31.haftada plesenta bebeğin önünde...

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve zeynepb tarafından 18 Aralık 2009 başlatılmıştır.

18 Aralık 2009
    Konu Sahibi : zeynepb
  1. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaslar merhaba. su an 31.haftanın ıcındeyım. bebegımde ultrasona gore 32.haftanın ıcınde goruluyor. en son salı gunu kontrole gıttım. bebegım dogum pozısyonunu almıs ama eşi kafasının onune dogruymus. normal dogumda problem cıkarıcak sekılde yanı. doktor hıc kanaman oldumu dedı hayır dedım bende. kanaman olursa hemen gelıyosun dedı. bu sekılde normal dogum olmaz kendını sezeryana hazırla dedı. duzelırmı sonra dedım,32-33 ten sonra duzelmesı zor duzelmesı ıcın bebegın donmesı gerek o zamanda dogum pozısyonundan cıkar bı anlamı olmaz yıne dedı... sımdı bu sekılde ben normal dogum yapamıcam sanırım... dogum sancıların baslamadan 37-38 gıbı alırız sancılar kasılmalar kanama rıskını arttırıcaktır dedı bıde... acıkcası endıselenedım. zamanından once kanamam olmaz dıye umuyorum. egılıp kalkmam ve agır ısler yapmamı yasakladı. ıcınızde bu durumu yasayan warmı? duzelıp normale donme ıhtımalı yokmu? bı kanama durumunda acılen alınıcakmı yanı bebegım daha cok kucuk halbukı mafoldumben

2. 18 Aralık 2009
  3. megryann

megryann Aşkımın aşkı.... Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Canım evet doktorun çok haklı.Büyük ihtimalle normal doğum yapamazsın.Hareketlerine çok dikkat et.Kanama olursa Allah korusun doğuma almak zorunda kalabilirler seni.Yengemin bir komşusu oğlunu bu şekilde dünyaya getirdi.Eş bebekten önde olduğu için kanaması başlıyor ve hemen sezeryana alıyorlar.Kadın o günleri anlatırken gözleri doluyor.Artık çok dikkat et.Sezeryana hazırlıklı ol.Mümkünse evde iş falanda yapma...Rabbim sağlıcakla kurtarsın canım...

4. 18 Aralık 2009
  5. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    korma tatlim cogu gitmis zaten, bir arkadasiminda aynen boyleydi en basindan sonuna kadar, hic kanamasi olmadi Masallah. sadece sezeryan oldu ama o zaten normal dogum istemiyordu:))
    agir isler yapma, eve yardima gelsin biri. zaten cok az kalmis hic uzulme arkadasiminda 38. haftada alindi. turp gb kizi Masallah.

6. 18 Aralık 2009
  7. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    haa bir de doktor demistir sanirim bu durumda cinsel iliski doguma kadar kesinlikle yasak. gerisi sadece agir is yapmamak tum gun ayakta kalmamak, inan uzulcek bir durum yok sadece dikkat etmen lazim bebisine vaktinde sapasaglam kavusman dilegiyle.

8. 19 Aralık 2009
  9. zeynepb

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    cok sagolun kızlar. ewet doktor cınsellıgı yasakladı ama gozumde bıle degıl zaten bız durdurmustuk uzun zamandır. yeterkı kanamam olmadan 36-37 haftaları gorebılıyım. egılıp kalkmamaya cok ayakta durmamaya ve agır ıs yapmamaya calısıyorum. ınsallah kazasız belasız atlatırım. ıcımı rahatlattınız gercekten cok sagolun :ecrin_bebek:

10. 19 Aralık 2009
  11. HavvaEsen

HavvaEsen Havva/ ESRA Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Zeynepçim canım benim...Benim bu durumdan haberim yoktu. Okuyunca şaşırdım. Bebeğin sağlıklı çok şükür varsın sezeryan olsun boş ver. Sen bilinçli birisin dikkat ediyorsun zaten. Aklına kötü şeyler getirme. Bak arkadaşlar da olumlu şeyler yazmışlar...Çok öptüm canım seni...

12. 19 Aralık 2009
  13. zeynepb

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    sagol havvacım ya... sezeryandan gectım artık ta zamansız bı kanama yasamam ınsallah su an tek endısem bu. dıkkat edıyorum elımden geldıgınce... hepımız kazasız belasız atlatırız da saglıkla dunyaya getırırız ınsallah bebeklerımızı. bende senı ve esra bebişi optummm opuyorumnanaktan

14. 19 Aralık 2009
  15. DUYGUSUZduygu

DUYGUSUZduygu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canim benim yaa neyse hayirlisi olsun diyelim! hem artik sezeryanda eskisi gibi korkulacak birsey yok! Sen sag salim alda bebisini kucagina! seninle aramizda fazla yok! kontrole felan gidersen muhakkak durumdan bizleri haberdar et!

16. 19 Aralık 2009
  17. eliff07

eliff07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben 25 haftalığım benimde baştan beri plasente bebeğin önünde ama hiç böyle risklerden bahsetmedi dr.
    plasentanın doğuma kadar yukarı çıkma ihtimali de çok azmış.ben n ormal doğum istiyordum ama şimdi mecburen sezaryan.çok üzüldüm yazdıklarına

18. 20 Aralık 2009
  19. zeynepb

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    ederım canım tabıkı etmem mı :KK46:

ılerıkı haftalarda erken dogum rıskı yaratabılıyomus benım ılk aylarımda kanamalı gecmıstı bu yuzden sımdı bıraz daha uzerınde duruyo doktor... ınsallah sapasaglım kucagımıza alırız....

tesekkur ederım ıyı dıleklerınız ıcın...