31 haftalık gebeyim ama cok rahatsızım

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve biricik_20 tarafından 28 Eylül 2010 başlatılmıştır.

28 Eylül 2010
    Konu Sahibi : biricik_20
  1. biricik_20

biricik_20 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    arkadaşlar ben 31 haftalık gebeyım ve cok rahatsızım yemek yedıgım zaman nefes darlıgı kalp sıkısması baslıyor sankı boguluyorum gıbı oluyorum.yürüyüş filan yapamıyorum hamıle kalmadan once 47kılodaydım suan 57kılodayım fazla kıloda almadım ama neden böyle oluyor anlamıyorum.mesela sabah kahvaltı yapmadan once bebegım ortalama 5 6 tekme atıyor cok hareketlı bır bebegım var:)bu 2.gebelıgım ılk gebelıgımde hıc bır sorun yasamadım bu sorunlarla ılk defa karsılasıyorum benım gıbı böyle sorunlar yasayan varsa paylasırsa sevınırım bayanlar:)

2. 29 Eylül 2010
  3. nesbar

nesbar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım yaşadığın şey gayet normal 37 haftalık hamileyim ancak bu hafta rahat nefes almaya başladım.Senin ufaklık ciğerlerini sıkıştırıyor artık .....

4. 29 Eylül 2010
  5. teolog

teolog Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ben de aynı derttem üç dört haftadır muzdaribim
    her hamile farklı şeyler yaşıyor kimi de mide yanması çekiyor mesela şükür o yok
    nefes daralması kalp sıkışması da artık doğuma kadar devam eder diye düşünyurm

6. 29 Eylül 2010
  7. dertlisezen

dertlisezen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    BEn de yarın 31 haftalık olucam.Şimdiye kadar hiçbir sorun yasamadım.N e bulantı ne kusma ne aserme ne agrı.Ama bır haftadır bıraz nefes almada zorlanıyorum bır de asırı sıcak basıyo yazlık gecelıkle yatıyorum,balkon kapısı acık yatıyorum sabah olunca da sırtım agrıyor.yine de şükür :KK46:

gkhnmrcn bunu beğendi.
  8. 29 Eylül 2010
  9. almira85

almira85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    bizde yarın 30 a başlıycaz aynı dert bende kaç haftadır var artık ciğerlerimize baskı yaptığı için rahim iyice yukarı çıktı çünki bende az yiyorum çünki hemen midem sıkışmaya başlıyor. bazen yanma oluyor.
    ay banada bazen ateş basıyor kulaklarım yanıyor resmen ben hala sadece karnımı örtüyorum ama eşim battaniyeyle yatıyor artık

10. 29 Eylül 2010
  11. ay_dolu

ay_dolu egenin kardeşini taşıyor Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    sorma benim eşimde sıkıca battaniye ile örtünüyo:)) ben gene sabaha kadar yanıyorum. şuan 28 haftalık olduk ve tek derdim sıcak basması ve mide yanması. halsizlikte cabası. b,i doğursakta rahatlasak offf .

12. 29 Eylül 2010
  13. biricik_20

biricik_20 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    evet cıgerlerımı sıkıstırıyor.mesela kahvaltıda bır ekmege yakın yıyorum sonra bır yorgunluk uykum gelmeye baslıyor.cok daraltıyor benımafoldumben.benımde bu zamana kadar hıc bır sıkıntım yoktu.ılk hamıle kaldıgım sıralarda ne bulantı nede kusma vardı allaha sukurler olsun.bu ay ne olduysa daralmalarım basladı ve aşırı sınırde cabası allahın ıznıyle bı anda once dogum yapmak ıstıyorum.

14. 29 Eylül 2010
  15. c_n

c_n AŞK'sın sen... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Bende mide yanmasindan duramiyorum...suan bile nasil yaniyo anlatamam.. son bir aydir 2 sise gaviscon bitirdim doguma kadar daha 2 sise daha bitiririm galiba..:sinifsinif:
    geceleride yatamiyorum bi haftadir saga don sola don anca sabah gun isiyinca uyuyabiliyorum...allah hepimizin yardimcisi olsun:Saruboceq:

16. 29 Eylül 2010
  17. almira85

almira85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    aynen canım ya benim de eşim battaniyeye sarılıyo sanki kara kış gelmiş gibi. kızlar ben midem yanınca yarım bardak kadar süt içiyorum bana çok iyi geliyor. bide iki gecedir sağ bacağımda komple kalçama kadar ağrıyla uyanıyorum kalkıp wc ye gidip biraz yürüyünce geçiyor ama çok kötü bide kasıklarımın arasındaki kemikler ağrıyor gece yatarken ya sanki açılıyor gibi vücut kendini doğuma hazırlayıp çatı kemikleri ayrılmaya başlar bu haftalar da diye okumuştum sizede oluyor mu?

18. 29 Eylül 2010
  19. biricik_20

biricik_20 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    benim sadece nefes darlığım kalp sıkışmam oluyor allah yardımcımız olsun hepımızın:Saruboceq: