30 lu yaslar da kendinden küçükler neden kıskanılırki

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve tosun tarafından 18 Ocak 2009 başlatılmıştır.

18 Ocak 2009
    Konu Sahibi : tosun
  1. tosun

tosun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bizdemi oyle olcaz yada olanlar varsa fikirlerini ve düşüncelerini merak ettim. su ana kadar gordüklerimin cogu oyle.

2. 19 Ocak 2009
  3. ilayda cem

ilayda cem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    hiç böyle birşey duymadım .neden kıskanılsın.aksine daha olgun,aklı başında olduğunuz için daha avantajlı olursunuz.
    hem bir kadının en güzel yaşlarıdır otuzlu yaşlar,
    artık tecrübeler vardır,hayatını oturtmuştur,yirmili yaşların toyluğu geride kalmıştır.

4. 19 Ocak 2009
  5. calikusumuz

calikusumuz Aklım egede kaldı...... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    30 yaşlardaki bayanların daha küçükleri kıskandığı gerçeğini!!!! kim ortaya atmış çok merak ettim.
    Heryaşın gerçekten apayrı bir güzelliği var bunu yaşamak dururken, hele ki 30 yaşını geçmiş
    artık hayata daha anlamlı bakabilen, beklentilerinin farkında olgun birinin başkalarını kıskanacağını
    hiç sanmıyorum. Böyle bir topik vardı 30 yaşını geçmiş kadın diye bulunca link atacağım.
    Orada bu konu çok güzel işlenmişti.
    a.s

6. 19 Ocak 2009
  7. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.623
    Ödül Puanları:
    363
    Hiç de kıskanmam..:dilcikar:
    29 yaşındayım.
    Son 3,4 yıldır hep yaşımı soranlara yuvarlayıp 30 diyorum..
    Birkaç sene sonra 35 diyeceğim yine aynı yöntemle..
    Ben yaşımın büyük olmasından acayip mutlu olan bir kadınım.hihoyyyt

8. 19 Ocak 2009
  9. calikusumuz

calikusumuz Aklım egede kaldı...... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Linki bulamadım ama yazıyı eklemek istedim;

Andy Rooney der ki...' Yasim ilerledikce, en cok otuz yasini asmis bayanlara deger vermeye basladim.'
    İste bunun sebeplerinden bir kaçı:
    Otuz yasini gecmis bir kadin asla sizi gecenin bir yarisi uyandirip 'ne dusunuyorsun? ' diye sormaz...... .
    Umurunda degildir cunku ne dusundugunuz.
    Otuzunu asmis bir kadin TV deki maci seyretmek istemiyorsa, soylene soylene TV 'nin karsisinda yaninizda oturmaz..... ..
    Yapmak istedigi bir seyi yapar. Ve bu genellikle daha enteresan birseydir.
    Otuz yasini asmis bir kadin kendini yeterince iyi tanir ve kendinden emindir...
    Kim oldugunu, ne oldugunu, ne istedigini, ve kimden istedigini bilir.
    Otuzunu asmis cok az kadin onun hakkinda ya da yaptiklari hakkinda ne dusundugunuzu onemser.
    Otuz yas ustu kadin cogunlukla buyuk asklara, omur boyu surecek bagliliklara doymustur.
    Hayatinda en son ihtiyaci oldugu sey bir baska miz miz, devamli soylenen, ne yapacagina karisan, yapiskan bir asiktir.
    Otuzunu asmis kadin, agirbaslidir. Bir operanin ortasinda ya da pahali bir restoranda sizinle ciglik cigliga
    kavga etmesi cok nadirdir...
    Ha tabi hakettiyseniz, sizi vururken de hic tereddut etmez, sonuclarina katlanmayi da planlayarak. ..
    Otuzunu asmis kadin ovguler yagdirmakta cok bonkordur, cogu hak edilmemis bile olsa.....
    cunku takdir edilmemenin ne oldugunu iyi bilir.
    Otuzunu asmis kadin sizi bayan arkadaslariyla rahatlikla tanistiracak kadar kendine guvenir..... .
    Daha genc bir kadin, en iyi arkadasini bile gormezlikten gelebilir, yanindaki adama guvenmedigi icin.
    Otuz yasin ustundeki kadin sizin onun arkadasina ilgi duymanizi hic sallamaz.... . arkadasinin onun aldatmayacagini bilir.
    Kadinlar yaslari ilerledikce medyumlasirlar. Ona gunah cikarmaniza Hic gerek yoktur..... Onlar her haltinizi bilirler.
    Otuz yasini asmis bir kadin Kipkirmizi bir ruj surdugunde bu ona cok yakisir. Ama daha genc kadinlarda boyle degildir. Cig durur.....
    Otuz ustu kadinlar aciksozlu, dogrucu ve durustturler. ..... Onun icin ne anlam tasidiginizi merak etmenize gerek yoktur...... .
    Ne kadar geri zekali oldugunuzu bir cirpida acik acik soyleyiverir. ......
    eger bir geri zekali gibi davrandiysaniz.

10. 19 Ocak 2009
  11. ilayda cem

ilayda cem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    eşin,işin,sosyal çevren oturmuş.kendini tanımışsın,bunlardan güzel ne olabilirki?
    ben şimdi 27 yaşındayım,şuan bile olayları daha sakin,daha rahat bakabiliyorum.insanın aklının başına geldiği yıllar bence otuzlar.

12. 19 Ocak 2009
  13. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    30'unu aşmış arkadaşlarım,tanıdıklarım var.
    Hiç böyle bir şeye tanık olmadım.
    Bilakis benden küçük olanların kıskançlıklarına şahit oldum.:nazar:

14. 19 Ocak 2009
  15. rosenoire

rosenoire Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Başkalarını kıskanmanın yaşla ilgisi olduğunu pek sanmıyorum .Ama ben de küçük yaşta olanların, kendinden yaşça büyük olan güzel kadınları kıskandığına çok şahit oldum :))))
    Kıskançlık güzel bir duygu değil . Kendine güvenmek, kalp güzelliği insanda var olması gereken güzel şeyler.

16. 19 Ocak 2009
  17. Egem

Egem Yokluk içinde Cumhuriyeti kuranların torunuyuz. Pro Üye

Beğenildi:
    9.435
    Ödül Puanları:
    238
    ilginç nerden çıkmış bu anlamadım

18. 19 Ocak 2009
  19. TheShe

TheShe Guest

Tabii ki genelleme yanlış. Ben de kadınların 30'lu yaşlarda kadın olduklarını hissettiklerine ve bu yüzden daha çekici olduklarına inananlardanım, 30'a yaklaştıkça daha kadınsı hissediyorum mesela naniknanik
    Ama şu konuda haklısın komplex sahibi kadınlar kendinden küçükleri kıskanır. Özgüveni yoktur, kendinden küçükleri de daha diri, erkekler tarafından taze bulunan çıtırlar diye düşünüyodur ve komplex yapıyodur, ne olacak ki başka :nazar: