30 dakikada dolgun göğüsler

Konusu 'Genel Göğüs Sağlığı ve Bakımı hk.' forumundadır ve berfinbilgen tarafından 10 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

  10 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : berfinbilgen
 1. berfinbilgen

  berfinbilgen Yeni Üye Üye

  Katılım:
  17 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  3.097
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  0
  30 dakikada dolgun göğüsler


  Kilonuz hiç fena değil, boyunuz-posunuz da yerinde. Ama yine de şöyle gönül rahatlığıyla dekolte kıyafetler seçemiyor musunuz?..

  Özel koşulları var

  Meme büyütme operasyonları dünyada olduğu gibi ülkemizde de en popüler üç estetik ameliyattan birini oluşturuyor. Ancak kızgın kumlarda göğsünüzü gere gere yürüyebilmenizin de bazı koşulları var. Çünkü operasyonun beklediğiniz sonucu verebilmesi için bu tür ameliyatların hangi durumlarda yapılması gerektiğini bilmeniz gerekiyor.

  30 dakikada sizi ihtiyacınız olan özgüvene kavuşturacak operasyon hakkında merak ettiklerinizi Op. Dr. Nuri Battal cevapladı.


  Meme büyütme operasyonları hangi durumlarda uygulanıyor? Yani göğüslerinden çeken tüm hanımlar rahatlıkla kapınızı çalabilir mi?

  Bu tür operasyonlar, genetik veya hormonal nedenlerle memelerinde yetersiz büyüme ve asimetrik farklar olan, hamilelikler ya da fazla kilo kayıpları sonucu memeleri küçülen herkese uygulanabiliyor. Bu operasyonlar yaygın olarak silikon protezlerle yapılıyor. Ama biliyoruz ki, bazen hastanın kendi yağı da kullanılıyor.

  Hangisi daha sağlıklı?

  Meme büyütme ameliyatı genellikle silikon jel veya senim fizyolojikli meme protezleri kullanılarak yapılıyor. Silikon protezlerin kanser yaptığını ispatlayacak bir çalışma olmadığı için daha fazla tercih ediliyor. Hastanın kendi yağının kullanılması birçok tıbbi sakınca içermektedir. Konulan yağ zamanla taşlaşarak, meme filminde meme kanserini taklit eden görüntülere neden olur. Bu da doktorları yanıltarak, teşhiste hata riski yaratabilir. Ayrıca konulan yağ zamanla vücut tarafından eritildiği için, memenin 6 ay gibi kısa bir zamanda tekrar eski haline dönmesi de söz konusu olabilir. Bu yön¬tem sakıncaları nedeniyle tercih edilmemektedir.