3 'den fazla tüp bebek deneyip pozitif sonuç alanlar..

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve azra_azra tarafından 26 Haziran 2010 başlatılmıştır.

26 Haziran 2010
    Konu Sahibi : azra_azra
  1. azra_azra

azra_azra leylekler bebi$im nerde Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    selam arkadaslar,transfer sayisi arttikca tutunma sansininda azaldigi söyleniyor ben bunun böyle olmadigina inanmak istiyorum eger 3 ten fazla tup bebk yaptirip pozitif sonuc alan arkadaslar varsa lutfen yasadiklarni bizlerle paylassin...içimdeki umudu öldürmek istemiyorum! :kahve:

2. 26 Haziran 2010
  3. hituci

hituci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canım merhaba....
    bir ara yazışmıştık özelden yanlış hatırlamıyorsam...
    bizim problemimiz genetik....be 4. denememizde nasip etti Allah...
    inşaallah rabbim en kısa zamanda hayırlı sağlıklı evlatlar nasip eder sana ve tüm isteyenlere...

4. 26 Haziran 2010
  5. demetcim

demetcim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım bende senin gibiyim 3.üncü negatifimi 20 gün önce aldım ,ama canım tek biz degiliz 10 denemesinde pozitif alan var
    bol bol dua etmekten başka çaremiz yok .tahlil neler istendi senden?

6. 26 Haziran 2010
  7. gxuxlxuxm1

gxuxlxuxm1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba ümidinizi kesmeyin sakin. ben 3 kere dondurulmus 6 kerede tüpbebek denedim ve sonunda 4 bucuk aylik hamileyim oglum olacak ALLAH' in izniyle. bizde cok üzüldü ve yiprandik ama caba göstermeden olmuyor ALLAH isteyen herkese saglikli bebisler versin insallah.

8. 26 Haziran 2010
  9. azra_azra

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    aaa tabi canim hatirlamazmiyim seni,bende gecen ay 2.negatifimi aldigimda cok üzulmustum umudum azalmisti pgt ve kromozom bozuklugu ile ilgili sorularim vardi sen hic ü$enmeden tum acikligi ile cvp yazmistin allah razi olsun tekrar senden olumunekankayizsmile seni biliyorum ama korktugum tek sey sen ve senin gibi 4-5-6 denemeden sonra hamile kalabilen arkadaslarin sayilacak kadar az olmasi...cunku bi kac yerde okudum deneme sayisi arttikca sans azaliyomus normalde ilk 3 denemede tutunma ihtimal yuksekmis...bende bu baslik altinda sen ve senin gibi arkadaslari gormek istiyorum...etsekkurler! opuyorumnanaktan

10. 26 Haziran 2010
  11. azra_azra

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    demetcim oncelikle rabbimden sabir ve metanet diliyorum,2 negatif sonucum var doktorumuz her seyin super oldugunu soylemisti,rahim kalinligi,yumurtlama,kan degerleri,tek sorun esimde morfoloji bozuklugu olmasiydi%3 yani durumumuz o kadarda kötü diildi ama buna ragmen sonuclarin negatif olamasi beni dusundurdu ve ben daha derinlemesine bi inceleme istiyorum..hituci arkadasimizida genetik tani ve kromozom testini arastirirken tanidim...soruna gelince doktor benden hic bi sey istemedi sadece ultrasonla kontrol-ve transfer oncesi kan tahlilleri-pgt yaptirmamada ger olmadigini dusunuyo pazartesi randevum var doktorla esime ve bana kromzom testi yapcaklar 3 ay beklememiz gerkcek eger temiz cikarsa denemeye devam etcem ben...senden doktorlar ne tetkikler istedi kromozom testi,pgt den bahsettilermi?

12. 26 Haziran 2010
  13. azra_azra

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    gülümcüm inan cok sevindim olumunekankayizsmile soylediklerinden analdigim kadari ile 9 kez denedin :1shok: oncelikle pozitif sonucun mukemmel bunca deemeden sonra rabbim gonlune gore vermis,belkide ödüllendirmis! ne gibi sorunun vardida bu kadar denedin ,ne tetkiklerden gectin,extra yaptigin bi sey oldumu,bende pgt yani genetik tani yapmak istiyorum ama sende bilirsin avrupanin bi cok ülkesinde yasak bende isvicredeyim ve burdada yasak,eger kromozomlarda sorun cikmazsa 3-4 kez daha burda denerim cikarsda türkiyeye gitmeyi düsünüyorum...hayirlisi

14. 27 Haziran 2010
  15. demetcim

demetcim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım bana histeroskopi yapıldı kan tahlilide:fosfolipid ajanlarına bakıldı ,kanda pıhtılaşma faktörlerine bakıldı.genetik tahlil olarakta karyotip gen analizi yapıldı.tahlillerimde sadece pıhtılaşma problemi çıktı.ama tutunma olmuyor.. ben konyada oturuyorum burada pgt yapılmıyor merkezlerde kib benim içinde dua et.rabbim bu yoldaki herkese yardım etsin...

16. 27 Haziran 2010
  17. badenur

badenur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    canım tüp bebek deneme sayısı arttıkça hamile kalma şansı azalıyor düşüncesiyle umutlarını hiç köreltme ... yok öyle birşey... benim arkadaşım 7 deneme negatif , 8. denemede pozitif... üstelik ikizlere hamile... nedeni daha önceki doktorların sorunun temeline inmeden adam gibi araştırmadan, ardı ardına tüp bebek yaptırması... sorun çözülündükten sonraki ilk tüpünde hamile kaldı... sorunu tüplerden birinden istenmeyen bir sıvı gelmesi ve bunun rahme akmasıymış... önceki salaklar diyeceğim, kimse kusura bakmasın, bunu çözememişler...

deneme sayıları arttıkça acaba olmayacakmı düşüncesine kapılıyor insan... üstelik zaman geçtikçe yaşta ilerliyor... o nedenle şans azalıyor... bu şekilde yorumlamak daha doğru... yoksa yeterli yumurta üretebildikten sonra, spermdeki sorunlar çözüldükten sonra, rahimde sağlamsa her zaman UMUT var... yeterki sorun iyi araştırılsın... yeterki adam gibi bir doktorla bu yola çıkılsın...

ben 4 kez denedim olmadı... ama UMUDUm hep var... yeterki allah nasip etmiş olsun... sağlıklı bir bebek olacaksa olsun... hepimiz için hayırlısını dileyelim...

18. 27 Haziran 2010
  19. azra_azra

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    bende aynen senin arkadasin gibiyim sanirim bende kendi doktoruma salak demek istiyorum kaydirigubbakcemile3 cunku oda bana rahim filmi falan yapmadi gerek yokmus-ultrasonda bakmislar normalmis ama ne nedense tuplerde falan bi sorun olacagini dusunuyorum icime oyle doguyo,yada kromozomlarda bilemiyorum burda denemeye mecbur olmasam hic durmam hemen türkiyeye giderim...umut zaten hep var...bir gun onuda kaybetmekten cok korkuyorum akannehir bazen dusunuyorum hic olmayacagini bilip kadere razi olup alismakmi daha iyi olurdu,yoksa icinde hep bir acabanin kalmasimi ikiside birbirinden zor sanirim...dedigin gibi zaman geciyo,madden bitiyosun...zaman herseyin ilaci..deyip bekliyoruz.

Son düzenleme: 27 Haziran 2010