31+2 hamişim kızlar ve şiddetli diş ağrısı çekiyorum yardım

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve pperfinya tarafından 10 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

10 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : pperfinya
  1. pperfinya

pperfinya berfinim 3 yaşına giriyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    31+2 hamişim kızlar hamilelik sırasında dişlerim çok yıprandı ve tam 4 dişim kırıldı 5 aylık hamişken 2 dişimin dolgusunu yaptırdım fakat geçetiğimiz haftalarda 2 dişim daha kırıldı ve okadar şiddetli ağrıyorki anlatamam kadın doğum dr dişimi yaptırabileceğimi söyledi ama dişçiye gittim parasetemol maddesiydi galiba yanlış hatırlıyorda olabilirim dişi yaparken kullanılıyormuş ve erken doğum riski olabilir dediler ve yapmadılar 2 ayrı dişçiye gitttim çare yok bekleyin diyorlar n yemek yiyebiliyorum nede bişe içebiliyorum 1 haftadır uykuda yok minoset içmekten günde 2-3 tane korkar oldum kızıma bişe olucak diye alternatif çözümü olan arkadaşlar varmı varsa allah rızası için yazsın eyvahedigeldismile

2. 10 Ağustos 2010
  3. CASIO

CASIO Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kıyamam canım yaaaa bende 6 aylık hamişim ve son 1 haftadır şiddetli diş agrısı çekiyorum ama PAROL la geçiştirmeye çalışıyorum..ama sana herhangi bi önerimm yok malesefff :KK43: çok geçmiş oolsn canım allah yardımcın olsunn

4. 10 Ağustos 2010
  5. cmrm

cmrm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    çok geçmiş olsun canım ağrı kesiciden ziyade gargara türü ilaç alabilirsin eczaneye veya doktoruna sor mutlaka yazacaktır.fazla içilen ağrı kesicide bebeğine zarar verebilir.inşallah hemen geçer diş ağrısı hiçbir ağrıya benzemiyo

6. 10 Ağustos 2010
  7. pperfinya

pperfinya berfinim 3 yaşına giriyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    minoset zararsız diyorlar ama geçen hafta 1 kutu bitti :KK43:

Bayan sorunlu bunu beğendi.
  8. 10 Ağustos 2010
  9. nemoda

nemoda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    çok geçmiş olsun ben de bir dönem çekmiştim ve ben karanfil çiğniyordum ağzımda iyi geliyordu, daha şiddetli olanlarda dişe karanfil yağı damlatıyormuş diye duydum ama onu hiç denemedim açıkçası zararı olabilecek birşey de önermek istemem bilmeden ama karanfil çiğnemenin bir zararı olmaz heralde, tekrar geçmiş olsun

10. 10 Ağustos 2010
  11. brn1987

brn1987 meleğimi büyütüyoruz Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    öncelikle geçmiş olsun bende 32+0 dayım allaha şükür dişlerimde hiç sorun yok çünkü doktorumla önceden tedbir aldık ilk aylardan beri diş çürüme ihtimaline karşı gargara kullanıyorum hamilelikte ağoızda asit miktarı artıyo diye ben özellikle istedim gargarayı ama senin için geç kalınmış çünkü önleyici tedavidir bu ama yinede bilmen gereken şey son aylarda diş operasyonunun özellikle diş çektirmenin çok zararlı olduğunu biliyorum eşimin akrabasının karısı 8.ayında diş çektirdiği için bebeğini kaybetmişti nolur dayanmaya çalış allah korusun bebeğine bişi olmasın ağrı kesicilere gelince aşırı kullanıyorsan zararlı olabilir doktoruna ilaç adı yanında kullandığın miktarıda mutlaka bildirmende fayda var kanal tedavisi ve dolgu yaparken uyuştursun diye çeşitli ilaç ve iğneler kullanılıyo oda hamilelerde çok fazla denemediği için önerilmiyo kendine çok dikkat et çok geçmi,ş olsun inşallah sağlıkla alırsın bebeğini kucağına

12. 10 Ağustos 2010
  13. yazdan

yazdan zehra'm:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim çok geçmiş olsun..
    bende 31+5 hamileyim.
    ve 2 gün önce bende çok diş ağrısı çektim.
    dayanamadım dişçiye gittim,çekmediler,sadece uyuşturucu iğne vurdu zararsızmış.
    bde spreyleri var uyuşturuyo,sor doktorlarına ondan al ister.
    tekrar geçmiş olsun...

14. 11 Ağustos 2010
  15. umutlardunyasi

umutlardunyasi sydney Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ALLAH sabi rversin canim dis agrisi cok zordur. tv de doktor karanfil koyun disinizin uzerine demisti o uyustururmus. Kolay gelsin.

16. 11 Ağustos 2010
  17. GizemAkyuz

GizemAkyuz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Hamilelikte dişle ilgili acil durumlarda operasyon yapılmasının -gebeliğin hangi ayı olursa olsun- bir zararı yoktur. Aksine bir şey yapılmadan beklenmesinin zararı vardır.... Diş çekimi vs. zararlı değildir bebeğe kesinlikle.

Diş hekimlerinin, genellikle gebeliğin ilk ve son 3 ayı hastaya mümkün olduğunca az müdahale etmesi gerekir, acil durumlar dışında müdahaleden kaçınması gerekir ama bunun sebebi kesinlikle çekimin ya da ilaçları falan bebeğe zararlı olması değildir. Sebepleri başkadır.

Hele ki anneye bu denli ağrı verecek bir dişe müdahale etmemek söz konusu olamaz. Gebelik ayı, haftası farketmez, müdahalede sakınca yoktur...

Bence kendine güvenen bir hekim bulun :))

18. 11 Ağustos 2010
  19. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    gebelikte ilk 3ay ve son3ay dişe müdehale yasaktır prosedrü hiç bir doktor çignemez çignemedide 3doktor gezdim ölüğyom resmewn dedim onu çeker müdehale edersek bebegini kaybedersin başımıza iş alamayız dedilerr parolla idare ettim