya bu kurallara uyarsin yada defolur gidersin dedi. annesini cagirdi böle böle sizin icin böyle diyor dedi ve oda aynisini söyledi deefolur gider fln. ve ben ertesi gün intihara tesebbüs ettim hastanede actim gözlerimi kendi ailem yanimda ve babamin evine döndüm iki gün sonra kocam ve ailesi gelip yalvardi kocam ayagima kapandi nolur geri dön diye sevgim yine agir bassti belki bu sorunlar olmaz dedim geri döndüm ve üc hafta sonra yine ayni sorunlar devamli ailesini savundu babasi gece yarisi kapiya vurup hakaretler etti kocamin sesi cikmadi en sonunda görümcemle sac basa girdim bizi ayirmaktan baska birsey yapmadi. bardagi tasiran olay ise okuluma engel olmak istediler kaynanam ben iizin vermezsem sen o koltuktan bile kalkamazsin dedi ve namusuma laf atti ve kocamin yine sesi cikmadi.bu olaylardan sonra yine biz güle oynaya okulumuza gittik sabah , aksam o annesininyanina cikti gece yarisi geldi yüzüme bile bakmadi yalvardim söyle noldu diye konusma benimle hatta yatak odasina girecektim cik odadan üstümü degistiricem dedi ve ben cok kötü oldum sabah farkli aksam farkli bir insan oldu ben ertesi gün esyalariimi toplayip babamin evine geldim ve tam bir haftadir kocamdan ses yok...cok kötü durumdayim psikolojiim bozuldu ne yapmaliyim bana yardimci olurmusunuz???

miyav_su bunu beğendi.
  2. 25 Kasım 2008
  3. bekolim

bekolim Gecmis tozdur üfle gitsin... Pro Üye

Beğenildi:
    42
    Ödül Puanları:
    148
    Su ebeveynler biraz anlayisli olsa ciftleri huzursuz etmeseler olmaz mi ya!

4. 25 Kasım 2008
  5. BLACK_PEARL

BLACK_PEARL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    :KK43:(( kübra durumuna gerçekten çok üzüldüm....ben kısa bir yorumda bulunucam..

ANNESİ İLE EŞİ ARASINDA DENGEYİ KURAMAYAN KİŞİDEN EŞ OLMAZ.....SİZ TEKRAR BARIŞSANIZ BİLE EMİNİM Kİ TEKRARI GELECEKTİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM....

miyav_su bunu beğendi.
  6. 25 Kasım 2008
  7. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    bence kocanız henüz annesiyle göbek bağını koparamamış. anneye ve görümcelere de yeterince selayet verince onlar da bir güzel tepeye çıkmış gibi görünüyor.

yalnız anlamadığım bir şey var. 3 haftalık bir gelinin evine gelip hakaretlerde bulunmakta tamamen haksızlar mı?
    gerçi bunun haklısı haksızı olmaz. hakaret savunulmaz ama nedir bu derece çığırından çıkaran yani..

olay anlattığınız kadar vahimse; sizin için hayırlısı olsun diyeceğim.
    ama hayattan alacağınız bir fazla nefes kimseden değerli değildir. böyle şeylere sakın kalkışmayın bir daha..

8. 25 Kasım 2008
  9. _vanilla_

_vanilla_ o bir anne:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    Okudukca hayretler içinde kaldım.. Öncelikle bu şekilde evlilik olmaz afedersin ama senin kocanda tam bir ana kuzsuymuş ve kişiliği gelişmemiş.. Birde seni annesine şikayet ediyor bu nasıl bir erkekliktir.. Canım öncelikle güçlü ol ve bir daha yaptığın o intihar saçmalığını sakın yapma... Ailen arkandaysa bir daha dönme.. Yada şart koy annesinden uzak yerde oturmak kaydıyla dönerim de.. Allah yardımcın olsun çok zor bir durum..

10. 25 Kasım 2008
  11. BenEzgi

BenEzgi Fikrimin İnce Gülü Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Anladığım kadarıyla eşin ikinizin bir aile olduğunun farkına varamamış.Çoğu erkekte olduğu gibi.Ama sizde herşeye müdahale eden bir ailede var.Sana sabret düzelir demek isterdim ama eşinin ailesi işin içinde oldukları için eşinde onların sözünden çıkmadığı için işin zor.Madem babanın evindesin geri dönmeni isterlerse sende dönmeyi düşünürsen bazı şartların olsun arkadaşım.Kesinlikle onlarla aynı binada yaşamamalısın.Ama birşey yürümüyorsada ite kaka yürütmeye uğraşma.İnsan dünyaya bir kere geliyor.Çocuğunda yokken kendi yolunda yürü derim.Kararı verecek olan sensin.Allah hakkında hayırlısını versin.

12. 25 Kasım 2008
  13. daylight

daylight Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    ah ahh sen 21sen kocan da ancak akranın işte erkegın karakterı geç oturuyor hele de Türk erkegi geç olgunlaşıyor onun için erken evlilige karşıyım cücük kardeşim dur hele nereye boşanıyorsun daha ne kadar olmuş aynı eve gelın inmeyi kabul ettigine göre çekeceksin aşk sevgi kolay bulunmuyor

14. 25 Kasım 2008
  15. nesemese

nesemese Mevlam bizi koru.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Canım lütfen üzülme, daha büyük tehlikelerden kurtulmuşsun. Eşin de seni gerçekten seviyorsa gelir özür diler ve çok uzaklara yerleşirsiniz. Yoksa pek düzelecek bişeye benzemiyor. Bence sabret ve dua et bol bol.

16. 25 Kasım 2008
  17. infanta

infanta sabırla bekliyorum...... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşım aynısına yakın şeyler bende yaşadım
    benimde kaynan bagırıp duruyordu
    görümceyle gelin arabasında dalaştık el kol sataşması
    hep eşim suskun kaldı
    bende onun ailesi ile görüşmeme kararı aldım
    1 haftalık evliydim
    el öpmeye gittik (benden kesemi çalan kayanaya)
    bib evden kovdu
    sebede nikah şekerinden istedim üzerinde benim adım yazan nikah şekerinden vermedi
    konular çok
    bizi kovdu
    o gün eşimle birbirimize grdik
    ben eşime tokat attım
    anasına kızdım ama 1 haftalık kocama vurdum,
    bunun vicdan azbı çok kötü
    bende onlarla görüşmüyorum
    adını andırmıyorum

sen en iyisi ordan uzaklaş
    elvet kocanla barışırsın
    ama altlı üstlü oturmaya devam edersen bu olaylar tekrarlanır
    ne yap ne et uzaklaş
    gerekirse köhne bi evde otur ama huzurun olsun
    yoksa sonun hiç iyi olmaz

seni çok iyi anlıyorum
    bak ben onlardan uzaktayım
    zaten gelseler evime almam

sende o aile ile görüşmeyi kes
    eşin tek gitsin
    engel olma
    bak o zaman daha iyi olacak

18. 25 Kasım 2008
  19. EU1

EU1 Guest

Dış ülkeye gelin gidilmesini bunun için tavsiye etmiyorum!!!!

Rabbim hayırlı çıkış yolu versin ne diyeyim bacım ne denilebilir ki ?Eşin seni savunmuyorsa bir denge kuramıyorsa baba evine dönemene göz yumuyorsa ne denilebilir ki

Allah yar ve yardımcın olsun inşallah :KK43: