3. Takım / CUMA Zayıflama Yarışması

Konusu 'Diyet Grupları' forumundadır ve silagul tarafından 18 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

18 Mayıs 2007
    Konu Sahibi : silagul
  1. silagul

silagul yorgun savaşçı Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148

3. TAKIMA SAĞLIKLI VE KEYİFLİ KİLO VERMELER DİLERİM. :KK36:

seaBahAR

"Her üyenin, yarışma kurallarını içeren Karar Defterini okuması zorunludur.
    Kararların güncel hali her zaman son mesajdır."

3.TAKIM KURALLARI:

1.Günde en az 5 mesaj yazma zorunlulugu vardir,bu en az rakamdir,haftada 35 mesaj altina düsen üye 2.sari karttan sonra takimdan cikarilacaktir..

2.Her gün sabah bir önceki gün ne yedik,ne ictik,hangi sporu kac dakika yaptik yazmak mecburidir.

3.Diger arkadaslarin listelerine yorum yapilacak ve kendimizce dogru ve yanlislari yazilacaktir.

4.Yapilan her kacamaga ceza verilecektir,örnek verirsek o gün disardaydiniz ve caniniz hamburgermi istedi ,veya cok cikolatayemek istediniz ve yediniz,afiyet olsun ama bu yediklerinizin kalorisi kadar spor yapilacakatir,cezalari uygulamak mecburidir,eger 1 hafta icinde cezalar cekilmez ve herhangi bir bilgi verilmezse,o üye 2.hafta takim listesine alinmayacaktir. Üyenin aktifkigine bagli olarak bu süre uzatılabilir yada kisaltilabilir

5.Saglikli beslenmeye gayret gösterilecek ve ögün atlamamaya calisilacaktir...

6.Eger 2 hafta sonunda listeye alinirsaniz kendi kilonuzu kendiniz yüzde olarak hesaplayip,takim listesine ekleyeceksiniz ve takim listesini sirayla her hafta 1 üye paylasim alanina tasiyacaktir,eger o hafta isiniz cikarsa yer degistirilebilir.

7.Kilo bildirimi cuma günü en gec 12 ye kadar yapilmalidir.

8.Her gün mutlaka spor yapmaya gayret gösterilecektir(bunu takim kurali oldugu icin degil,kendi saglimiz icin yapmaliyiz)

9. 2 hafta üst üste kilo veremeyen bir sarı kart alir 2 sari kartta diskalifiye edilir
    Sari kart sadece takim ici ilk uce girilirse silinir

10. Ay sonunda her uye ay basindaki kilosunun % 2 sini vermek zorundadir ( buda 57 kilo birisi icin 1 kg 78 kg biri icin 1, 5 kg ediyor ortalama ki bunu bir ayda verilebilecek bir rakamdir)bu kuralı iki kez gerceklestiremeyen uye diskalifiye edilecektir

11. Takım içerisinde herhangi bir siyasi konuşma, siyasi içerikli paylaşımda bulunma, din-dil-ırk-mesheple ilgili rencide edici taraf tututucu herhangi bir paylaşım kesinlikle yasaktir. Bu tür yaklaşımda bulunan üye diskalifiye edilecektir. Meshep cemeat vb yorumlarda bulunulmayacaktir. Burasinin zayiflamak icin olduğu unutulmasin lutfen...

Son düzenleyen: Moderatör: 25 Eylül 2016
    aypdr, ozlemgop, divinity ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  2. 6 Eylül 2007
  3. nam

nam KIZLARR HEP BERABER Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Kızlar size bir ödem atmak için formül.

Diyetisyen Güneş Ayır Kelebek de yazmış
    1 YEMEK KAŞIĞI BİBERİYE
    1 YEMEK KAŞIĞI REZENE
    1 YEMEK KAŞIĞI ANASON
    1 LİTRE SUDA KAYNATILACAK, KAYNADIKTAN SONRA BİTKİLER İÇİNDEN ALINACAK GÜN İÇERİSİNDE 2-3 FİNCAN İÇEBİLİRSİNİZ

Arkadaşlar sadece açmı tok mu içilecek yazmamış canım. Malzemelerimi tamamlayım deneyeceğim arkadaşlar.

Sargoz bunu beğendi.
  4. 16 Kasım 2007
  5. nam

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    ARKADAŞLAR SİZLERDEN BİR RİCAM OLACAK

BUNDAN SONRA CUMALARI 12:00 KADAR KİLO BİLDİRİMİNİ YAPALIM

SİZLER VAKİT VAR DAHA YAZMAYA BİLİRSİNİZ AMA BEN HEPİNİZİN KİLO BİLGİLERİNİ TEKER TEKER TOPLAYIP YAZMAM GEREKİYOR.

