3 lü testim sonucu1/178 çok kötüyüm lütfen yardım edin

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve ceylan07 tarafından 4 Haziran 2009 başlatılmıştır.

4 Haziran 2009
    Konu Sahibi : ceylan07
  1. ceylan07

ceylan07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Dün 3 lü test sonucumu aldım 1/176 yazıyor çok korkuyorum 2 güne kadar amniyosentez olucam inşallah bebeğime birşey olmaz ne olur bana yardım edin benim durumumu yaşıyanlar varmı? 17+6 haftalık hamileyim
    senağlama senağlama senağlama senağlama :1no2:

2. 4 Haziran 2009
  3. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    cnm bende 3lü test oldum arkadaşımında 1/176dı amiyosentez yaptırdı ve gayet iyi çıktı sonuçlar güselim sakın canını sıkma bebişinide üzme bazen rakamlar yanlış çıkıyo senin bebeg,in gayet saglıklı bak yaptır görceksin sakın üzülüp içerdeki meleginede eziyet etme tamammı kuşum yemin ediyom rakamlar yanlış çıkabiliyo amiyosentezde net sonuç alıcagına eminim geçmiş olsun kuşum

4. 4 Haziran 2009
  5. guernica

guernica Guest

güzelim benimde 173 de 1 di. bak 37. haftama giirdim. amniyo yaptırdık sonuç temişzdi kendimi de eşimide mahvetmiştim ağlamaktan. bunlar sadece olasılık tamam niye bende çıktı diyosun bende dedim dr. hiçbir anlamı yok dedi. olabiliyormuş. bebeğimide çok üzmüştüm. sakın sonuçlarını almadan amniyonun kötüsünü düşünme genelde hep temiz çıkıyor sonuçlar:teselli:

6. 4 Haziran 2009
  7. mercan76

mercan76 kızımın kızkardeşi geliyo Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende pazartesi aldım sonuçlarımı down riski 10000:1 ama trizomi 18 50/1 di doktorum ½98 saglam ama 2 riskli olma ihtimali var dedi ben ne yapayım mahvoldum sigarayı bırakmıştım ama 2 gündür içiyorum gene stresten 17 haziranda amniyoya giricem inşallah bişi cıkmaz banada dua edin amniyoya girince yazarmısın düşüncelerini bende erak ediyorum cünkü

8. 4 Haziran 2009
  9. rzme

rzme öpmeye kıyamadığım..... Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    allah yardımcın olsun çok zor bir durumdur.

inşqllqh temiz çıkar sonucundan banada bilgi verirmisin?

10. 4 Haziran 2009
  11. BenNazKsK

BenNazKsK Çiçek&Böcük:) Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Mercannn ya napıyorsun içme sigara Lütfen birşeyi yok bebekleriniz kendi kendinize yapacaksınız..

ceylancım bak cnm yaklaşık kaç haftadır bununla uğrşaıyorum 2 li testim 50/1 riskli çıktı doktor öyle bir söylediki dünyam karardı adeta..Zaten bulantılar yoğundu üzerine bu yıkıldım kaldım..Çok ağladım ama sonra ağlamanın faydası olmayacağını gördüm karar vermek zorundaydım..

Doktorlar birkaç tane hemde biri kötü diğeri iyi çıksada en garanti amniyosentez denildi ve kabul ettim..

Doktora gidip işlemi yaptırmak oldukça kolay eskisi gibi değil hiç birşey sadece iyi bir doktor bulun araştırın..Yaklaşık 5 dk oldu bitti herşey ne acı ne başka birşey tek zoruma giden o yatakta kalkmamak..

Bu işlemden hemen sonra sana zaten bebeğin iyi olduğunu gösteriyor doktor ve Allah korusun birşey olsa o dk belli oluyor yapmam gereken yatmak yatmak dinlenmek 2 gün hiç sadec wc kalktım okadar canım..Yeterki o iyi olsun yatarım dedim heryerim koptu çok şükür atlattık bir sürü dualarla..Sonrasında ise zamanı beklemek en zoru bir miktar ücret yatırıp 5 önemli geni öne aldırabiliyorsunki genelde o sonuç yetiyor zaten 1 hafta sonra bizim evde bayram vardı sinirlerim boşaldı biranda herşey güllük gülistanlık oldu

Gözleirmin içi gülüyordu inan bunu sende yaşayacaksın canım ben beklerken ne kadar araştırma yaptıysem hiç birinde kötü sonuç çıktığını görmedim o içimi hep ferahlattı detaylı anlatan biri olsada rahatlasam diyordum ama bulamadım konuşa konuşa geçirdim zamanı ve ğraşlarla yanlız kalmayarak..

Cidden içini ferh tutun bakın 50_1 diyorum amniyosentez eskiden riskli şimdi düşük riskin yoksa 0,5 risk ultrason eşliğinde oluyor herşey..Yanımda bir bayan daha girdi yaşı 38 düşük riski var güle güle girdii güle güle çıktıı..Eminol içini ferah tut canımm hiç birşey olmayacak ve sağlıklaa haberlerini alacaksın bebeğinin..

12. 4 Haziran 2009
  13. mercan76

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    tabii veririm zaten ben amniyoyu yaptırıp dinlendikten sonra Allah nasip ederse marmarise gidiyorum yazlıga doktor gezmekten kan vermekten moralim sıfır oldu yani eşim alır artık sonuçları ne yapalım Allah ne layık gördüyse o olur artık

14. 4 Haziran 2009
  15. mercan76

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim içimi rahatlattın canım benimde trizomi 18 riskim 50:1 cıktı mahvoldum 17 haziranda zeynep kamil de amniyoya giriyorum inşallah iyi olur

16. 4 Haziran 2009
  17. candy2009

candy2009 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Ben de 22 haziran da yaptırıcam amniyosentez. Çok korkuyorum ama tecrübelerini paylaşan arkadaşlara da çok teşekkür ederim. ınşallah sonuçlarımız iyi çıkar. Birbirimize destek olalım

18. 4 Haziran 2009
  19. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    canım ya ınsanlah hepınız sonucları cok ıyı cıkar...testler kotu cıkıp amıyosentez sonucları ıyı cıkan bır suru kısı var..

dualarımız sızınle