30'lu Yaşlarda İlk Annelik Heyecanını Yaşayanlar

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve nesemese tarafından 24 Eylül 2010 başlatılmıştır.

24 Eylül 2010
    Konu Sahibi : nesemese
  1. nesemese

nesemese Mevlam bizi koru.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar takip edenler bilir, önce "30'lu yaşlarda gebe kalamayanlar" sonra "30'lu yaşlarda ik hamilelik heyecanını yaşayanlar" topiklerim vardı, şimdi sıra bu konuyu açmaya gelmişti. Kızlar yakında burada upuzun bir liste olacak inşallah. Şimdi hamileliğimin 37. haftasındayım. Bebeğim henüz dönmedi ve doğumumun ansıl olacağı ile ilgili endişeler yaşıyorum. Rabbime bugünlere getirdiği için sonsuz hamdediyorum.

Burada içimizden geldiği gibi yazılar yazıcaz, tıpkı önceki topiklerimizde olduğu gibi. Bebeklerimizle, lohusalıkla, eşlerimizle ilgili durumlarımızı paylaşıcaz. Bebişlere mamalar hazırlayacağız, ciciler alıcaz, işe başlayacağız, bebişlerimizle oyunlar oynayacğız, onlara masajlar yapıcaz..... inşallah. Liste uzayıp gider. Yeni birşey öğrendiğimizde bunu paylaşıcaz, mutluluklaımız, hüzünlerimiz, endişelerimiz burada dostlarımızla paylaştıkça değer kazanacak. Sizinle olmak bana iyi geliyor. İnşallah hepbirlikte gerçek dostluklarla hayatımıza keyif katıcaz.

Şimdiden paylaşımda bulunan herkese teşekkür ediyorum. Hepinizi kocaman öpüyorum.

2. 24 Eylül 2010
  3. zerdal

zerdal Rabbim koru yavruşumu Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    canım ya hayırlı uğurlu olsun. 28 hafta sonra bende burda olacam, sonra bu yazıyı gördüğümde vay be daha o zaman 12 haftalıkmıydım diyecem.

Sevgili ve değerli annelerimiz bebekleriniz şimdiden hayırlı olsun.

4. 24 Eylül 2010
  5. loveli

loveli Rabbim koru yavrularımı Üye

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    213
    yeni topiğimiz hayırlı olsun gene başladık senle yola neşecim
    valla duygusallaştım heee
    nerden nereye
    30lu yaşlarda gebe kalamayanlardan
    30lu yaşlarda ilk hamileliklerini yaşayanlarda geldik
    çok şükür 30lu yaşlarda ilk annelik heyecanınaa

6. 24 Eylül 2010
  7. beryal

beryal rabbimMELEKLERİMİ yolladı Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    153
    bende ilk bebeğimi aldım kucağıma ekim ayında şu an 11 aylık oldu sıpam rabbim bu duyguyu+60 0her 0kadına nasip etsin inşallah.

8. 24 Eylül 2010
  9. nesemese

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Saolasın canım, inşallah daha 2.leri de yapıcaz dur:))

çok şükür bitanem ya, bu uzun yolda sizinle olmak çok güzel. Hepinizi çok seviyorum..

Hayırlısıyla sağlıla büyüt bebişini canım. Sen tecrübelerinle bize yol göster hep bize olur mu? Bizler bu konuda cahiliz, yardıma ihtiyacımız olacak.

10. 27 Eylül 2010
  11. nesemese

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar ilk annemiz Kreacher :lepi: :nazar: a.s.

30'lu yaşlarda ilk ahmilelik heyecanını yaşayanlar topiğimize şöyle bir mesaj bıraktı:))

"Kızlarrrrr ben yavruladım :KK70:
    21 Eylül 11:11 de 4,500 gr. bir erkek bebek, adı Uras:)
    Spinal anestezi denemesinin başarızlığı ve sonunda genel anestezi eşliğinde sezaryenle 38+4 de aldılar. İkimiz de çok sağlıklıyız, şükür. 23 ünde hastaneden çıktım, gelen giden, bebeğimle ilgileneyim derken çok zor girmek gerçekten. Bir haber verecek kadar vaktim oldu. Umarım sizler de iyisinizdir. Sizlere bu yolda yürürken desteklerinizden, dostluğunuzdan dolayı çok teşekkür ederim. Sizleri seviyorum, sevgiler selamlar..."