VE BENİM BİR İŞİM VAR DIŞARI ÇIKMAM GEREKE BİLİR(BU GÜN)GERÇEKDEN BEN BU KİLO VERME İŞİNİ CİDDİYE ALIYORUM HEPİNİZİN İSTEDİĞİ KİLOYA GELMESİ EN BÜYÜK İSTEĞİM.

SİZLER KİLO BİLGİSİNİ NE KADAR GEÇ VERİRSENİZ BENİ O KADAR ZOR DURUMDA BIRAKIYORSUNUZ.SİZLERİN DIŞARIDA VEYA AKŞAM İŞLERİ OLABİLİYOR AMA BENİM OLAMAZMIŞ GİBİ DAVRANIYORSUNUZ.

İSTERSENİZ BANA KÜSÜN, İSTERSENİZ ABLA AMMA FIRÇALADIN DİYE BİLİRSİNİZ, BEN FIRÇA ATMIYORUM SADECE BENİMDE İŞLERİMİN OLABİLECEĞİNİ BENİMDE BİR HAYATIM OLDUĞUNU DÜŞÜNMENİZİ İSTEDİM.

BELKİ YALNIŞ AMA BEN PC BAŞINDA BEKLEMEK DURUMDA KALIYORUM.

BEN SİZLERİ BİR ARADA TUTMAK VE GÜZEL KİLO VERMENİZİ (HEP BERABER)İSTİYORUM.

BAŞKA HİÇ BİR ŞEY DEĞİL BENİ YALNIŞ ANLAMAYIN LÜTFEN.

HER CUMA LÜTFEN AMA LÜTFEN 12:00 KADAR BİLGİLERİ YAZAR İSENİZ BENDE SİZDE RAHAT EDERİZ KİMSE İŞİNDEN GÜCÜNDEN KALMIŞ OLMAZ.

GONCA GÜL HAYATIM SAKIN SEN ÜZERİNE ALINMA BU SADECE YAŞADIĞIM SIKINTI ONU DİLE GETİRMEK İSTEDİM.ÇÜNKÜ BİLİYORUM SENİN ERKENDEN KİLO BİLDİRİMİ YAPTIĞINI.

SADECE DAHA HASSAS OLALIM DEMEK İSTEDİM.

_Masalim_ ve asya cansu erhan bunu beğendi.
  6. 21 Ocak 2008
  7. nam

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
  8. 30 Ocak 2008
  9. nam

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Kilo vermenin sırrı küçük ama emin adımlar

Kilo vermek gerçekten zor bir süreç, değiştirilmesi gereken o kadar çok şey var ki... Her seferinde gözümde büyüyor. Bu konuda fikirlerinizi alabilir miyim?

Sağlıklı kilo kaybı beslenme ve fiziksel aktivite alışkanlıklarınızda gerekli değişimleri, hedeflediğiniz kiloya giden yolda karşınıza çıkan engelleri aşmayı amaçlayan yöntemleri içermelidir. Tüm bu değişim sürecini gözünüzde büyütmeyin ve kendinize bu konuda deneyimli bir rehber (diyet uzmanı) edinin. Küçük adımlarla kilo kaybı sürecini parçalara ayırmak başarıya daha kolay ulaşmanızı sağlar. Her "mini-hedef"e ulaştığınızda kendinizi kazanmış hissedeceksiniz. Bu şekilde başarılar kazanmak her seferinde sizi daha da fazla motive edecek ve başka bir mini hedef belirleyeceksiniz. İşte size örnek bir liste; kendi hedefler listenizi yapmaya ne dersiniz?

Restoranlarda yarım porsiyon siparişi verin veya bir porsiyonu birisi ile paylaşın. Veya siparişinizi verdikten sonra bir kap isteyin ve yarım porsiyonu paketleyin, diğer yarımı tüketin.

Pişirme yöntemlerinizi gözden geçirin, kızartma alışkanlığınızı yavaş yavaş tek edin. Yiyecekleri hazırlarken kullandığınız kalorili (mayonez, sos, tereyağı gibi) çeşnileri azaltın. Çayınızda ve kahvenizde daha az şeker kullanın veya hiç kullanmayın. Kırmızı et tüketiminizi haftada 1 gün ile sınırlayın. Farklı lezzetleri (hindi ile yeni tarifler) deneyin. (Devam edecek)

Diyette açlık hissetmemek için

Diyet yapmaya çalışıyorum ama açlık hissediyorum sürekli. Aralarda süt içtiğim zaman daha geç acıkıyorum. Günde maksimum kaç bardak süt içebilirim?

