3. deneme için tavsiyelerinize ve morale ihtiyacım var

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve daglarr tarafından 30 Haziran 2009 başlatılmıştır.

30 Haziran 2009
    Konu Sahibi : daglarr
  1. daglarr

daglarr Rabbi hebli minessalihin Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Yaklaşık 3 yıldır erkek infertilitesi nedeniyle çocuğumuz olmuyor. 2 kez mikroenjeksiyon denedik ama olmadı. Şu anda kendimi çok yorgun, bıkkın ve çaresiz hissediyorum. Bazen çok ümitsizliğe kapılıyorum, bazanse güçlü olmaya çalışıyorum. 2 kez tutmadıysa eğer 3.'de veya daha sonrakilerde de tutmayacakmış gibi geliyo. Lütfen deneyimlerinizi ve tavsiyelerinizi benimle paylaşın. Rabbim isteyen herkese ve bana tez zamanda sağlıklı, hayırlı evlatlar nasip eder inşallah...

2. 30 Haziran 2009
  3. Hymarry

Hymarry SOLDAKİ SAREE'NİN, SAĞDAKİ HALE'NİN ANNESİ :) Pro Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    Canım böyle başlarsan olmazzzzz..
    Lütfen hep iyi düşünmelisin.Birgün olacak Allahın izniyle.Ben de ikinci denemede hamile kaldım ikizlere.Fakat o birinci hayal kırıklığından sonra hiç düşünmeden ikinciye başladım.O zaman olmadı diye kahrolduğumuz durum sonradan düşündüğümüzde "ya o zaman olsaydı ne yapardık" diye düşündüğümüz hayırlara dönüştü,inan.Kaldı ki,Eğer ikinci de tutmasaydı yine hiç düşünmeden hiç olmamışcasına 3.ye,4. ye devam ederdim.Azimli istekli ve duacı olmalıyız.2.olmazsa 3. olmayacak diye bir kural mı varmış,ki bunu kafana yerleşitiryorsun,sakın sakın arkadaşım.Uzaktan bir akrabamın tam 6. denemede olmuştu.Rabbim yeterki imkan versin,sağlık versin.Yavruların seni bulacak,inanıyorum,sen de buna inan ve ççoookkk dua et..
    Veren elbette ki O'dur..

4. 30 Haziran 2009
  5. fical

fical belki bir gün.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba cnm bende 2 aşılama ve 2 tüpbebek tecrübem var şimdi 3.cü tüpbebek için start verdik bende senin gibi bazen böyle düşünebiliyorum fakat bebeğim için herşeye değer diyorum ve bu psikolojiden kurtulmaya çalışıyorum haklsıın sabretmek olumlu düşünmek zor lakin önemli olan zoru başarmak değilmi çevreden hep duyuyoruz 5.cide anne olmuşlar 7.cide anne olmuşlar çok şükürki arkadaşım şansımız var öyle değilmi rahmi olmayan var yumurtası olmayan var sperm hücresi olmayanlar var hiç şansları olmayanlar var çok şükürki bizim böyle bir durumumuz yok bu düşünceler biraz beni cesaretlendiriyor şükür ki bizde hepsi mevcut böyle morel buluyorum arkadaşım biz yanındayız birgün anne olucaz vakti saati gelince opuyorumnanaktan

6. 30 Haziran 2009
  7. daglarr

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Hymarry, Fical çok teşekkür ederim, Allah razı olsun, sağlıklı, hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah.
    Çok doğru söylüyorsunuz. Ama bazen insan kontrolü kaybediyor, morali bozuluyor ve hayattan zevk almamaya başlıyor. ıstedikçe olmayınca hayatta her şey çocuktan ibaret gibi bakmaya başlıyor. işyerimde, çevremde insanları izliyorum. Çoğunun çocukları var, onları görünce ben de çok imreniyorum. yapı olarakta maalesef biraz panik atak, sabırsız ve negatif olduğum için çoğu zaman olumlu düşünemiyorum. Allahıma çok dua ediyorum, inşallah dualarım kabul olur...

8. 30 Haziran 2009
  9. ELGXIXZ

ELGXIXZ Bebeğim gelll aytıkk:) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım benimde birinci denemem negatif oldu :KK43: bende snein gibi düsünüyorum bazen ama bazende yanlıs yaptıgımı düsünüyorum o yüzden insallah ikinciyi yapabilecek gücümüz maddi manevi allah yardımcımız olsun seninde ücüncü tedavin hayırlı olsun insallah heycanla umutla neseyle baslaman dileğimle canım allah yardımcın olsun rabbim sana güc versin insallah buradan olumlu haberlerini alırız bizlere umut olursun canım benimmm hayırlsı olsun insallah

10. 30 Haziran 2009
  11. elifzeynep2008

elifzeynep2008 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım bir sürü ortak noktamız var seninle. Mart ayına kadar ben de yaklaşık 3 yıldır erkek infertilitesi nedeniyle gebe kalamamış, 2 kez mikro denemiş, çocuk çocuk diye kafayı yemiş biriydim. Ama tek farkımız, ben Allahın izniyle eninde sonunda hamile kalacağımı hissediyordum. Mart ayında 3. denememi yaptık, şu anda 16 haftalık gebeyim. Vazgeçme, yılma, asla umutsuz olma. Bizim olduysa sizin neden olmasın..

12. 30 Haziran 2009
  13. daglarr

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    elifzeynep2008 Allah tamamına erdirsin, sağlıklı bir şekilde kucağına almayı da nasip etsin inşallah. Çok teşekkür ederim.

14. 30 Haziran 2009
  15. daglarr

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    elifzeynep2008 micro'yu nerde yaptırdın öğrenebilirmiyim...

16. 30 Haziran 2009
  17. Herada

Herada Balparmağın Annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Daha önce olmaması olmayacağının göstergesi değil ki. Niye baştan moralini bozuyorsun? Bizim bebeklerimiz anlaşıldı ki pek nazlı, pes etmek için ne bu acele? Birinde olmaması diğerinde de olmayacağının göstergesi değil ki? Her deneme birbirinden farklı. Yapma lütfen, iyi şeyler um, iyi şeyler hayal et. Bak göreceksin yakında sen de hamileyim diyeceksin bu sayfalarda.

18. 30 Haziran 2009
  19. daglarr

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    inşallah canım inşallah, bi gün bize de burda hamileyim demek nasip olur...