30 yaşında modern bir kentliyim ve bakireyim

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve gelecekkorkusu tarafından 8 Şubat 2010 başlatılmıştır.

8 Şubat 2010
    Konu Sahibi : gelecekkorkusu
  1. 30 yaşında modern bir kentliyim ve bakireyim

Geçen günkü yazınızı okudum, belirttiğiniz gibi herkes kendi namusunu korur. Bunun için bir başkasına, özellikle de bir erkeğe ihtiyacı olmadığı konusunda hemfikiriz. Benim takıldığım nokta biraz farklı: Kızların bakire olma durumu.

Ben 30 yaşındayım ve bakireyim.

Güzel bir işim var, iyi bir maaşım var. Sosyal aktiviteleri pek kaçırmam, muhteşem güzel değilim ama hiç fena sayılmam. Araba kullanırım, yurt içi ve yurt dışı tatillere çıkarım. Hoş giyinirim ve bakımlıyım...

Tüm bunları neden anlatıyorum?

Modern bir kentliyim fakat bakireyim!

A aaaa...

Ne ayıp değil mi?

Ama biliyor musunuz, etrafımda benim gibi bir sürü bakire kız var.

Bazen sizin veya başka köşe yazarlarının yazılarını okuduğumda dehşete kapılıyorum, aynı ülkede ki yaşıyoruz diye!

Tamam, ille de kızlığımı korumak için yaşamıyorum.

Bu özel durumu çok özel bulduğum biriyle yaşamak için bekliyorum.

Etrafımdakilerin çoğu da benimle aynı fikirde.

Yetiştirilme tarzımızdan mı, toplumun bozulmayan hala saf olan tarafında olduğumuzdan mı nedir bilmem, hala bazı olaylara şaşırabiliyoruz.

Kısacısı, Türkiye«de tahmin ettiğinizden fazla bakire var ve bu ayıp değil...

(Rumuz: Bakire Meryem)

CEVAP VERİYORUM

Sevgili Bakire Meryem,

Sevgili Bakire Meryem,

Belki üzerime vazife değil ama mail«ini alınca üzüldüm... Aklımdan geçen ilk şey de, ne yalan söyleyeyim, keşke elini çabuk tutsa oldu!

Beni yanlış anlamana da üzüldüm: Ben kimse için ‘Hálá bakire. Çok ayıp!' demem ki, en fazla içimden ‘Hálá bakire. Çok yazık!' derim.

Şimdi dışımdan da söylüyorum!

Evet, 30 yaşında bakire olman bence ‘yazık' bir durum. Çünkü bir kadın bu yaşlarda cinselliğin zirvesini yaşıyor. Anlatabiliyor muyum? Hormonal olarak tepe yaptığımız dönem. En keyifli zamanlar. Ve sen ıskalıyorsun. O yüzden elini çabuk tutmanı diliyorum. Bir de bu kızlık zarı, bela bir mesele. Ne kadar geç, o kadar zor. Yanlış anlama, psikolojik olarak. İnsan an gelir, kendi turşusunu kurmaya başlar. Oysa ne için? O söz konusu aptal zarı bu kadar önemsemek doğru mu? Sevişince ‘namussuz' da olmuyorsun...

Tabii ki, bir kadının ilk sevişmesinin özel olması iyi bir şey.

Ama hiç olmamasındansa, valla biraz sıradan olması bence daha iyi!

İleride özellerini nasıl olsa yaşarsın.

Bir de şunu eklemek istiyorum:

İnsanın başkaları için yaşama ile kendi için yaşaması arasında bir fark oluyor. Daha doğrusu aralarındaki ilişki ters orantılı. Başkalarına ne kadar faziletli, ahlaklı, düzgün görünürsen; kendin için o kadar az şey yapmış oluyorsun: ‘Sen neredesin? Sen bugüne kadar kendin için ne yaptın?' Birbirimize sorduğumuz sorular ve verdiğimiz cevaplar bu yüzden farklı...

‘Ayıp' da netice itibariyle sosyal bir kavram. Sınırı da herkese göre değişiyor. Biri için ‘ayıp' olan, diğeri için olmayabiliyor. Tek yapman gereken, kendinde o cesareti bulman, kendi ayıbının sınırlarını genişletebilmen...

Ama Meryemim, beni iyi dinle...

