3 aylık iğneler

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve EU1 tarafından 28 Ocak 2009 başlatılmıştır.

28 Ocak 2009
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

arkadaşlar korunma yöntemi olarak emziren annelere 3 aylık iğneler uygulanabiliyomuş bende onu denemek istiyorum böyle korunanlar varmı nerde yapılıyo gerçekten güvenilirmi kullanan varsa bilgilendirebilirmi?

2. 28 Ocak 2009
  3. ecemmaki

ecemmaki my handsame housbandm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım benim hayırlı olsun bebegin Allah analı babalı büyütsün.ben 3 aylık iğneyle korunuyorum.doktorumun tavsiyesi üzerine tabiki.kızım şuan 13 aylık ve ben dogumdan sonra kullanmaya başladım.kaçıncı iğne yaptırışım bilmiyorum ama hiç bir sorun olmadı memnunum yani.öncelikle doktoruna sor canım bence.eczaneden alınıyor maliyeti 3 yada 4ytl olması lazım ucuz yani.hastanede sağlıkocağında vurdurabilirsn.iğnenin adı depo-provera canım.sadece adet düzensizliği yaptı bende.herkes farklı bişeyler söylüyor ama bünye meselesi diyorum ben.kilo aldırıyormuş ama ben gayet ideal bir kilodayım.doktorum bu iğneyi bebegimi emzirdigim sürece tavsiye etti ne zaman emmeden kesersen ozmn bu korunmayı tavsiye etiyor.iyi bir özelliği sütünü artırıyormuş canım.gerçekten benim öyle kızım 13 aylık ama benm hala sütüm maşallah çok iyi.dediğim gibi dogum yaptıran doktoruna sor öyle yaptır bu iğneyi tamammı canım?

4. 28 Ocak 2009
  5. ecemmaki

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım benim hayırlı olsun bebegin Allah analı babalı büyütsün.ben 3 aylık iğneyle korunuyorum.doktorumun tavsiyesi üzerine tabiki.kızım şuan 13 aylık ve ben dogumdan sonra kullanmaya başladım.kaçıncı iğne yaptırışım bilmiyorum ama hiç bir sorun olmadı memnunum yani.öncelikle doktoruna sor canım bence.eczaneden alınıyor maliyeti 3 yada 4ytl olması lazım ucuz yani.hastanede sağlıkocağında vurdurabilirsn.iğnenin adı depo-provera canım.sadece adet düzensizliği yaptı bende.herkes farklı bişeyler söylüyor ama bünye meselesi diyorum ben.kilo aldırıyormuş ama ben gayet ideal bir kilodayım.doktorum bu iğneyi bebegimi emzirdigim sürece tavsiye etti ne zaman emmeden kesersen ozmn bu korunmayı tavsiye etmiyor.iyi bir özelliği sütünü artırıyormuş canım.gerçekten benim öyle kızım 13 aylık ama benm hala sütüm maşallah çok iyi.dediğim gibi dogum yaptıran doktoruna sor öyle yaptır bu iğneyi tamammı canım?

6. 28 Ocak 2009
  7. EstetikEditor

EstetikEditor ne mutlu TÜRKÜM diyene Pro Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    148
    ben bu iğneyi olmuştum ve 3 ay kanamam olmuştu.. resmen ped kullanmka zorunda kalmıştım... bir daha da olmadım..

8. 28 Ocak 2009
  9. ecemmaki

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım bu iğne zaten adet olmanı engelliyormuş.bende olmuyorum.normal oldugunu söyledi doktor

10. 28 Ocak 2009
  11. EU1

EU1 Guest

teşekkürler canım ilk 3 ay anne sütü koruyomuş bunun garantisi varmı 40ım yeni çıktı 3 gün oluyo ben yinede korkuyorum böyle bi riskim varmı acaba

12. 29 Ocak 2009
  13. nehirson

nehirson canım çocuklarım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sakınnnnn buna guvenme öyle bırsey yok eltım sutu koruyor dıye korunmadı ve hamıle kaldı :KK46:

14. 19 Mayıs 2010
  15. zuzu8888

zuzu8888 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende doğum sonrası doktorumun tavsiyesiyle 3 aylık iğne vurulmuştum.süresi dolunca bir kez daha tekrarladım.sürekli lekelemeler yapıyordu. 2 kez tekrarladıktan sonra tekrar genel kontrolüm ve farklı bir korunma yöntemi sunması için doktora gittiğimde şok oldum. yaptığı kontrolde 5 cm büyüklüğünde çikolata kisti oluşmuştu. arkasından tabiiki laposkobi ameliyatı oldum. bu iğnenin suçumudur bilemiyorum ama bence bu böyle. çünkü 6 ay önce kontrolde böyle bişi yoktu. tamamen iğne sürecinde oldu. o yüzden çok sağlıklı bulmuyorum. ameliyatın üstünden 2 yıl gibi bi zaman geçti ve kasık ağrısı çekiyorum. yüzde 75 tekrarlayan bi hastalık yeniden oluştu sanıyorum.bu tamamen kabus olmalı. yeniden aynı şeyleri yaşıycam diye doktora gitmeye korkar oldum...........

16. 4 Kasım 2011
  17. xxxburcuxxx

xxxburcuxxx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    78
    Öncelikle merhaba... 2008 nisan ayında oğlumu kucağıma aldım. Bir ay sonrası 3 aylık iğneye başladım. 3 senedir kullanıyorum. Eczaneden alıyorum depo privera 5tl hiçbir şikayetim yok. Çok yorumlar aldım çekindim ama en garanti korunma yöntemi olduğunu duyunca başladım. Çünkü kesinlikle ikinci bir bebeğe hazır değildik. Öyleki kendinizi hazır hissettiğiniz an bırakmalısınız çünkü 1 senede vücut kendini ancak normale döndürür ve hamile kalırsınız dediler bana. İyiki başlamışım. Hiçbir yanetkisi olmadı. Ben kararsız kalan arkadaşlara kesinlikle tavsiye ediyorum.

18. 8 Mayıs 2013
  19. adgpss

adgpss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    doktor hayır olmaz dedi... emzirirken... sağlık ocağındaki hemşire olur dedi.... kime inanıcaz... sizce?