30 Yıllık evlilik.. Bitsin mi?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Minenur tarafından 31 Ocak 2009 başlatılmıştır.

31 Ocak 2009
    Konu Sahibi : Minenur
  1. Minenur

Minenur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    herkese selamlarrr..
    Ben 30 yıllık evlı.. 3kızı olan 49 yasında .bır ev hanımıyım.
    20 yıllık evlıyken. Eşimin iş krizi nedenıyle.. Turkiycumhuruyetlerıne gitmesiyle beraber... Başladı tum problemler.
    Her şey yoluna gırecekken.. Hep umutla hasretle .. Kızlarımın başında...babamızın yolunu haberini bekledik durduk. 3yıl dedi 5 yıl oldu sonra 9 yıl oldu.. Nıhayet ohh geldi dedikkk ama......
    Bu 9 yıl içinde bende zaman zaman 2 ay 3 ay gıdıp dönüyordum..
    Anlamıştım..oralarda bir erkeğın boş duramıyacagını ..ama ne yapimki... Mecburdum..kızlar okumalıydı... Zaten eşimde bu yuzden gitmişti....
    Bağrıma taş bastım dayandım. 3 maymunu oynadım. Hissettim.. Hatta daha ilk yıl.. Ihanete uğradım ama yinede..dedim.. Buralarda yapılır yani olmassa olmaz.. çünki oraların kanunu ..bu.. O kadınlara dayanmak mumkun deil... Ama tabiii...her şeyi tadında bırakmak gerek...ileriye gitmemesini ben kendim dedim eşime...
    Yani onu sıkmadım ama guvenmedımde.......sık sık yanına gıttım döndüm...
    Ilk yılki yaşadıgım olaydan baska abartılı bişey yasamadım ... Eşimin işi gereği..bazı gec gelmelere fılan da alışmştım...
    Ve eşimede aklı başında .. Her kadın gibi.. çaktırmadan örnekler verip.. Hatta şaka yla karışık.. Nasıhatlarda bulundum...
    Fakat ...olmadı olmadı megersem.... Her şey boşmuş...
    Eşim... Mecburi dönüş yaptı.. 9 yılın sonunda....ohh çok şukur dedım.. Maddi bisey kazanamamıştık ..ama kocam arkasında puruz bırakmadan döndü dedim..
    4 yıl öncesi bir ilişki.. Bir rus kadın ve ondan olan bir erkek cocuk..
    Ve onları taaa buralara turkıyeye kadar getırtmış..
    Ve benim 1yıl sonra haberım oldu...
    Ben çok şukur hasret bitti derken... 10 yılmız nasılda babasız kocasız gectı derken.. Megersem... Adam orda cocuk peydahlamış.. Vede aynı şehre getırmıs....
    şimdi diyorumki.... Ben ne yapim... 30 yıllık evlılığım..verdıgım emekler... Cektıgım 10 yıllık hasret...
    Bu olayı duyalı 2 ay oluyor... Eşim cok pısmanım diyor onları yollıcam evime donecem diyor.... Affet diyor ...

Ben atbii anti deprasanlarla namazla kuranımla sabırla ...ve kızlarımın destegıyle ayaktayım..
    55 yaşındaki eşimin .... Hayatta hiç biseyi yok.. Bir rus kadın ve ondan olma 3 yaşında oğlan cocuk...
    Enkaz yığını bir adam... Bana bundan sonra ne hayrı olabılır... Ama bunun yanı sıra da kızlarıma bir söz gelir diyede saklıyorum olayı...
    Yani muhafazakar bir ailem oldugu için.... Rezil olamk istemiyorum..kımselere diyemiyorum...çünki bekar 2 kzım var daha..
    Demesinler şu adamın kızları ...bu benim icin çok acı verici bişey...

Hadi bana bişeyler yazın ne olur...belki ilaç gibi olur nebilim....

2. 31 Ocak 2009
  3. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.682
    Ödül Puanları:
    163
    Anladığım kadarıyla çalışmıyorsunuz, kızlarınız hala okuyorlar mı yoksa bir meslek sahibi oldular mı? Yani boşanırsanız kendinizi geçindirebilirmisiniz? Eğer böyle bir durumunuz varsa hiç düşünmeyin boşanın. Bir başka kadınla ilişki kurmuş hatta bir çocuk dünyaya getirmiş eşinizi affetmek en büyük hatanız olur.
    Başınıza gelenler gerçekten zor ve kötü ama bence siz güçlü bir kadınsınız ve bununda üstesinden gelirsiniz.

4. 31 Ocak 2009
  5. cloudy

cloudy en iyi koca ölü kocadır:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    öncelikle allah yardımcınız olsun
    katlanılması o kadarda kolay bir durum değil
    yurt dışına gidenlerin çoğu oturma izni alabilmek için
    sözleşmeli olarak evlendiklerini duymuştum
    sizinki biraz sözleşme dışı olmuş sanırım
    tabi bide çocuk var ortada olan ona olacak sanırım
    hazmedilmesi kolay bir şey değil
    affedilmeside zor.... affedemem diyorsanız ve kendi ayaklarımın üzerinde
    durabilirim diyorsanız el ne der diye düşünmeden bitirmenizi tavsiye ederim
    başkalarının dediğine göre şekillendirmeyin hayatınızı
    bu hayat sizin unutmayın...

