3 yaşında çok hırçın ve altına çiş yapıyor

Konusu 'Tuvalet Alışkanlığı ve Eğitimi' forumundadır ve elfidannur tarafından 14 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

14 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : elfidannur
  1. elfidannur

elfidannur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kafama çok takıyorum ve bir türlü tam başaramadım.kızım 3 yaşında ilk alıştırmaya başladığım zamanlar lazımlığına oturuyordu ama şimdi inat ediyor oturmuyor hayır anne diye çığlıklar atıyor.hep altına işiyor 2 gündür mecburen dışarıya çıktığımızda bez bağlamaya başladım yollarda çişe tutunca yapıyor ama çimenlere olacak wclere asla yapmıyor.geçenlerdede sokakta kaka yaptı perişan olduk.Kızım çok hırçın zor bir çocuk ne yapmalıyım allah aşkına yardım edin utanıyorum ondan küçükler uslu ve çişini söylüyor.
    Ben mi becerksizim öğretemiyorum

2. 16 Ağustos 2010
  3. ballxixmm

ballxixmm meleklerimmmm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ALLAH kolaylık versin canım onunla çok ilgilenmelisin önmli olduğunu hissettirmelisin hediyeler filan al sık sık sarıl seni bişeyden kıskanmış olmalı

4. 30 Ağustos 2010
  5. elfidannur

elfidannur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    üstüne gitmiyorum birkaçgündür altına çiş yapsanda yapmasanda ben seni çok seviyorum demeye başladım kızımda bende seni seviyorum anne diyor.birkaçkere lazımlığa yaptırabildim ama ben tutunca yaptı hep tutuyorum ama nadiren yapıyor,genelde hayır diye bağırıyor bana kreşe verecektik ama çiş yapanları almıyorlarmış

6. 13 Eylül 2010
  7. minikkuzum

minikkuzum 4 erkeğim ve ben:)) Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    aaaaah ah.....ben de perişanım tam öğrettim derken tekrar altlrına yapmaya basladı 2.5 yaşındaki ikizlerim.ne güzel söylüyorlardı simdi nereye olursa yapıyorlar saltlarına.nerde hata yaptım ne oldu bilmiyorum.kızmak istemiyorum ama gecen gün bez baglarım diye tehdit ettim ve bagırdım pişmanım ama cok şaşkınım hiç olmayacakmış gibi gelmeye basladı.ne yapacaz kızlar biz böyle :eek:lmaz:

8. 13 Eylül 2010
  9. gulsum50

gulsum50 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    benim kızım kendi söyledi çişini gecede 15 gün her gece kaldırdım daha sonra kaldırmamaya başladım herşey çok güzeldi artık yapmıyor bitti derken
    bilmiyorum niye haftada 3 kere yatağa yapıyor anlamıyorum niye ne yatak ne bişi hiç bişey kalmyor yapma diyorum bazende kızıyorum söz diyor ama yine yapıyor kızmamak elde değil
    allah hepimixze güç versin

10. 13 Eylül 2010
  11. DepresifPolyanna

DepresifPolyanna Bilmemek Mutluluktur. Pro Üye

Beğenildi:
    6.471
    Ödül Puanları:
    238
    Kreşe alıyorlar böyle çocuklar ve alıştırıyorlarda anne ile ortak hareket edip bezi çıkarıyorlar alıştırıyorlar.

12. 13 Eylül 2010
  13. DepresifPolyanna

DepresifPolyanna Bilmemek Mutluluktur. Pro Üye

Beğenildi:
    6.471
    Ödül Puanları:
    238
    Allah yardımcınız olsun...

14. 17 Eylül 2010
  15. cemresum

cemresum hayallerim hayal oldu Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    41
    lazımlığa yaptığı zaman ona küçük hediyeler verin bazende şartlar koyun şimdi çişini buraya yaparsan seni parka bakkala gezmeye götürcem gibi bide çocuklar arkadaşlarına çok özenirler benim kızda öyle anne sudenin pembe elbisesi var ama benimde var gibi ona tanıdığı bi yaşıtından örnek verin mesela ayşe hep lazımlığına çiş yapıyo hiç kiloduna yapmıyo ben gördüm deyin ve lazımlığı yanına getirin
    altını bezlemeyin sakın çiş yada kaka yapınca gösterin bak pantolonun çiş oldu napcaz şimdi herkes gülcek sana pis kız dicekler sevmicekler seni gibilerinden dışardaykende deyin utansın çişinin geldiğini farkettiğinizde biraz şımararak oyun oynuyormuşsunuz gibi konuşun tut tut sakın kaçırma lazımlığını getircem ay ay çabuk gidiyim güzel kızım beklicek gibi siz getirene kadar kaçırırsa olsun bidaki sefere buraya yaparız bizde dimi kızım dersiniz yada gücenmiş gibi yapın keşke buraya yapsaydın diye şımararak konuşun gene

16. 17 Eylül 2010
  17. anka_misali

anka_misali Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4.437
    Ödül Puanları:
    238
    bu taktikler çocuğun işini daha da zorlaştırır... bu kez annem Ayşeyi seviyor ama beni sevmiyor diye düşünür...

bir de kazara falan çiş yapsa bu kez beni kimse sevmicek herkes bana gülecek der...

çocuklar insanın elini kolunu bağlıyo...çok tuhaflar.... mesela bişey anlatıcam bu konuda hani bahçeye çimenlere yapıyo WC ye yapmıyo demişsiniz ya...

bi çocuk da böyleydi... restoranlarda vb toplu kullanım alanlarında yapar evde kesinlikle yapmazdı... sonra dr a götürdüler dr konuşmuş çocuk ona demiş ki oraları herkes kullanıyo herkes kirletiyo ama eve yapıp kirletince annem bana çok kızıyo... bi kere halıya yapmıştım yanlışlıkla annem çok kızdı bana demiş... ki çocuk baya 3 yaşından büyüktü...

18. 17 Eylül 2010
  19. anka_misali

anka_misali Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4.437
    Ödül Puanları:
    238
    Bir de mesela eşin, anneniz veya başkasını tuvalete siz götürün... sonra tuvaletini yapınca onu deli gibi alkışlayın... sonra ona ödüller verin.. ama kızınıza sen yaparsan sana da veririm demeyin... tuvaleti balonlarla süsleyin.. vs.. inşallah bi an önce atlatırsınız canım.. kolay gelsin...