3 yıl oldu geçmiyor

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve yenidenbaxsxla tarafından 10 Ekim 2010 başlatılmıştır.

10 Ekim 2010
    Konu Sahibi : yenidenbaxsxla
  1. yenidenbaxsxla

yenidenbaxsxla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Boşanalı 3 yıl oldu.. 1 çocuğum var. 3 yıldır ağlamadığım bir gün bile olmuyor. Artık bıktım. Artık eski eşimi eski günleri eski hatıraları unutmak istiyorum. Acım bitsin istiyorum artık. Ama olmuyor. Onu başka bir kadınla düşündükçe, hele tekrar evlenebileceğini düşündükçe deliriyorum. Bu arada benim de bir ilişkim var ama yetmiyor.. Yalnızlık zor.. o yüzden hayatıma biri girdi; ilişkimden hoşnutsuz değilim ama eski evliliğimi eski güzel günlerimi öyle çok özlüyorumki. Biliyorum birdaha asla geri gelmeyecekler ama yapamıyorum. Oğluma baktıkça, yada herhangibir başka şey aklıma geldikçe anında doluyor gözlerim. Neden hayatım böyle oldu diye.. neden ben diye.. neden o güzel günlere sahip çıkamadım diye. Pişmanım sanırım boşandım diye.. Biraz daha çabalasaydım diye düşünüyorum, onun ellerine bırakmasaydım evliliğimi. Zaten bu kadar geçmeyeceğini bilseydim bırakmazdımki. Biraz acı çeker sonra yoluma devam ederim sanmıştım ama 3 yıl oldu.. artık bitmesi gerekmezmi, artık eskiye sünger çekilmesi gerekmezmi...

Neden boşandığımı merak edenler ; eşimin internetten arkadaşlık sitelerinden mesajlarını yakalamam, eve sürekli geç gelmeleri ve kumar problemiydi.. En önemlisi de boşanma sürecinde evliliğini kurtamaya yönelik birşey yapmamıştı.

Not: Ne olur bana psikoloğa git demeyin

2. 10 Ekim 2010
  3. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    cnm bence kurtulduguna sevinmelisin önüne bakmalısın tabiki de zor olcak ama 3yılı devirmişsin artık hayatını düzene sok kumar gibi kötü bir huyu varmış ötekilere gerek bile görmüyom saymaya bu bile yeterli nedenmişki çaba göstermiyen bir kocayla bebegini büyütmen daha zor olcaktı senin çin bebegin içindee

4. 10 Ekim 2010
  5. girdapp

girdapp Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    canım bak negüzel bi ilişkin varmış bırak artık o eski günleri şöyle düşün ya boşanmasaydın ve eşin o sitelerdeki kızlarla arkadaşlık kursaydı aldatsaydı seni yada kumar gibi bi problemi varmış allah korusun daha büyük zararlarda görebilirdin.peki şuan görüşüomusunuz nasıl sana karşı?bi ilişkin olduğunu biliyomu?

6. 10 Ekim 2010
  7. adiyeff

adiyeff Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    153
    neden psikoloğa git dememizi istemiyorsun belkide faydası olacaktır.bence ondan uzak kalıp da özleyince yaptıklarını unuttun ve böyle hissetmeye başladın.onunla tekrar beraber olsan inan yine pişman olursun.o zamanlar yaşananlar demekki çok zormuş ve sizi boşanma noktasına getirmiş.birde çaba göstermedi diyorsun demekki öyle biri için üzülmeye değmez.bence yaptığı kötü şeyleri düşünmeye çalış.onları da unutma lütfen.yeni bir hayat kur kendine sorunsuz sana değer veren biriyle mutlu ol.

