31 haftalık doğan kızım ne zaman hastaneden çıkacak:(

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve palette tarafından 18 Haziran 2011 başlatılmıştır.

18 Haziran 2011
    Konu Sahibi : palette
  1. palette

palette "El-Hafız" isminle koru.. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar... 31 haftalık erken doğum yaptım preeklampsi yüzünden.. ha bugün çıkar ha yarın çıkar derken hala doktorlar birşey diyemiyorlar ne zaman eve geleceği konusunda.bugün 46.günümüz... aralıklarla kuvöz içi oksijen alıyor... çok üzülüyorum. burda okuduğum kadarıyla bu haftalarda doğum yapan arkadaşların çocukları 1 ay 40 güne kadar çıkmışlar hastaneden.. bizimkisi hala çıkmadı.. emzirttirmiyorlar tabi solunum sıkıntısı olduğu için. daha kucağıma bile alamadım. acaba sağ salim çıkacak mı? artık çok üzülmeye başladım. başlarda hep ümidim vardı. bi heyecan vardı. şimdi o heyecanımı yitirdiğimi farkediyorum. ümitsizliğe kapılmaya başladım. sizin bilginiz var mı ne zaman çıkar acaba gününü mü doldurtucaklar. bir ricam var ne olur dua edin kızıma.tez vakitte sağ salim çıksın inşallah

2. 18 Haziran 2011
  3. vermidon

vermidon Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    canım Allah c.c. yardımcın olsun,benimde erken doğum riskim var,yatıştayım...kaç kilo doğdu,ciğer geliştirici vurdularmı doğmadan....
    bazı bebekleri normal doğacağı güne kadar tutuyolar canım....
    ya şafiii ismini bol bol çek ,rabbim kucağına almayıda nasip etsin....

4. 18 Haziran 2011
  5. kadesa

kadesa FiKRiMiN İnCe GüLü Pro Üye

Beğenileri:
    852
    Ödül Puanları:
    113
    geçmiş olsun ve Hayırlı olsun..bende preeklampsi nedeniyle 33 haftalık doğum yapmıştım.ikizlerim 3 hafta kalmışlardı küvözde..beklemek çok zor biliyorum ama İnşallah kızın yakında çıkar canım..

6. 18 Haziran 2011
  7. palette

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    vurdular cnm doğumdan 4 gün önce falan... 1100 gr doğdu gelişmedi preeklampsi yüzünden... Allah senin de yardımcın olsun inşallah 32. haftandan sonra doğumun olur. öncesinde böyle uzun ve zor beklemek

8. 18 Haziran 2011
  9. palette

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ne güzel sadece 3 hafta kalmışlar... tabii 33 haftalık olmaları büyük avantaj olmuş.. benimde 32 ye kadar dayanabilseydi belki bu kadar uzun sürmeyecekti.. bizim 7 hafta oldu neredeyse. hala çıkmaya dair birşey demiyor doktorlar.. oksijeni kesiolar 2-3 gün sıkıntısı olmuyosa aniden tıkanıyo. sonra tekrar küveze oksijen veriyorlar. bu sebeple hala beklemedeyiz. Allah yardımcımız olsun inşallah.senin ikizler kaçar kilo doğmuşlardı

10. 18 Haziran 2011
  11. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    selam bıraz daha sabır canım .....cok zor ama beklemek ten ve duadan baska yol yok ınş uzun surmezde gelır melegın bende 28 haftalık yaptım dogum uç ay kaldı mınıklerım ...ılk bır bcuk ay bende umutsuzca bekledım sonra cok sukur yavas yavas toparladılar gelduler evımıze uçuz kızlarım ıyı bak kendıne sutunu sag ve bırıktır cok lazım olucak bol dua canım

12. 18 Haziran 2011
  13. palette

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok sabrediyorum cnm ama zaman uzayınca insan meraklanıyor...2 hafta sonra zamanını doldurmuş olacak..o zamana kadar durur diye alıştırıyorum kendimi.hiç destekçim de yok Allahtan başka. çok zor ama geçecek inşallah bu günler de.ALLah bu günleri aratacak sıkıntı vermesin

14. 18 Haziran 2011
  15. vvuslat

vvuslat Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    16
    Ben de ilk bebeğimi 32 haftalık doğum yapmıştım.Küvezde 20 gün kaldı.Çok şükür ciğer sorunu yaşamadık sonrasında da hiç.Doğum kilosu 2200 gramdı.Yoğun bakım günleri ne zordur bilirim.20 gün 20 yıl gibi geçmişti.Bebeğin düzenli kilo alıyorsa ciğerleri normal çalışmaya başladığında çıkarırlar canım üzülme sen.Burda ne bebekler okuyoruz ne zorluklar atlatıyorlar.26. haftasında doğan ve çok şükür sağlıklı olan bebekler var.sadece biraz sabredeceksin bu ara.Allah yardımcın olsun canım dualarım seninle olacak...

16. 18 Haziran 2011
  17. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım ınş guzel haberlerı gelecek melegının ..merak etme onlar gercekten cok guclu ...rabbım yar ve yardımcın olsun ....koklamana az var ınanıyorum ...gelışmelerı yaz mutklaka

18. 18 Haziran 2011
  19. syuzan

syuzan Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Geçmiş olsun canım allah sabır versin çok zor... ben kızımı 310 gün bekledim yoğun bakımdan çıkmasını allah sabrını veriyo bi şekilde.Asla ümitsiz olma üstelik doğum haftanda o kadar kötü değil benim kızım 25 haftalık doğdu.8 ay solunum cihazına bağlıydı.Üstelik senin kızın ara ara zorlanıyomuş merak etme toparlanır sadece biraz daha sabır ve bol dua...Sormak istediğin bi şey varsa yardımcı olurum.Dualarım minik kızın için...