3 aylik kizima disardan ek gida aliyorum

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve papula tarafından 5 Şubat 2010 başlatılmıştır.

5 Şubat 2010
    Konu Sahibi : papula
  1. papula

papula Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaslar ben almanyadan yeni üye oldum
    sizinle gorusmek cok kayfili geldi bana
    ben bir konuda sizlerle bilgi almak istiyorum
    ben 3 aylik kizima ta 2 aylikan doktor ona gida baslamami soyledi ve disardan al dedi
    bende disardan aliyom bilmem siz nasil yaarsiniz
    ben kizima gunde bir plan halinde yediriyorum
    meyve suyu
    hazir sebze corbasi
    hazir muhallebi

sizlerle alisveris fikri almak istiyorum
    simdilik ötüm

2. 5 Şubat 2010
  3. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canım bunlar için henüz cok küçük degılmı..ki vereceksen bıle neden evde hazırlamıyorsun kendin..benım kızım 1 yasına girecek ben hiç hazır corba ,hazır meyve suyu vermedım..bence bagırsaklarını mahvedersın cocugunun..yazık

4. 6 Şubat 2010
  5. cingene00

cingene00 31 ağustos... Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    bence dr değiştir canım. üç aylık çocuğa ek gıdfa verilmi yazık yaa..

6. 6 Şubat 2010
  7. ersndrya86

ersndrya86 Annesinin Aşkısııı:) Üye

Beğenildi:
    78
    Ödül Puanları:
    108
    bencede çok erken benim bebeğimde 4 aylık ama ben daha yeni biberon mamasına geçtim anne sütünün yanında daha başka bişey vermiyorum gelişimide gayet normal doktorunuzu değiştir canım yazık küçücük bebek mama sitelerinde bile en erken takviye besinler 4. aydan başlıyor sen ona göre ek gıdayı nerden nasıl alabiliyorsunki.

8. 6 Şubat 2010
  9. papula

papula Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ya kizlar belki haklisiniz doktor 4 aylik olunca anne sütüde kes diyo ama ben kesmek istemiyorum cunku bi türlü biberon mamasida istemez ek gidaya vermeden oncede gayet gelisimi iyi hemde mashala cok sisko almanyadaki doktorlarin tavsyeleri boyle baya bi degisklik var türkyedekilere burdan marketlerde dört ay itibaren hersey var ek gida alabilmek icin biz iki aylikan ta doktor ona 4 aylik ek gida ver ve al dedi evet bende cok telesliyimm

10. 6 Şubat 2010
  11. esin58

esin58 2 kız anasi:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    yav bu nasil bi dr merak ettim 4 aylık bebek sütten kesilirmi yaaa nerde görülmüş kesinlikle dr degiştir canim.birde türkmü bu dr onuda merak ettim ayrica..minnacik bebeye ne hazır çorbası ne meyve suyu çok ama çok yanliş hemen şimdi kes o verdikleirni canim yazık günah..sagliksiz bir çocuk yetiştiryorsun suanda haberin olsun benim kızım 14 aylık ben bile daha asla hazır hiçbirrşey vermedim..bu konuda sanada çok iş düşüyor..bir an önce o dr kurtul çok sinirlendim gerçekten ne saçmalık yaa

12. 6 Şubat 2010
  13. sofbay

sofbay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ya ağzım acık kaldı inan..bu doktor sen türk oldugun icinde böyle yapmış olabilir canım bugun haberlerde gecti alman diş doktoru türk genci muayene etmemis sırf adı cihat oldugu icin .resmen ırkcılık yapıyolar bunların zihniyetlerinin kurbanı olma canım bebeginide harcatma üc kurusluk adamlara..hazır corba hazır meyve suları vs.. bırak bebekleri yetiskinler icin bile zararlı ve binbir türlü kansorejen madde iceriyor..benim doktorum kendi evinde daha birkere bile hazır corba yapmadıklarını kendileri bile icmedikleriini söylüyo canım..bebegine sadece anne sütü ver canım gercekten cok üzdün bizi..senden mutlaka haber bekliyoruz insallah biran önce bunları vermekten vazgecersin..Allah yardımcın olsun..

14. 8 Şubat 2010
  15. SiBeL

SiBeL oğlum ve kızım herşeyim Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    çok enteresan bir bebeğin beslenmesine bu şekilde yön vermek..canım sütün yetiyor demekki bebeğin kilolu.ek gıdayı kesmeni öneririm..4.ayda eğer anne sütü yeterli değilse 6.ayda başlanmalı.

16. 10 Şubat 2010
  17. palet

palet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    enteresan bi doktormuş :S bence doktorunu dinleme ve derhal değiştir derim.

18. 10 Şubat 2010
  19. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    ne yapıyorsunuz allah aşkına ,derhal kesin o verdiğiniz zımbırtıları ,ilk 6 ay sadece anne sütü ,siz

bilinçli bir anne olun rica ederim ,uymayın doktora ,delirmiş o ,sakın yapmayın heba etmeyin

çocuğu ,hemde dışardan hazır gıda ,resmen delirdim burda ,6 aylık olunca evde

hazırlayın ,yoğurdu ,çorbayı ,içinde ne olduğunu bilin ,benim kızım 1 buçuk yaşında ben hala hazır

birşey vermiyorum ,bu ne vurdumduymazlık inanamıyorum ..