32hafta

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve oz80 tarafından 20 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

20 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : oz80
  1. oz80

oz80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    108
    Kızlar hafta hesapları ile başım dertte, 14 Mayıs'ta dra gittiğimde 29+1 dediler, bugün itibariyle ne oluyor o durumda? 30+0 mı? 32.haftamı hesaplamaya çalışıyorum ama kafayı yemek üzereyim. Rapor almaya 32.haftanız bitince mi gidiyorsunuz yoksa 32.haftaya girdiğiniz herhangi bir günde mi? 32.hafta diye girdiğimde (33+0,33,6) çıkıyor, bu durumda geç mi kalınmış olur? 31+0,31+6 olan hafta mı gidilmesi gerekiyor? Bir de şunu merak ediyorum 32.hafta raporu alınır alınmaz hemen bağlı bulunduğunuz sigortaya götürüp onaylatıyor musunuz yoksa aradan 1-2 hafta geçse de gidip verilse oluyor mu? Çünkü tam 32.haftaya girdiğimde şehir dışında olacağım, başka bir şehirden rapor almak da olmaz öyle mi? Biri beni aydınlatsın lütfen.

2. 20 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : oz80
  3. asiyan_1010

asiyan_1010 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben geçen pazartesi raporumu aldım.sata göre 30+4 haftalıktım. ama ultrasona göre doktorum 32 haftalık olduğumu söyledi.ve geçen pazartesi tam 32+0 haftalık olmuştum.doktorum raporumu hazırladı.raporun yanında aynı günü ait vizite kağıdı istedi hastane.hemen işlediler.bana para kağıdımla raporumu birde vizite kağıdımı verdiler.doğum olunca gidip tekrar rapor alacağım.raporunu alır almaz onaylatman gerekmiyor.çünkü doğum olunca daha önce aldığın raporu hastaneye yada doktoruna götürüp birdaha 2 aylık bir rapor alacaksın.ben sgk ya gidip sordum.doğum olunca raporunu alıp gel dediler.orda bir dilekçe doldurtacaklarmış.dilekçeni ve diğer raporlarını bağlı olduğun ödeme merkezine göndereceklermiş.ve doğumdan sonra 56.gün pttye gidip paranı alacaksın.