32 haftalığım ve hergün türkkahvesi yiyorum

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve xsxeker pembe tarafından 3 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

3 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : xsxeker pembe
  1. xsxeker pembe

xsxeker pembe kzımı sen koru rabbim... Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    kızlaar kahveyi yemezsem bi garip oluyorum kedimi durduramıyorum yiyorumm ama zaralımıdır sizce nasıl bırakırım

2. 3 Temmuz 2010
  3. ponispon

ponispon umutlu... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    direk içmeyi denesen türk kahvesini ben araştırdım normal kahvelerden daha az kafeini bir iki bardak içebilirsin fazlada abartmadan tabi

4. 3 Temmuz 2010
  5. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Geceleri uyku problemi yaşıyorum ben nescafe veya Türk kahvesi içtiğim zaman..Senin olmuyo mu arkdaşım?

6. 5 Temmuz 2010
  7. Nazo

Nazo HAYAT SEVİNCE GÜZEL Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Aaaa ablamın kızı şu an 10 yaşında ona hamileyken oda türk kahvesi yiyordu engel olamıyordu kendine.Kızı doğdu daha aylık bebekken evde kahve içildiğinde fincanlara saldırıyordu kokusunu alınca durduramıyorduk kızı valla.Ablamda ve kızında bir problem yoktu ama bence kafein hamileler için zararlı.Bence çok canın çekiyorsa azıcık ttadımlık ye ama sakın abartıpta kaşık kaşık yeme

8. 5 Temmuz 2010
  9. kelebek_86

kelebek_86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    ayyy bende de son aylarda olmuştu...kahvenin telvesini normalde hiç sevmem ama o zaman benim için vazgeçilmezdi:))
    hatta kahve kavanozunu açıp koklayıp duruyordum::)dayanamayıp çiğ falan yediğimde oluyordu abartmıyorum:)
    kızımda da hiç bir sağlık problemi olmadı çok şükür..ama bunun sebebi hgb nin düşük olmasymış.öyle duymuştum:)

10. 5 Temmuz 2010
  11. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    tek zararı uyku tutmaz,telvenin uyarıcı etkisi var...ben hergün iki fincan içerim,hamileyken kokusundan tiksinmiştim ilk aylarda...sonra ara ara canım çektikçe içmiştim...

12. 5 Temmuz 2010
  13. surayn

surayn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bence fazlal tüketilmesi zararlı diye biliyorum bende hamile kaldığımdan beri nescafe çok hoşuma gidiyor ama eşim izin vermiyor içmeme tabi arada bir canım çok çekerse içiyorum ama sizin durumunuzuda çok iyi anlıyorum benim komşum hamileliklerinde toprağı çok yerdi en azından kahveyi toprağa tercih ederim allah yardımcımız olsun

14. 6 Temmuz 2010
  15. Nazosan

Nazosan (: 24.07.2010 :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bebeğe giden besin kanalında bir filtre var. bu filtrede zararlı olan tüm maddeler takılıyor. filtre geçmelerine bebeğe ulaşmalarına izin vermiyor.
    bu filtreden geçemeyen 2 madde var. biri nikotin (aklı başında bir anne zaten almaz), diğeri kafein
    kafeinin fazla tüketimi zararlı. haftada 2-3 fincan öneriliyor türk kahvesi.
    bunun yerine süre kahve falan deneseniz daha faydalı olacaktır...

16. 6 Temmuz 2010
  17. burcuwaa

burcuwaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende turk kahvesını cok sevıyorum dr um hergun degıl ama haftada 3 fıncan ıcebılırsın dedı.

18. 6 Temmuz 2010
  19. cicekcik

cicekcik 02.08.10 Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    146
    bende hergün türk kahvesi içiyorum düzenli olaraktannn:)) ama bir fincanın yarısını içiyorum:))