3 aylık korunma iğnesi,depo-provera

Konusu 'Aile Planlaması' forumundadır ve iremim tarafından 15 Şubat 2008 başlatılmıştır.

15 Şubat 2008
    Konu Sahibi : iremim
  1. iremim

iremim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    3 aylık korunma iğnesi,depo-provera yöntemi ile korunan arkadaşların bilgi paylaşımı..Şikayetleriniz,ne zaman vurulmalı,Yan etkileri nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör: 7 Ocak 2009
  2. 15 Şubat 2008
  3. Schirin

Schirin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    ne kadar dogru bilmiyorum ama o igneler önce aylık başlanması gerekiyomuş

4. 15 Şubat 2008
  5. Quelle

Quelle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet senin adetin duzene girmeden vurulmussun..adetin duzene girdikten sonra vurulman gerekiyordu..

6. 16 Şubat 2008
  7. iremim

iremim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    :bbo:teşekkürler n'pıcam şimdi ben benim yakalama kat sayım çok yüksekmiş hemen hamile kalabilirim korunmayı beceremessem n'pıcam şimdi ben yaaaa..
    ben en iyisi doktoruma gideyim ,muhakkak yardımcı olacaktır bu spral beni korkutuyor korkmasam çok idealmiş....kafamçokkarıştı

8. 25 Şubat 2008
  9. iremim

iremim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba angel love ,ben geçtiğimiz perşembe 3 kadıd doğumcu ile ayrı ayrı görüştüm ve 3 üde aynı şeyiİ; kanamanın devam edeceğini söylediler hatta biri eğer beze yaptıysa 1 yıl bile sürebilir dedi,biri de eğer rahatsız edici derecede devam ederse 1 hafta sonra gel eğer riskleri göze alırım dersen östrojen salgılarız dedi,ama riski de sütümün kalitesini önemli ölçüde düşürürmüş ve benim sütümde az olduğu için kesermiş,.... tabiki ben bu riski göze alamazdım,bebeğim zaten 1 ay erken doğdu normalde şubat 1de doğması gerekirken 24 aralıkta doğdu.... neyseki iki gündür yok denecek derecede azaldı lekelenme olarak geliyor şuan. eşimle birlikte olurken yanışlıkla sperm içeri gitti hamile kalmam değilmi

10. 27 Şubat 2008
  11. nazlxixcan156

nazlxixcan156 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    aylık iğne mesigyna emzirenlerde kulllanımamalı depo provera emzirenlerde daha güvenli

12. 7 Mayıs 2008
  13. minervaduygu

minervaduygu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben de seninkiyle aynı iğnelerden -depo provera- bir yıl kullandım 2004de bir yıl boyunca yani 4 kere.1,5 yıl adet görmedim kullanırken.ardınden iğneyi bıraktığımda bu durum devem etti.sonra haplarla adet gördüm ama bu zamana değin düzensizdi.sonunda bebek istedik eşimle ve doktora gittim adet düzensizliğimizi kontrol altına alayım da hamiş olursam anlayayım diye.veeeeeeee neyle karşılaşayım,bu iğneler benim prolaktin hormonumu yükseltmiş-düşün yani hala etkisi sürüyor-ve bebeğim bu şartlar altında olmazmış.şimdi prolaktini düşürmek için tedevi görüyorum ve ancak bu tedaviden sonra hamiş olabileceğim.tabi tedavinin ne kadar süreceği de bir muamma. YYAAAANNNİİİİ ACİLEN İYİ BİR JİNEKOLOĞA GÖRÜN.ciddi bir şey inşallah yoktur.çok şükür ki bir evladın varmış.bir de benim hayal kırıklığımı düşünsene:a015:

14. 7 Mayıs 2008
  15. elif eylül

elif eylül Guest

Canim Sağ Ol Ben Acilen Gideyim Allaha şükür 1 Evladim Var Ama Kendimi çok Kötü Hissettiriyo Ve Felaket Kilo Aliyorum

16. 7 Mayıs 2008
  17. elif eylül

elif eylül Guest

Canim Gerçekten Senin Adinada üzüldüm Bu Arada Bana Verdiğin Fikir Için çok Teşekkürler

18. 7 Mayıs 2008
  19. minervaduygu

minervaduygu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aynen canım,iğneyi yaptırdığım ilk ay 12 kilo almıştım yeni yeni vermeye başladım.allah sağlık versin de.kiloyu boşver.