6. 31 Ocak 2009
  7. SadeceAsk

SadeceAsk Kocasının Bitanesi.. Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    113
    ALLAH yardımcın olsun bizde 3 kız kardeşiz..eğer kendinize yeni ve başkasıyla bir yaşam kurmayı düşünmezseniz zaten daha öncedende kabul etmişsiniz çapkınlıklarını.. bir kız için ailesinin birlikte olması çok önemli evliliğinde bence herzaman.. evlatlarınız için yıllarca çekmişssiniz şimdi ailelerini yıkmayın bence ama tercih yinede sizin..

8. 31 Ocak 2009
  9. ilayda cem

ilayda cem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    çok acı bir olay.neler yaşadınız ,ne koşullarda nelere sabrettiniz en iyi siz ve allah bilir.
    size şunu yapın demek çok zor,budurumun başlangıcındaki her hanıma diyecek lafım var.lütfen medem ayrılamıyorsunuz,veya başka alternetifiniz yok ne pahasına olursa olsun göz yummayın,tepkiniz,tavrınız net olsun.geri dönüşün olmayacağını karşınızdaki bilsin.
    sizinde kızlarınız okumuş kendi ayakları üzerinde duruyor olsalardı,artık hayatınıza onlarla devam edin derdim.zaten şu ana kadar asla katlanılamayacak birşeye katlanmışsınız.bundan sonrasını kendinize yaşayın derdim.yinede imkanlarınız varsa artık kendinize yaşayın.
    allah yardımcınız olsun.

10. 31 Ocak 2009
  11. ebr82

ebr82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım benim ya allaha sığın ne olur yuvana sahip çık pişmansa eğer

12. 31 Ocak 2009
  13. EU3

EU3 Guest

herşeye yapabilcek bi yorumum olan ben tıkandım resmen CADIARZU
    sizin kadar özverili bir anneye bir eşe bunu yapabilen bir erkeğe dencek söz bulamıyorum :eek:klava:
    aldatmayı bir çocuk sahibi olarak daha da ciddi bir duruma getiren bir adam üstelik klasik aladatn erkekler gibi pişman :kızgın: 3 kızını eşini düşünmemiş peki şimdi 55 yaşında olan bu adam 3 yaşındaki evladına ne verebilcek yazık çok yazıkk 1 erkek 6 hayatı mahvediyor :mymeka:
    Allah yardımcınız olsun :Saruboceq:

14. 31 Ocak 2009
  15. Wunsch

Wunsch Aşk Her Daim AŞK Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    valla ne denirki bu konuda yaa çok zor ama yani kızların biliyormu olayı ??
    birde benim daha yaşım küçük ama kaç yaşında olursam olayım bunu kaldıramazdım ve koyardım kapıya ama birde senin dedigin gibi ya kızlar işte iki tane bekar kız bunların sorumlulukları geleçek çok zor ya ablacım hakkın da hayırlısı olsun allah yardımcın olsun inşallah doğru bir tercihdebulunursun çok zor valla yaa ama yazını okudugum kadarıylaa çok güçlü bir kadına benziyorsun doğruların için savaş bencee

16. 31 Ocak 2009
  17. sevdicicegim

sevdicicegim ANNEYİM MUTLUYUM :) Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    108
    öncelikle yaşadığınız durum çok zor bi durum ALLAH yar ve yardımcınız olsun.
    eğer gidebileceğiniz bi yer varsa ayaklarınızın üstünde durabiliyosanız bennce boşanmanızdır.çocuklarınızı bugüne kadar çok düşünmüşsünüz ama sizinde bi hayatınız var elaleme karşı olamsa bile hayata karşı boynunuzu bükmüş bi adam ve size hiç bi faydası yok ne maddi ne manevi.bekara kadın boşamak kolay derler die düşünebilrisniz ama siz çok çabalamış ve sonuç görememişseniz kendizini ve piskolojinizi daha fazla yıpratmaktan başka bi faydası olmaz bu tür bi olay çok yakınımdada yaşandı ve yaşı çok geçtiği için bişi yapamıyo anne yok baba yok gitcek hiç biyer yok ama tımarhanelik olmak üzere oyüzden geç kalmadan bi karar vermelisiniz ALLAH kararınızı hayırlı kılsın inşallah:Saruboceq::Saruboceq:fisfisfis:çok üzgünüm:

18. 31 Ocak 2009
  19. scallywag

scallywag catmania Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    ablacığım babanın işlediği günahın vebalini masumkızların niye çeksin ki..onun dedikosunu yapan çevren adam değildir zaten..