Bunlar sadece benim düşüncem. Benim gibi düşünenler var ama kimse benim gibi düşünmek zorunda değil! Belki senin gibi düşünenler daha fazla. Ama bu onların doğru olması demek de değil. Sen bana göre, her takıntın yüzünden müthiş bir keyfi ıskalamış oluyorsun. Ve önünde de, senin zannettiğin kadar çok seneler yok. Elini çabuk tutman ve bir an önce adam gibi birini bulman için dua edeceğim. Zaman geçtikçe, o da zorlaşabilir çünkü. Senin için gidip Ayın Bir'i Kilisesi'nden anahtar mı alsam? Ciddiyim. Yine de moralini bozma... Öpüyorum.

Ayse Armandan

2. 8 Şubat 2010
  3. Womanizer

Womanizer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ben de taşradan hatta kırsal kesimden gelmiş,büyük şehir hayatına uyum sağlamaya çalışan,postmodern bir kadındım ve bakire değildim evlenmeden önce :))

şaka bir yana ama gerçekten bu soruyu soran okuyucunun da,Ayşe Arman'ın da amacını anlamadım.

eğer Ayşe Arman modern,kentli,kariyer sahibi aynı zamanda bakire olan kadınları kızdıracak bir şeyler yazmışsa,bu okuyucuyu neden bu kadar rahatsız etmiş

bir de Ayşe Arman milletin biyolojik saatine niye bu kadar takmış :)

4. 8 Şubat 2010
  5. anladigim kadariyla ayse arman daha onceki bi yazisinda modern kizlardan evlenmeden once cinselligi yasamayan yoktur, olmamalı diye bisi yazmis

6. 8 Şubat 2010
  7. Womanizer

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ayıp etmiş diyemicem ama biraz saçmalamış -meli,-malı ları kullanmışsa

Ayşe Arman herkesi cinsel yaşamlarına göre sınıflandırıyosa 'modern,vs.' gibi bekaretin insanların kişiliğini etkilediğine inanan insanları eleştirmeyecek o zaman.

çünkü iki düşünce de insanları cinsellikleriyle değerlendiriyor

Ayşe Arman,köşede yazmasın,röportajlarına devam etsin bu sırada da biraz düşünsün bence:)

bu Bakire Meryem de buluttan nem kapmasın,kendisini ispat yoluna gitmesin

8. 8 Şubat 2010
  9. yazılarına bi goz gezdirdim de sinir oldum simdi
    bi yazisinda da demis ki erkek yok ortalikta, bisuru kadin ortada kaldi, kadinlar birlikte geziyor artik erkek kitligindan
    oturup kalkıp evli oldugum icin sukredeyim bari demis

seviyesi cok dusuk

10. 8 Şubat 2010
  11. Womanizer

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bu Ayşe Arman'ın iyi halleri valla.

eşinin yanına Dubai ye gittiğinde yatağının boyutlarına kadar yazmıştı,yediği meyvelere kadar hadi bunlar neyse de o meyveleri nasıl yediklerini de anlatmıştı :)

hatta kocasının başka bir kadına kur yapmasını doğal karşıladığını,hatta ona bunu azmettirenin de kendisi olduğunu gibilerinden birşeyler yazmıştı.

kendi tercihi sonuçta bunları yazması,bize marjinal geliyor işte.

12. 8 Şubat 2010
  13. baya bi yazsini okudum da egitim seviyesi dusuk geldi bana
    yani egitimli bi kadin degil, en fazla lise okumus gibi bana oyle geldi
    bazi ingilizce kelimeleri bile yanlis kullanmis

14. 8 Şubat 2010
  15. zhr79

zhr79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    yapmayanıda kucumsemiycem yahu 30 yasına gelmis yapmamıs ne var ki..illa biseyler yasamak icin kız gidip birinimi bulsun yani olması gereken zaman olucak bana kalırsa cinsellik bu kadar yasamak icin yasanmamalı 30 una gelip erkek arkadası olmayanlar cinselligi yasayamadıgı icinmi uzulur anlamadım

16. 8 Şubat 2010
  17. Womanizer

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    eğitim durumunu bilmiyorum tam olarak,ama fazla klişelere boğuluyor bence marjinal olayım derken.

sadece aklımda kalan takdir ettiğim bir yazısı var.O da rahmetli Münevver Karabulut cinayetiyle ilgili.

18. 8 Şubat 2010
  19. dasilvadido

dasilvadido NoŞugar:) Pro Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    verilen cevabı okumaya başladığım an da " aha " dedim, " kesin Ayşe aplamız bu:roflol:"
    hiç hazetmem kendisinden de...yazılarından da...:1ninca: