3. Sinema Gunleri 2. Anketi -Asmin-

Konusu 'Sinema & Tiyatro' forumundadır ve Asmin tarafından 5 Haziran 2010 başlatılmıştır.

?

Oooo piti pitiii...

Anketin kapanma tarihi 7 Haziran 2010.
  1. Ink

50,0%
  2. La Tigre e la Neve

Oylanma: 0
    0,0%
  3. The painted Veil

37,5%
  4. Okuribito

12,5%
    5 Haziran 2010
    Konu Sahibi : Asmin
  1. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    Lutfen kulup disindan olanlar oy kullanmasin..

Meraba Arkadaslar

Iste 3. sinema gunlerinin 2. anketinde birlikteyiz.. filmeri secerken cok zorlandim desem yalan olmaz.. hatta kafamda 9 film belirleyip evdekilere 1 den 9 a kadar sayi soyleyin bile dedim. ama en sonunda ortaya bunlar cikti.. biraz romantik ve dram kokuyor benim haftam ama olsun... eminim icinde izledikleriniz vardir olmasa bile konulari hepsinin de cekici geliyor bana siz nasil secim yapicaksiniz bilmiyorum..
    simdiden kolay gelsin diyorum ve iyi seyirler guzel bir film haftasi diliyorum hepimize..

Ink

Ana Tür : Aksiyon Alt Türler : Aksiyon Fantastik Bilim Kurgu

Yönetmenler : Jamin Winans

Senaristler : Jamin Winans

Yapım : ABD

Süresi : 1sa.47dk.

imdb puan: 6.8

Konusu:
    Her gece, ışıklar sönüp tüm şehir uykuya daldığında, insan gözünün göremediği iki güç arasındaki ezeli ve ebedi mücadele tekrarlanır. Aydınlığın gücü, rüyalarımıza umut ve güzel rüyaların kuvvetini taşırken; karanlığın gücü, karabasanlar ve kabuslarımızdan sorumludur.

Farkında olmasalar da, John (Chris Kelly) ve küçük kızı Emma (Quinn Hunchar) bu fantastik mücadelenin ortasında kalacaklardır. John, bir kabus getirenin kontrolünde, kendisini sadece para kazanmaya adamış, kayıp bir ruhtur. Kabus getirenler, Emma'ya ulaşmak için onun kayıp ruhunu kullanmaya karar verirler. Bir gece Emma'nın küçük ruhu bir umacı tarafından kaçırılır ve Emma komaya girer. Artık, Emma'nın ruhunu kurtarmak, ve onu babasıyla buluşturmak, ışık taşıyanların tek amacı haline gelmiştir. Ölüler ve rüyalar diyarının iç içe geçtiği, fantastik bir âlemde bir kız ve babasının umutsuz çırpınışları, küçük bir kıyametin habercisi gibidir.

"Ink" e yeni bir "It" gözüyle bakılıyor. Bunun yanında, Brezilya'nın kült filmleriyle, Matrix, Pan'ın Labirenti, Donnie Darko gibi önemli yapımlarla kıyaslanmış iddialı bir çalışma.

La Tigre E la Neve

Ana Tür : Komedi Alt Türler : Komedi Dram Romantik Savaş

Yönetmenler : Roberto Benigni

Senaristler : Roberto Benigni Vincenzo Cerami

Yapım : İtalya

Süresi : 1sa.54dk.

imdb puan: 6.9

Konusu:
    2003 yılındayız... Irak savaşı'nın ayak sesleri duyulmaktadır. Şair olan Attilio, Roma'daki Yabancılar Üniversitesi'nde okutmanlık yapmaktadır. Edebi alanda belirli bir ünü olan Attilio son kitabı 'Kar ve Kaplan'ı henüz yayınlamıştır ve heme okurlar, hem de eleştirmenler tarafından çok beğenilmiştir. Ancak sözcüklerdeki başarısını aşk hayatında gösteremez. Sürekli rüyalarına giren, deli gibi aşık olduğu Vittoria, onun ısrarcı ilgisinden sıkılmıştır ve sürekli olarak tekliflerini reddetmektedir. Aitillo gibi edebiyatçı olan Vittoria'nın üzerinde çalıştığı son kitabı, Iraklı bir şairin biyografisini konu almaktadır. Yıllardır Paris'te yaşayan bu ünlü şair Bağdat'a dönmeye hazırlanmaktadır. Eğer savaş patlak verirse Bağdat'da kendi insanlarının yanında olmak istemektedir. Vittoria ve Attilio onunla Roma'da buluşurlar. Aradan zaman geçer ve günün birinde Attilio, Bağdat'a dönmüş olan ünlü şairden bir telefon alır. Vittoria biyografiyi bitirebilmek için onunla birlikte Bağdat'a gitmiştir, ancak ilk Amerikan saldırısında başından yaralanmıştır ve şimdi ölümün eşiğindedir. Attilio bu acı haberi alır almaz Irak'a doğru yola çıkar.