Sizin de fark ettiğiniz gibi süt tokluk hissini sağlamada etkilidir. Fakat diyette yazan öğünlerin miktarlarına ve saatlerine çok dikkat etmeniz gerekiyor. Vücudunuz belli bir düzen içerisinde beslenmeye alışmalı. Bu alışkanlıkların ne kadarını hayata geçirebilirseniz, o kadar başarılı olursunuz. Zayıflama diyetlerine uzun süre devam etmek zordur. Bu nedenle sürekli çeşitlilik yapmaya çalışırız. Besinler ve hatta egzersiz çeşidi üzerinde oynamalar yapılır. Ve sizin de yaptığınız gibi denemeler burada önem kazanıyor. Hangi yiyecekler bizi tok tutar, ne kadar tüketmeliyiz ve hangi saatlerde tüketmeliyiz? Süt ve süt içeren ürünler tokluk hissi verdiği için iyi bir ara öğün olabilir ama diyetinizin kalorisine göre ve sağlık durumunuza göre günde alabileceğiniz miktar değişir. Genel bilgi vermek gerekirse günde 3 kez 1 er su bardağı az yağlı süt veya yoğurt tüketebilirsiniz. Bunun yanı sıra açlık hissetmemek için şu noktalara dikkat edin:

- 3 saatten fazla aç kalmayın

- Aralarda bol sıvı tüketin (su, ıhlamur, nane, biberiye...)

- Meyve veya küçük sandviçlerden oluşan ara öğünler hazırlayın

- Menüden küçük porsiyonları seçin

- Aynı günde 1 den fazla kaçamak yapmayın

- Diyetinizi bozduysanız sakın bırakmayın! Sonraki 3 gün programınızı hiç bozmadan uygulayın

Son düzenleyen: Moderatör: 13 Temmuz 2008
  10. 18 Şubat 2008
  11. nam

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    dr.murat topaloğlu şimdi tv de söyledi
    mucize içecek (günde enfazla 3 barkdak içilecek)
    3 lt. Su
    1 çay kaşiği keten tohumu
    1 çaykaşiği zencefil
    1 demet maydanoz
    1 çay kaşiği karabiber(toz)
    1 çay kaşiği tarçin (toz)

bunlari baloncular çikarken altini kapatin demlenmesini bekleyin 5-10 dk.

Sonra bu karişima (soğudukdan sonra dedi dr.)1 tatli kaşiği bal ve yarim limon sikilarak tüketebilirsiniz.

Yukaridaki karişim hem metabolizmayi hizlandiriyor, hemde vucüttaki ödemi atiyormuş
    (bunu yaklaşik 15 dk. önce dinledim ve taze taze size sunuyorum
    )

Son düzenleyen: Moderatör: 13 Temmuz 2008
  12. 20 Şubat 2008
  13. nam

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Elma yiyerek zayıflar mıyım

Diyetimde ara öğünde yeşil elma yazıyor. Özellikle yeşil elma yemem gerekiyor mu? Elmanın kalorisi daha mı düşük? Metabolizmayı hızlandırır mı?

100 gr. yani 1 küçük boy elma, porsiyon meyve yerine geçer ve 48 kaloridir. 1 küçük elma, 1 orta boy şeftaliye, 15 iri taneli üzüme, 1 tane incire, 1 orta boy armuda eşittir. Yani elmanın kalorisi diğer meyvelere göre çok düşük değil.

Elma metabolizmayı hızlandırarak daha hızlı zayıflamayı sağlamaz. Ama kabuklu elma sindirimi kolaylaştırır, bağırsaklarınıza iyi gelir, posa değeri yüksek ve glisemik indeksi düşük olduğu için daha uzun süre tok kalmanızı sağlar, antioksidan yönünden zengindir, kolesterolü düşürür.

Elmanın faydası çok ama ille de elma yiyeceksiniz diye bir şart yok. Her meyveden yararlanmanızı tavsiye ederim. Muzun, üzümün, kayısının da diğer meyveler gibi antioksidan değeri yüksektir. Semizotu yararlı diye her gün semizotu yemek yerine her gün farklı bir sebze yerseniz daha sağlıklı ve dengeli beslenmiş olursunuz.

DİYETİSYEN GÜNEŞ AYIR'DAN ALINTIDIR

14. 21 Şubat 2008
  15. nam

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Üzüm çekirdeği özütleri zayıflatır mı

Üzüm çekirdeği özütlerinin damar sertliğine karşı koruma sağladığı, cilt yaşlanmasını yavaşlattığı, saç dökülmesine ve zayıflamasına engel olduğunu gösteren güvenilir çalışmalar var ama kilo verdirip verdirmediği kuşkulu. Bununla birlikte 2004 yılında Hollanda’nın Maastricht Üniversitesi’nde yapılan bir çalışmada üzüm çekirdeği özütlerinin besin desteği olarak alınmaları halinde kalori ihtiyacını azalttıkları gösterilmiş. Uzun süreli kullanımda kilo kontrolüne yardımcı olabileceği belirlenmiş. Bunun için günde 300 mg üzüm çekirdeği özütü alınması önerilmiş. Üzüm çekirdeği özütlerinin açlık duygusunu azalttıkları ve daha az gıda tüketimine yol açtığını gösteren güvenilir başka bir çalışma yok. Bizim önerimiz üzüm çekirdeği özütleri veya üzümün kendisinden fırsat buldukça faydalanmanın en azından genel sağlık yararları nedeniyle doğru bir seçim olacağıdır.

DİYETİSYEN SEREN AKSÜS

16. 21 Şubat 2008
  17. nam

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Sürekli azalan kalori acıktırır

Son üç aydır diyet yapıyorum, ancak doymak ile ilgili problemlerim başladı. Daha çabuk acıkıyorum. Nedeni ne olabilir, nasıl önleyebilirim?

Uyguladığınız diyetin başlangıç kalorisi ile şu anda uygulanan diyetin kalorisini karşılaştırın. Üç aylık bu zaman içersinde karşılaşılan takılma kilolarınızda diyetinizin enerjisi zaman zaman diyetisyeniniz tarafından azaltılmıştır. Bu değişim takılma kilonuzun motivasyonunuzu daha fazla bozmaması için gereklidir. Ancak bu uygulamalarda günlük aldığınız kaloriden daha az bir kalori verilir. Ve bir iki gün içinde başlangıçta verilen kaloriye dönmeniz gerekmektedir. Bizim genelde gözlemlediğimiz kalorisi daha sınırlı bu uygulamadan normal kalori alımına geçildiğinde verilen tüm yiyecek gruplarının eksik alınmaya başladığıdır. Bu davranış değişikliği takıldığınız kiloya tekrar dönmemek için içgüdüsel olarak bazal metabolizma hızınızın altında kalori alımını devam ettirme yönündedir. Bu davranış bir haftayı geçen bir süre alışkanlık halinde ise "Yiyorum ama doymuyorum" demenize neden olur. İşte bu noktada bazal metabolizma hızınızın tekrar ölçülerek aldığınız kalorinin gözden geçirilmesini ve hangi grup yiyecekleri azaltma eğiliminde olduğunuzu tespit ettirmeniz yeterli olur.

DİYETİSYEN NİLÜFER BAYRAM'DAN ALINTIDIR

18. 21 Şubat 2008
  19. nam

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Aynı şeyi yemekten sıkıldım

Diyetimi bozmamak için sürekli aynı şeyleri yiyorum. Sabah peynir-ekmek, öğlen et, akşam sebze... Hep böyle mi olacak?

Bu soru bizim en sık karşılaştığımız soruların başlarında yer alıyor. Tabii ki bu böyle sürüp gitmeyecek! Ama bu değişikliği sağlamak sizin elinizde. Sıkılmamak için yaratıcı olmak gerekiyor. Sadece diyette değil hayatın her alanında böyle değil mi zaten. Her gün aynı elbiseyi giymek gibi... Üzerine bazen renkli takılar bazen bir şal bazen bir fular ile değişiklikler yapabilirsiniz. Örneğin sabah şu meşhur kibrit kutusunu tüketirken bazen bunu çarliston kırmızıbiber ile karıştırabilir ve kırmızı bir sos haline getirebilir, bazen maydanoz ve nane ile belki içine biraz da (1 çay kaşığı) yoğurt ekleyerek size özel bir peynirli sos oluşturabilirsiniz. Peynirleri (light kaşar da olabilir) ekmeklerin üzerine koyup üzerine dilerseniz birer dilim domates ilave ederek fırında eritebilirisiniz. Peynir yerine 4 yemek kaşığı az yağlı lor ile domatesli yeşilbiberli, pul biberli ve zeytinyağlı bir kahvaltı salatası hazırlayabilirsiniz. Hadi birkaç seçenek de siz ekleyin!

DİYETİSYEN GÜNEŞ AYIR'DAN ALINTIDIR

mrv2855 bunu beğendi.