3 kere negatif sonuç alıp hangi testleri yaptırdınız

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve demetcim tarafından 4 Haziran 2010 başlatılmıştır.

4 Haziran 2010
    Konu Sahibi : demetcim
  1. demetcim

demetcim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar dün 3. negatifimi aldım çok kötüyüm size hangi testler yapıldı hangi merkezi önerirsiniz
    bana yardım edin lütfen lenfosit aşısı yaptıran varmı
    :KK43:((

2. 4 Haziran 2010
  3. karamel86

karamel86 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    genetık ve kan pıhtılasmana bak

4. 4 Haziran 2010
  5. tugcal

tugcal hoşgeldin oğlum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım öncelikle geçmiş olsun... tiroid e de baktır bence... serbest t3, serbest t4, TSH, Antı-troglobulın, Anti- TPO... tam kan sayımı ve adetin 2. günü tüm horman testlerini iste.. bütün kadın doğumcular yazıyor istediğin zaman...
    Anti-HCV ve Anti- HBS (hepatit taraması) yaptırmanı da tavsiye ederim...
    tabiii eşinle sana genetik ve kan pıhtılaşmasını da muhakkak yaptır...
    çok şey yazdım galiba kusura bakma... be de tekrarlayan düşükler var da hatırlısıysa tüp bebek tedavisine başlıcam... ister istemez işin uzmanı gibi olduk eşimle...:)))
    İnşaalh Rabbim tez zamanda pozitif sonucunu görmeyi nasip eder... Sağlıkla alırız bebeşlerimizi kucağımıza....

6. 4 Haziran 2010
  7. beklemede2009

beklemede2009 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben de ikinci negatifi aldım.. bu hafta görüsmeye gittim, sansa bağlıyor doktorum daha doğrusu sanssızlığa çünkü tutmaması için baska bir neden görünmüyor... ama sonuç kocaman bir sıfır :KK43: doktorlar herkesin durumuna göre istiyorlar testleri ancak yeni denemeden önce hersey ortaya dökülsün istiyoruz bizler de doğal olarak.. doktorum genetik, bağısıklık, pıhtılaşma gibi testlere gerek yok dedi ancak ben bir devlet hastanesinde bunları ve arkadaşların da dediği gibi hormonal daha ne kadar test varsa hepsini yaptırıcam sonra keske dememek için, sen de yaptır... lenfosit asısını da sordum canım, nerden duydun dedi, netten okudum dedim, nette bile yer almaması gerekiyor dedi, kesinlikle önermiyor yani... sadece bu denemeden 1 ay önce histereskopi yapılacak, o da çok sart değil ama kontrollü bi uyarım bu işlem dedi, hem rahmin içi tamamen görünmüş olacakmış hem de yapılan arastırmalar olumlu etkiler yaratabileceğini gösteriyormuş tedavi öncesi... hakkımızda hayırlısı olsun, Rabbim hepimizin yüzünü güldürsün canım, sevgiler...

8. 5 Haziran 2010
  9. demetcim

demetcim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar hepinize teşekkür ederim bizim söylediginiz o tahlillerin hepsi yapıldı histeroskopide yaptırdım sadece heterizot pıhtılaşma bozukluğu çıktı.Genetik tahlil olarak karyotip gen analizi yapıldı .başka genetik tahlil yapılmadı bize .bunlarda sıkıntı olmamasına ragmen tutunma olmuyor . Bunlardan başka yapılan tahlil varmı?Psikolojim çok bozuldu .rabbim çok büyük inşallah hayırlısıyla sglıklı sıhhatli bebekler verecektir .

10. 5 Haziran 2010
  11. beklemede2009

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    tüp bebekte sans faktörü çok etkili canım çünkü tutma ihtimalinden daha çokmus tutmama ihtimali ne yazık ki... benim de aklım almıyor bi türlü, hersey bu kadar yolundayken, neden? tutanlarınki nasıl ilk seferde tutuyo? bilmiyorum... tek transfer yaptırıyoruz biz, doktorum sen sadece yüzde 35 tarafından bakıyorsun olaya dedi, yüzde 65 tutmama ihtimali var oysaki dedi, üstelik dondurulmusda biraz daha düşer bu oran dedi...
    ancak o pıhtılasma bozukluğu için bi tedavi uygulanmıyor mu sana, o kafama takıldı?

12. 5 Haziran 2010
  13. demetcim

demetcim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım ben transver öncesi aspirin kullandı sonrasındada aspirin artı cleksan kullandım bence özellikle pıhtılaşmayla ilgili tahlillerini mutlaka yaptır sen
    benim dr birsey çıkmaz dedi benim ısrarım üzerine istedi ve sıkıntı çıkyı sonuç olarak teşekkür ederim yanıtların için inşallah hepimiz için hayırlı ve güzel sonuçlar olur ben konyada tedavi görüyom ya sen

14. 5 Haziran 2010
  15. beklemede2009

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben istanbuldayım canım benim.. bana genetik ve bağışıklıkla ilgili tahlil yazmadı ama ben bir devlet hastanesine gidip yaptırmaya karar verdim, bir dahaki haftaya kısmetse randevu almak için gidicem.. pıhtılaşmayla ilgili sanırım kardiyolipin ıgg, ıgm, drvv zamanı, protein c ve s aktivitesi testlerini yazmış.. sen yaptırdığın tahlillerin isimlerini yazar mısın bana? Rabbimden hayırlısını istiyoruz ancak umarım daha fazla boş kalmaz kollarımız çünkü çoook özledik o minişleri çoookkkk :KK66:

16. 6 Haziran 2010
  17. demetcim

demetcim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım genetik tahlil olarak bana karyotip gen analizi ve faktör v baktırdım.Ayrıca fosfolipid ajanları diye bir tahlil toplulugu var onu yaptırdım (bunun içinde toxoplazma ,protein s,protein c,ana ,ıgG)aklıma gelen bunlar tahlilerini yaptır, kesinlikle ihmal etme histeroskopimde yapıldı ondada bir sıkınyı yok şükür .Bende inşallah eylül gibi 4.yaptırmayı düşünüyorum
    İnsan çok yıpranıyor.uyku düzenim bozuldu .Rabbim bu yoldaki herkese kolaylık versin...kib

18. 6 Haziran 2010
  19. beklemede2009

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben de eylül gibi düşünüyorum canım.. 1 ay öncesinde de histereskopi olacak kısmetse.. tüm tahlillerimi de o zamana kadar tamamlarım ins. çok teşekkür ederim, sevgiler...