Uras'a ve sana sağlık ve afiyet diliyoruz canım. Darıs hepimizin başına inşallah. Hepimiz seni ve oğluşunu öpüyoruz. Sırada Lovelim var. Hadi Allah rastgetirsin kızlar...:CüvCüv:

12. 28 Eylül 2010
  13. SINEMSE

SINEMSE Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba
    Ben 38 yasındayım.İlk bebeğim olacak.Bugün 33 haftamızı tamamladık.
    Heyecanla bekliyorum bebeğime kavuşacağım günü.
    Başta normal doğum olsun hemen ayağa kalkıp bebeğimle doya doya ilgileneyim diyordum.Şimdi korkmaya başladım ve alt tarafta dikişler olmasındansa karnımda dikişlerin olması daha iyi olacakmış gibi geliyor.Ayrıca plansız programsız aniden yaşamak istemiyorum.Gününü belirleyip oğlumu alıp gelmek daha cazip geliyor.
    Ama dünden beri acaba normal doğumu denesemmi diye düşünmekten kendimi alamıyorum.
    Ağrılarla gidip orada açıp saatlerce beklemek çok sıkıntı verici geliyor.Gelip gidip açıklık olmuşmu diye kontrolden geçirmeleri ağrı çekmekten daha korkunç geliyor.
    Şimdilik benden bu kadar yine gelirim.

14. 28 Eylül 2010
  15. nesemese

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Canım aramıza hoşgeldin. Ne güzel senin de az kalmış, öncelikle tebrik ediyorum. Canım yaşadığın bu endişeleri hepimiz yaşıyoruz, en sonunda kendi kendime karar verdim en hayırlısı olsun deyip bırakıyorum. Sen de öyle yap. Çevreden de sürekli bu tip sorular gelince insan bunalıyor. Bir defa çoğu dr bir yolunu bulup sezeryana yönlendiriyor zaten. Hem ilk doğum öyle çabucak olmuyormuş, epeyce bir zaman geçiyormuş. Bana söylenen 10dk'da 3 defa sancın gelmeye başlayınca hastaneye gidersen hiç problemsiz doğumun olurmuş, öncesinde telaş yapıp gidersen saatlerce beklersin dediler. Bunu bir ebe ablam var o da dedi. Heen doğuruvermler filmlerde oluyor diye de dalga geçti. Anca 4.,5. doğumlrda pıt diye doğum olurmuş. Eğer sancıların başlarsa saat tutacaksın, şöyle sıcacık bir banyo yapacaksın, hazırlıklarını yapacaksın dedi. Scak banyo kasları rahatlatır doğumu kolaylaştırımış.Sonra 10dk'da 3 sancı gelince hastaneye gideceksin dedi. Şimdiden bunalrı dert etme. Ben de normal ile ilgili olumlu düşünüyordum ama bebişim hala dönmedi, bu cumartesi dr'a gidicez hala dönmemişse sezeryan tarihi verecek. Hakkımızda en hayırlısı diyorum. Bizim bilmediğimiz nice hikmetler vardır. Bak mucizelerimize kavuşmamıza az kaldı inşallah. Canını hiç üzme sen..
    Senin hamileliğin tedavi ile mi oldu? Bizim yaşlarda insan daha bir endişeli oluyor dimi?

16. 29 Eylül 2010
  17. SINEMSE

SINEMSE Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Hoşbulduk:)
    Haklısın oluruna bırakmak en en
    iyisi.Doktorum normal doğum olsun istiyor.Geçen sefer gittiğimde korkularımdan bahsettim sezeryan istediğimi söyledim.Çok memnun kalmadı ama korktugumu görünce tamam dedi.
    Hayırlısı...
    İki sene önce bebeğe karar verince doktora gitmiştik yumurtlamamda sorun oldugunu bana bebeğin olamaz diyemeyeceğini falan söyleyip yumurtlama ilacı vermişti.5-6 ay sonra bir dış gebelik yaşadım.Ondan sonra vazgeçmiştim zaten.Sonra kendiliğinden oluverdi.Resmen benim için mucize.Çünkü doğru dürüst adet kanamam bile olmuyordu.
    Hamileliğimin başından beri erken doğum riskim var.Hareketlerim sınırlı olarak bu haftalara çok şükür sağlıkla gelebildik.İnşallah sağlıkla da kavuşuruz.
    İnşallah hakkınızda en hayırlısı olur.Cumartesi umarım sizin hayırlısıysa dönmüş olur miniğin.
    Hayırlısı işte benimkinin de başı sürekli aşağıda ve baskı yapmasından sürekli acı içindeyim.BAzen pıt diye başını çıkarıvericekmiş geliyor.
    Bu cumartesi benimde randevum var...
    Görüşürüz...

18. 29 Eylül 2010
  19. nxixnxixm

nxixnxixm nınım ve ata'm herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba gebe olan herkese hayırlı ve sağlıklı doğum diliyorum...
    Bende 36 yaşında anne oldum.. 33 haftalıkken bir gece ansızın ( sabahın 4 ü)
    suyum geldi evde tek başımaydın (eşim dr ve o gece nöbetçiydi)
    Normal doğumu çok istiyorum ama ksmet olmadı..
    Kalp atışı yavaşlayınca apar topar sezeryana aldılar..
    1630 gr doğdu 10 gün küvezde yattı ve 1530 gr la evimize geldik...
    başta herşey zordu çünkü çok minikti...
    öyleki burda kıyafet bile bulamadık ..halaları yurtdışından getirdi..
    şuan 14. ayımız bitti ve oğlum 10.600 gr...
    6 ay göğsümü sağdım öyle besledim Ata'mı...