3 kürtaj sonrası hamilelik

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve dilekizmir tarafından 31 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    31 Mart 2010
    Konu Sahibi : dilekizmir
  1. dilekizmir

dilekizmir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba
    Ben önceki yıllarda, en sonuncusu geçen sene nisan ayında olmak üzere çeşitli nedenler ile 3 defa kürtaj oldum. Şimdi eşimle bende bebek istiyoruz. Ama ben hamile kalamamaktan çok korkuyorum :KK43: 3 defa kürtaj olan biri rahatlıkla hamile kalabilirmi? yada hamile kaldığında gebelik sürecini yada bebeği olumsuz etkilermi? ve gebe kalmadan önce hangi testleri yaptırmak gerekir? yardımcı olursanız çok çok sevinirim. Şimdiden teşeküür ederimbilmiyorumkismile

2. 31 Mart 2010
  3. dilekizmir

dilekizmir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Birde şunu eklemek isterim adet günlerim son zamanlarda kısaldı ve azaldı. 3 gün adet kanamam oluyor oda çok çok az bununda bir etkisi olurmu?

4. 31 Mart 2010
  5. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba elbetteki 3 kürtaj rahim içine yapılan bir müdehale olduğundan dolayı gebe kalmayı etkileyebilir. ancak asıl önemlisi sonradan eklediğiniz şikayetiniz kanama miktarının azalması durumu. bu rahim içinde hasar ya da yapışıklığa delalet olabilr. rahim filmi mutlaka çektirin ve yapışıklık var ise histeroskopi ameliyatıyla açılmaya çalışılsın. diğer gebelik öncesi testleriniz ise başvuracağınız doktorunuz tarafından zaten planlanır folikasit kullanmaya başlayabilirsiniz. bol şans.

6. 31 Mart 2010
  7. dilekizmir

dilekizmir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ilginize teşekkür ederim en kısa zaman içinde doktora gideceğim. Bu histeroskopi ameliyatı dediğiniz tehlikeli bir ameliyatmıdır? süreci etkilermi

8. 31 Mart 2010
  9. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    hayır doğru ellerde tecrübeli bir hekim tarafından yapılmalıdır. hastanede yatış gerektirmez ancak sizin buna ihtiyacınız var mı yok mu önce onu saptamak lazım:)

10. 3 Nisan 2010
  11. elvinnaz

elvinnaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    sizi eleştimek istemem elbette geçerli sebebleriniz vardır ama 3 kez kürtaj ve anladığım kadarıyla çocuk istenemdiği için bir hastalık olmadan
    çok bencil buluyorum sizi Allah size 3 kez bu şansı vermiş bunun için maddi manevi herşeyini veren insanların olduğunu hatırlatmak istedim
    yolunuz açık olsun

12. 3 Nisan 2010
  13. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam bence bu platformu sağlık sorunları ile ilgili kullanırken birbirimizi eleştirmemeli ve kırıcı olmamalıyız. çünkü hayatta yaşadığımız herşeyin bir nedeni vardır ve yaptıklarımızın da bir bedeli. bunun yargıcı biz değiliz insanın kendi içindeki vicdanıdır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.