8. 10 Ekim 2010
  9. cigdem_k

cigdem_k Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    aklında sadece bunlar olsun başka bişey düşünme ve bunları kesinlikle haketmediğini düşün..aslında artık sadece kendi hayatını düşün...tek başına gelecek planları yapmaya çalış...hayatına birisini alacaksan da sen kendi planladığın geleceğini yaşarken kendiliğinden giriversin...bişeyleri unuttursun diye olmasın hayatında...

eski hayatının + larını - lerini yaz ve her birine değer ver örneğin kumar 10 - değerindedir (en az)

10. 10 Ekim 2010
  11. fiyonk_

fiyonk_ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    onun yeniden evlenebileceğini düşünüyorsunuz, sizin de ilişkiniz varmış, belki siz de evlenirsiniz, neden bunu düşünmüyorsunuz? yeni ilişkinizde mutlu olsanız onu düşünmezdiniz bence. yetmiyor sözcüğüne takıldım.

12. 10 Ekim 2010
  13. eMu

eMu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Devam etseniz o güzel şeylerin nefrete dönüşmeyeceğine emin misiniz?Adamın huyları da hiçte basite alınacak şeyler değilmiş
    Psikologa gitmesenizde evlilik üzerine kitaplar okuyun psikolojik kitaplar okuyun.
    Acaba şuan daha kötü şartlardasınızda o yüzden mi unutamadınız?

14. 10 Ekim 2010
  15. Grimsi_

Grimsi_ ••● Ήuzuя ••● Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146

Bir karar vermişsiniz ve artık yapmanız gereken ardınıza bakmamaya çalışarak yeniliklerle yolunuza devam etmek olmalıdır.

Kendinizi sıkmayın. Hayatta ufak seylerle yetinmeyi, onlarla mutlu olmayı yani kısaca hayattan tat almayı ogrenın..
    Sonra birgun bi bakıcaksınız, bir kuşun ''ciikk cikk cikk''diye ötmesi bile size huzur veriyor olacak.

Hayat kendinizi sıkmak için çok kısa.. Bu sizin hayatınız ve hayatınızı kendinize zindan etmeyin. Buna hakkınız yok.

Rabbim yardımcınız olsun inşAllah..
    Sevgiler

Son düzenleme: 10 Ekim 2010
  16. 10 Ekim 2010
  17. UyuyanGuzel

UyuyanGuzel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    675
    Ödül Puanları:
    113

yazdiklariniza bakilirsa evliliginizi sudan sebeplerden bitirmediginiz anlasiliyor yani kendinizi evliligim icin cok cabalamadim diye uzmeyin. o durumda ne yapacaktiniz ki?
    bosanmak en dogru yolmus...
    esiniz bosanma surecinde hic caba gostermemis bu da cabasi, hem suclu hem guclu beyefendi...
    demek ki evliliginden cok ta hosnut degilmis zaten bence bosuna uzulmeyin...
    seven insan ne yapar eder sizi vaz gecirmeye calisirdi, hic uzulme arkadasim yapabilecegin bir sey yokmus zaten bu evlilige gamyoncuiremsu

18. 10 Ekim 2010
  19. yenidenbaxsxla

yenidenbaxsxla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    iyiydik 2,5 yıldır. Maddi olarak da destek olur hala bana. Ara ara yakınlaşmalarımız oldu mesaj ile falan .. 6 ay önce çıkan bir kavgadan sonra sadece çocukla ilgili çok resmi mesajlar atıyoruz birbirimize . İyiydi boşandıktan sonra da ama adım atıp hadi diyen biri olmadı hiç. ben de zaten cesaret edip olayları daha da sıcaklaştıramadım hiç. Ben olmayacağını biliyorum. Gelip tekrar evlenme teklif etse bile kabul etmeyeceğimi biliyorum zaten. Benim derdim unutamamak. Çocuk olunca sürekli gözünün önünde oluyor.. bir arkadaşın dediği gibi insanoğlu balık hafızalı kötüleri unuttum, iyileri hatırlıyorum hep, zaten isteyerek de boşanmadığım için pişmanlıklarım çok fazla..

Psikoloğa git demeyin dememin sebebi ; zaten ihtiyacım olduğunu biliyor ama gidemiyor olmam. Vakitsizlik ve nakitsizlik nedeni ile :)