30 aylık oğluma tuvalet eğitimi vermeye çalışıyorum yadım eedin lütfen....

Konusu 'Tuvalet Alışkanlığı ve Eğitimi' forumundadır ve MSB tarafından 6 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

6 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : MSB
  1. MSB

MSB Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Doktorumuzun tavsiyesi ile oğlumun 30 aylık olmasını bekledim tuvalet eğitimi için. 1 hafta önce bezini istemediğini belli etti. tuvelete yapmaya çok korkuyor ve çişini tutuyor.. artık dayanamayınca da neresi olursa yapıyor... ama hem öğle uykusundan hemde gece uykusundan kuru kalkıyoruz... kalkar kalkmaz tuvalete gidiyoruz ve o kadar belliki çok çişinin olduğu ama oturuyooo oturuyooo ve kalkıyor. sonrada bir yere yapıp bana gösteriyor..burası pis diye.. vazgeçip tekrar bez bağlamak istedim onu hiç istemiyor ve ağlıyor. ne yapacağımı şaşırdım..ne olur tecrübeli anneler bilgilerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.

2. 12 Ağustos 2010
  3. Teletubby

Teletubby Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kalktığında evin içinde bir iki tur atmasına izin ver. Ama pesinde ol ve ve pesinde olduğunu bilsin. Sonra gene oturttur. Bu şekilde yaparsan bence yapar. Otururken konuş onunla. "Tuvaletini yap bakalım ne kadar yapmış benim oğlum" gibisinden.

4. 12 Ağustos 2010
  5. dublemutluluk

dublemutluluk hayat çocuklarım ve eşimle güzel.. Üye

Beğenildi:
    594
    Ödül Puanları:
    188
    çişini tuvalete yapmaya başladığı zaman çok istediği bir şeyi alacağını söyle... tuvalete gittiği zaman çeşmeyi aç, su sesine dayanamıyabilir...klozetten korkuyorsa normal tuvalete götür...yaptığı zaman da sevincini abart, babasına onu öv... umarım en kısa zamanda alışır

6. 12 Ağustos 2010
  7. masumm

masumm yeni yılda 69 :) Üye

Beğenildi:
    7.796
    Ödül Puanları:
    238
    kolay glsin bende 22 aylık ikizlerime başladım ama kafayı yiyorum çok zor

8. 14 Ağustos 2010
  9. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    ya bi merkez olsa 3-5 gün bıraksak cocuklar tuvalete alışmış olarak cıksalar ne güzel olurdu dimi.

10. 14 Ağustos 2010
  11. Sweettym

Sweettym Bir Ben Vardır Bende Benden İçeru Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    108
    1- Küvete yapmayı kabul edebilir ve belki o şekilde alışır ve zamanla tuvalete yapar.
    2- Oturak, lazımlık alabilirsin, cicili bicili, yapmak hoşuna gidebilir.
    3- Bir arkadaş oğluna peçete ıslatma oyunuyla 4 günde tuvalet eğitimi vermiş, sende de işe yarayabilir.
    Tv'de seyretmiştim, çocuklar için tuvaletleri çok değerli ve onu tuvalete bırakmak istemezler diye. Ama oturak olursa razı olabiliyorlarmış. En azından gözünün onünde oluyor ve bunu saklayalım falan diyip sonra ona göstermeden döküyorsunuz.

12. 20 Ağustos 2010
  13. melodies

melodies GameOwer Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende aynen böyle öğrettim oğluma, biraz zor oldu ama cok rahatladım soktum banyoya sularla oynarken hadi oğlum çişini yap derken yaptı bende bi heycan aferin sana cok güzel alkış oldu derken onunda hoşuna gitti hep banyoda oynadı öle öğrendi.opuyorumnanaktan

14. 22 Ağustos 2010
  15. MSB

MSB Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    hepinize çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgilerden dolayı ama söylediğiniz herşeyi denedim ama nafile yapmıyor. aşırı inatçı bir oğlum var... bir süre ara verdim bende bakalım daha sonra denediğimde umarım yapar.... tekrar herkese teşekkür ederim...

16. 3 Eylül 2010
  17. sarilale0308

sarilale0308 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    öncelikle bu konudaa çocuğunuza model olmalısınızz...tuvaletinn nereye yapıldığını öğrenmelii..tuvaletini uygun olmayan yerlere yaptığındaa bunun yanlış bişey olduğunu,hoş karşılanmadığını fark ettirmelisiniz..konuyu ilk okuduğumdaa çocuğunuzun dikkat çekmeye çalıştığını düşündümm..acaba ilgi eksikliği söz konusu mu?

18. 22 Eylül 2010
  19. patya77

patya77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba oğlunuzu pet şişeye su içtiğimiz pet şişeye çiş yaptırın seveceğini umuyorum zamanla tuvaletede yapar benim oğlum da işe yaradı ama pet şişe yine tuvalette dursun çiş yapınca alkışlayın aferin diyin gururlansın:))kolay gelsin