The Painted Veil

Ana Tür : Dram Alt Türler : Dram Romantik

Yönetmenler : John Curran

Senaristler : Ron Nyswaner W. Somerset Maugham

Yapım : Çin ABD

Süresi : 2sa.5dk.

imdb puan: 7.6

Konusu:

1920'lerden bir aşk öyküsü ile Edward Norton ve Naomi Watts, beyazperdede buluşuyor. Walter ve Kitty'nin bir süredir devam eden evlilikleri, Kitty'nin kendisini hiç mutlu hissetmemesi nedeni ile çatırdamaktadır. Mutsuzluğu, ilgisinin başka bir erkeğe kaymasına neden olur. Karısının sadakatsizliğini farkeden Walter, ondan intikam almaya kararlıdır. Ama bunu bildik yollardan yapmayacaktır. Çin'in ufak ve ölümcül kolera salgınından kırılan bir köyünde doktorluk yapmayı kabul eder. Kitty'nin ise onunla gitmekten başka şansı yoktur. Ölüm ve yaşam arasındaki sınırın incecik olduğu bu köye yaptıkları yolculuk, kendi ilişkileri için de bir dönüm noktası olacaktır. Aşk Artık Burada Oturmuyor'dan sonra ki filmi olan The Painted Veil'de de Naomi Watts'la çalışan yönetmen John Curran, yine bir sadakatsizlik ilişkisi ile beyazperdede.

Okuribito

Ana Tür : Dram Alt Türler : Dram

Yönetmenler : Yojiro Takita

Senaristler : Kundo Koyama

Yapım : Japonya

Süresi : 2sa.10dk.

imdb puan: 8.2

Konusu:

Çello çalan Daigo Kobayashi, orkestrasının dağılmasının ardından eşiyle beraber doğduğu kasabasına geri döner. Başka bir işte çalışacak deneyimi olmadığı için deneyim aramayan "Gidişler" ismindeki bir işe seyahat acentası zannederek başvurur.

Aslında yapacağı işin Japon kültüründe önemli bir yere sahip "Nokanshi", yani ölüleri öbür taraftaki yolcukları için hazırlama geleneğinin bir parçası olduğunu öğrenir. Daigo'nun işi ölüleri usulüne göre tabutlara yerleştirmektir. İlk başlarda bu durumda hoşlanmasa da zamanla işine alışılan Diago'nun kendi yaşantısı, bakış açısı ve duyguları da bu işle beraber değişecektir.

Yabancı Dilde En İyi Film Oscar'ını evine götüren Gidişler, Japonya'nın dini inançlarına ve geleneklerine yer yer komik ve duygusal bir bakış atıyor. Ölümün bir son mu yoksa yeni bir yolculuğun başlangıcı mı olduğunu sorgulatan film, izleyicisini sömürmeyen son derece naif ve aldığı ödülleri sonuna kadar hak eden bir yapım.

2. 5 Haziran 2010
  3. atlantis

atlantis bab-ı esrar Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Sadece Kar ve Kaplan'ı izlemiş ve hayal kırıklığına uğramıştım. Hayat Güzeldir'den sonra beklentileri yükselttiğimden olsa gerek.

The Painted Veil sanıyorum bir süre önce alıp bir köşede izlenmeyi bekleyen dvdler arasındaydı:KK70: Edward Norton ismini görmem seçimde hiç zorlanmamamı sağladı. ılk oy benden olsun: The Painted Veil:)

4. 5 Haziran 2010
  5. prensesin.uykusuyum

prensesin.uykusuyum standart. Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Yeni anket , yaşasın

La Tigre E la Neve ,Okuribito ve Ink uzun süredir izleme listemde olan filmler. The Painted Veil yine merak ettiğim bir türlü izleyemediklerimden (TbZ yanımda süper süper diyor )

çok güzel filmler asmincim seçmekte zorlandım .
    "Ink" merakı ağır bastı, diğerlerinide sırayla izleyeceğim.

6. 5 Haziran 2010
  7. BenPia

BenPia Queen Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    kararsiz kaldim oylar kullanilsin duruma göre yarin yeniden bakicam

8. 6 Haziran 2010
  9. Dilal2a

Dilal2a Psikolojik Danışman Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    La Tigre E la Neve, The Painted Veil daha önce izlediğim filmler
    Daha öbür filmi yeni bitirmiştim :KK43:
    Oyum Lnk e gidecek..Konusu çok cezbedici

10. 6 Haziran 2010
  11. PurpleRain

PurpleRain what if i'm the bad guy? Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Ink!i tavsiyen üzerine izlemiştim asmincim, çok sarmadı beni ne yalan söyleyeyim, oyun the painted veil'e :)

12. 6 Haziran 2010
  13. didi_

didi_ İki deli kedim... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Çok kararsız kaldım fakat ink'e attım oyumu. :hulya:

14. 6 Haziran 2010
  15. prensesin.uykusuyum

prensesin.uykusuyum standart. Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Ben bütün filmleri indirdim , hepsini izleyeceğim :)

16. 6 Haziran 2010
  17. Asmin

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    hadi bakaliiim pamuk eller oylara lutfeeeen :))

bu arada buyuk ihtimalle cikmicak ama okurubitoyu sadece icersinde calinan cello icin bile izleyin derim.. ya da sadece onu izleyin inanin harika bir muzigi var..

18. 6 Haziran 2010
  19. Asmin

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    askimsin cikolata :asigim: