3 yaş yalnız çocuk anneleri , grup kuralım mı?

Konusu 'Çocuğum Büyürken' forumundadır ve betican tarafından 8 Ocak 2010 başlatılmıştır.

8 Ocak 2010
    Konu Sahibi : betican
  1. betican

betican Guru Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    308
    Merhabalar,

Benim 01.11.2006 doğumlu Haktan isminde bir oğlum var.En büyük sıkıntımız tek çocuk olması ve etrafımızda akranı kimsenin olmaması . Çocuk ya arkadaş istiyor yanına yada kardeş.
    O da ben de yalnızlıktan öyle bunaldık ki anlatamam. Ne ben ne de babası bir çocuğun yerini tutmuyoruz.Çocuk yalnızlıktan kocaman insanlarla arkadaş gibi davranmaya başladı.Sokakta gördüğü çocuklara gülüp, onların peşinden gidiyor.
    Kocaman insanlara abisi ,ablası diye bağırıyor. ve inanın çok üzülüyorum.Eşim de ikinci çocuğu istemiyor.Ben çok istiyorum, yalnız büyümesin istiyorum ama yok diyor.

UZUN LAFIN KISASI , ÇOCUĞU DA KENDİSİ DE BENİM GİBİ YALNIZ OLAN, MADDİ İMKANI OLMADIĞI İÇİN KREŞE VS. GÖNDEREMEYEN VE BU DURUMA İÇTEN İÇE KAHROLAN ARKADAŞLAR VARSA ,BUYURUN BİZ DE GRUP KURALIM. EVLERDE TOPLANMAK ŞART DEĞİL, DIŞARIDA ÇOCUKLARIN OYNAYABİLECEĞİ ORTAMLARDA BULUŞABİLİRİZ.

EĞER BANA KATILAN VARSA MESAJLARINIZI BEKLİYORUM...

2. 8 Ocak 2010
  3. nnurgul

nnurgul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba benimde oglum 29.11.2006 dogumlu yalnız bir bebek gerçekten o da çok sıkılıyor..

4. 9 Ocak 2010
  5. betican

betican Guru Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    308
    merhaba

bizden başka yalnız kişiler yok herhalde...

bekleyelim mi?

6. 9 Ocak 2010
  7. meryemtaze

meryemtaze ömer ve betül vee hasanmertin annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benim oglumda mayıs 2007 dogumlu bizmde en büyük sorunumuz yalnız olması oyuncaklarının adını ömer koymuş kendinin adını yani vermiş onlarla konuşuyo oynuyo bir arkadaşı var devamlı görüştügüm ama onlarda bize biraz uzak hergün hergünde gidemiyoruz bazen sabah uyanıyo hadi gidelim demeye başlıyo akşam oturuyoruz hadi gidelim demeye başlıyo ne yapacagımı şaşırdım bide evde hep yalnız oldugu için konuşmasıda tam düzgün degil malesef dili açılmadı hala kardeşin olsunmu diyoruz onuda kabul etmiyo bende şaşırdım

8. 9 Ocak 2010
  9. betican

betican Guru Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    308
    Valla ne desem,benim oğlum da yaklaşık 1 ay önce 1 ay yuvaya gitti.O da tam konuşup cümle kuramıyordu. Gitti sonra cümle kurmaya başladı. Ve yuvaya gittikten sonra huzursuz,uyumsuz, söz dinlemeyen çocuk gitti, yerine akıllı , oyun kurabilen, söz dinleyen bir çocuk geldi. Ama aldığımızdan beri yine aynı oldu. Evde kapalı tek kalmaktan yine aynı beni delirten çocuk oldu.
    Kimsemizde yok.Babası hem maddi olarak,hem de sevgimiz bölünmesin diye kardeş istemiyor.Hazır değilim diyor, ilk oğluma da hazır değildi. Beklersen 10 yıl daha hazır olmaz, ama istemeden de çocuk yapılmaz ki.
    Ben de ne yapacağımı şaşırdım. Bir çare bulamadım , kimseden de ses çıkmıyor.
    ÖYLE GÖRÜNÜYOR Kİ DAHA ÇOK YALNIZ KALACAĞIZ...

10. 10 Ocak 2010
  11. betican

betican Guru Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    308
    Ne güzel demek herkesin arkadaşı yada akrabası var.Kimse oğlumla ben gibi yalnız değil.Napalım bu da bizim kaderimizmiş,
    Yine oğlumla yalnız kalıcaz demek ki?

12. 10 Ocak 2010
  13. nnurgul

nnurgul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    söylediklerinize katılıyorum bazen ogluma bakıp üzüklüyorum tek başına evin içinde dönüp duruyo eve çocuklu bir misafir gelse çok mutlu ve yaramaz oluyor elimden geldigi kadar kış aylarında çocuklu insanlara gidiyoruz aman ne kadar faydalı oluyor bilmiyorum yaz aylarında zaten parkda ,sokakta,dolaşıyoruz oek sıkıntı olmuyor ne yapalım bizim babamızda istemiyor 2.çocugu bende hazır degilim :))

14. 10 Ocak 2010
  15. meryemtaze

meryemtaze ömer ve betül vee hasanmertin annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    betican canım ona bakarsan bizimde burda akrabamız falan kimsemiz yok yani ben hastalansam eşimde işe gitmek zorunda oldugundan çocugum sefil olur belkide bakan olmayınca 1-2 arkadaşımız var ama evlerde yakın degilki hergün görüşelim eve bir misafir gelsin bir ikide çocuk olsun degmeyin keyfine herkes gidene kadar benim oglanın sesi çıkmaz oyun oynamaktan nezamanki herkes gidiyo bizimkide aglamaya başlıyo herkes gidiyo diye biz 2.nci çocugu istiyoduk ama eşim yeni işyeri açtıgı için baya bir borcumuz oldu oyüzden vazgeçtik şimdilik yoksa olsun istiyoduk ikinci çocugu

16. 11 Ocak 2010
  17. betican

betican Guru Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    308
    Kusura bakmayın farkında olmadan size kötü bişey mi dedim. Ben sizi kastetmedim.Yalnızca öyle arkadaşları akrabaları olan , kalabalık ailelere kendim ve oğlum adına özendiğim için öyle yazdım.
    Aynı benim oğlumu anlatmışsınız, siz bir de gurbettesiniz daha zor.Allah yardımcınız olsun, emin olun bana da bişey olsa oğlum sefil olur, o yüzden tek annelerin hepsine Allah sağlık versin

18. 11 Ocak 2010
  19. KapicininBitliKizi

KapicininBitliKizi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    SELAM bende katılım bukadar erkegın arasına benımde kızım sıkıssın 10 04 2007 dogumlu cokolata bı kızım var benımde kızım tek ve kardes ıstemıyoruz suan bende yanlıızım kızım esım ve ben ucumus yasıoruz gıdıoyoruz ıste arkadsı maglesef yok benım kızımında cevrede cocouk cok amam hepsı 6 8 yasında halıyle ne benımkı onların dılınden nede onlar benım kının dılınden anlıorlar ama bu aralar hayalı bı arkadasımız var adı AYŞE bız goremıyoruz ama kızım goruyor devamlı onunla konusuo ayse gel ayse sunu yap Şimdik dıceksınızkı doktoro gotur korkulcak bir şey degil herkezın coocugunda olan bısey bu arastırdım bu yaslardakı cocukların hayalı arkadsı olurmus bı obje mesela bı vazo ama sız onu goremezsınız o goruru :) daha ne anlatım :)) topıkınız hayırlı olsun