3 Düşükten Sonra Yine Hamileyim...

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve Fadik tarafından 2 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

2 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : Fadik
  1. Fadik

Fadik Yusuf Eymen Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    148

merhaba hocam

6 yıllık evliyim ve evliliğimin ilk 3 senesi içerinsinde 3 düşük yaptım(6-8 haftalık kalp atışları duyulmadan)ve şuan yeni hamile olduğumu öğrendim(sat 28 haziran)
    hocam testleri olduğu gibi koyuyorum.smear testini yeniledim normal...
    ayrıyeten 4 ay önce tanısal amaçlı girdiğim laparoskopi ve histereskopide sağ tüpümün tamamen tıkalı olduğunu öğrendik ve açılmadı.
    birde septum varmış o temizlendi.

1 hafta sonra GLUC testini tekrraladık normal çıktı.
    birde sona eklediğim bu koyu yazılı 2 resimdeki testler 3. düşüğümün sabahı yapıldı.

hocam bu testlere göre şuan ne yapmalıyım bunları yapalı 3 sene rahat geçti bu testler içinde tekrarlamam gereken veya eksik testlerim var mı?
    yapılması gerekekn birşey varsa yapalim.bu bebeğimide kaybetmek istemiyorum üstelik eşimdede infertilite problemi var.bu konudada son 3 yıldır çok uğraş verdik.bebeğimizin doğal yoldan gelmesi mücize oldu.

2. 9 Ağustos 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba

Dğşğkleriniz genetik tahlile yollanmış olsa idi daha sağlıklı karar verebilirdik. Ancak RF yüksek .Romatizmal bir durum olabilir. (bu durumlarda steroid kullanmak gerekebilir.) Protein S alt sınırda görülüyor.Bu nedenle ilk 3 ayı tamamlayana kadar kan sulandırıcı iğneler kullanmanız gerekebilir.

İyi günler dilerim.
    İnşallah gebeliğiniz devam eder.

4. 10 Ağustos 2010
  5. Fadik

Fadik Yusuf Eymen Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    148
    öncelikle cevabınız için sağolun hocam

son düşüğüm evde olmuştu ve ben yinede alıp onu patolojiye gönderdim...
    sonuç şu:
    RF çok yüksek değil diye takmamıştım ama gerekiyorsa tekrarlayayımmı zaten o test 3 sene öncesine ait.
    hocam benim bütün düşüklerimde önce lekelenmeler oldu sonra kanama ve düşük...
    4 gündür yine lekelenme var ilaç olarakta ecopirin,progeston,forbiol, ve FRAXIPARINE 0.3 ML iğne kullanıyorum...
    bebeği dün usg de gördük 5+6 haftalıktı, şimdilik kalp atışı yok onun içinde erken dediler başkada bir sorun gözükmüyordu ama bugün lekelenmem biraz daha arttı..
    o kadar çaresizim ki ne yapacağımı bilmiyorum bol bol dinlenmeye çalışıyorum dışarıya sadece dr a gitmek için çıkıyorum oda yinede kanamada artış yapıyor...

Son düzenleme: 10 Ağustos 2010