30'lu yaşlarda vitamin takviyesi için aldığım mail

Konusu 'Anti-Aging - Sağlıklı Yaşam ve Yaşlanma' forumundadır ve DygEge tarafından 18 Şubat 2010 başlatılmıştır.

18 Şubat 2010
    Konu Sahibi : DygEge
  1. DygEge

DygEge Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    178
    Ödül Puanları:
    163
    Merhaba arkadaşlar;
    30 lu yaşlarda cildin daha çok bakıma ihtiyacı olduğunu düşünerek bildiğimiz bir vitamin markasının mail adresinden bilgi istedim takviye olarak ne kullanabiliriz diye..Uzmandan gelen mailde aynen şöyle paylaşmak istedim..

Cilt sağlığınızı desteklemek, yaşlanma prosesinin yavaşlamasına yardımcı olmak amacıyla Omnium ve Nutri-Nano CoQ-10 ALA gibi antiaging etkili ürünleri beraber kullanabilirsiniz.

Omnium içeriğinde vitamin ve minerallerle beraber, antioksidan bitki ekstreleri ve fitobesin maddelerini bulunduran bir multibesin formülasyonudur. Gün içerisindeki vitamin-mineral ihtiyacının giderilmesi, antioksidan koruma ve ileriye dönük olarak sağlıklı yaşlanmaya destek olabilecek bir takviyedir. Genel besin desteği sağlamasının yanında, bağışıklık sistemini destekler, enerji verir, bu sayede yaşam kalitesinin arttırılmasına yardımcı olur. İçeriğindeki güçlü antioksidanlar serbest radikal hasarına karşı koruma sağlamaktadır. Bu amaçla günde 2 tablet yemek sonrası kullanabilirsiniz. Omnium özellikle 30 yaş ve sonrası bireylerde kullanılabilecek ve ileride oluşabilecek hastalıklara ve yaşlanma etkilerine karşı koruma sağlayabilecek antioksidanlarca en zengin multivitamin takviyesidir. Takviyeyi 6 aylık kürler halinde kullanabilirsiniz.

Genel sağlığı desteklemek, antioksidan korunma sağlamak ve yaşlanma etkilerini geciktirmek için erken yaşlarda önlem almak ve vücudun antioksidan kapasitesini artırmak gerekmektedir. 20'li yaşların sonu ilk yaşlanma belirtilerinin görülebildiği dönemdir. Bu nedenle Coenzyme Q-10 ve Alpha Lipoic Acid gibi güçlü antioksidan takviyelerin kullanımı ileriye yönelik avantajlar sağlayacaktır.

Nutri-Nano CoQ-10 ALA, Nutri-Nano Teknoloji ile biyoyararlanımları ve emilimleri artmış olan CoQ-10 ve ALA molekülleri birbirleriyle sinerjik etki göstererek daha güçlü antioksidan etki sağlar.Takviyenin kalp-damar sağlığın korunması, antioksidan koruma sağlama, bağışıklık güçlendirmeye yardımcı ve yaşlanma etkilerine karşı koruyucu (anti-aging etki) özellikleri bulunmaktadır. Bu amaçlarla günde 1 softjel yemek sonrası 6 aylık kürler halinde kullanabilirsiniz.

2. 18 Şubat 2010
  3. DygEge

Beğenildi:
    178
    Ödül Puanları:
    163
    Benim sorum şu,içinizde bu vitamin desteklerini kullanan var mı?

4. 18 Şubat 2010
  5. DygEge

Beğenildi:
    178
    Ödül Puanları:
    163
    Kimse duymadımı bilmiyor mu bu vitaminleri:nazar:

6. 18 Şubat 2010
  7. kahvefincanxix

kahvefincanxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    88
    canım ben GNC womens ultra mega kullanmaya başladım, yaş ilerledikçe kadınlarda eksilen vitaminleri takviye amaçlı yapılmış senin söylediklerini bilmiyorum, araştırmakta fayda var hangisi en iyiyse onu kullanmak lazım

8. 18 Şubat 2010
  9. DygEge

Beğenildi:
    178
    Ödül Puanları:
    163

Teşekkürler canım memnun musun peki?Ne kadar zamandır kullanıyorsun ve bir faydasını gördün mü acaba?

10. 18 Şubat 2010
  11. kahvefincanxix

kahvefincanxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    88
    2 aydır kullanıyorum içinde 30 adet var, bir gün içiyorum bir gün ara veriyorum, adet düzensizliğim vardı onda bir düzelme oldu ...bu mu etkili oldu bilemiyorum çünkü kendime bakmayı seviyorum ve pek çok şey yapıyorum, normalde bu tür takviyeler uzun süre kullandıktan sonra vucüt tarafından kabul görüyormuş...aslında daha önce dengeli beslenmenin yeterli olacağını düşünürdüm ama yaş ilerledikçe hormonlarımda dengesizlik oluştu, mehmet öz mutlaka vitamin takviyesi kullanın diyor ben de araştırıyorum inşallah deneyimli birileri fikirlerini yazar da biz de faydalanırız...

12. 18 Şubat 2010
  13. DygEge

Beğenildi:
    178
    Ödül Puanları:
    163
    Anladım canım bende bugün bu Omnium u almaya karar verdim..Osman Müfttüoğluda bir makalesinde vitamin kullanılması gerektiğini ve içinde bulunması gerekenleri yazmış.Bu multivitaminde söylediklerinin hepsi var...Bakalım inşallah işe yararkaydirigubbakcemile5

14. 18 Şubat 2010
  15. DygEge

Beğenildi:
    178
    Ödül Puanları:
    163
  16. 22 Şubat 2010
  17. anchusa

anchusa Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Su an 32 yasindayim. 28 yasindan beri bu vitaminleri kullaniyorum. Ama arada bir mola vermek cok onemli ve donusumlu kullanmak lazim. sirayla Q10; Multivitamin, Immun sistemi guclendirici tablet,omega 3-6 kompleksi ve E vitamini aliyorum. Tabii ki hepsini bir arada degil.bunlarin yaninda kisin kullandigim sarimsak hapim, ekinezya-greyfurt damlam, sac vitaminim,minerallerim ve karotenoid kompleksim var. Ama bunlari bilincli kullanmak cok onemli..Bilincli kullanilmazsa ciddi zararlar dogurabilir vitaminler.

18. 22 Şubat 2010
  19. mavikus

mavikus Kınalı Kuzuu :) Pro Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    73
    Mrb ben bazen kendimi çok halsiz hissediyorum sürünür gibi gidiyorum heryere. Eczacıya sordum supradyn verdi ama ben hergün kullanmıyorum. Çok yorgun hissettiğimde atıyorum bir tane, acaba yanlış birşey mi yapıyorum? ( Ciltle çok alakası yok ama merak ediyorum kusura bakmayın)