33+2 de kasıkta ve belde adet sancısı gibi ağrılar

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve wetw tarafından 14 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

14 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : wetw
  1. wetw

wetw Mucizenin annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    33+2 haftalık hamileyim. Son 10 gündür düzenli olmayan kasık ve bel bölgemde sanki adet sancısı gibi ağrılarım oluyor. Bunlar Nedir? Bu arada yalancı kasılma dedikleri konuyu araştırdım ama yalancı kasılmalarda ağrı olmazmış. Benim gibi olan arkadaşlar ya da konuyla ilgili bilgisi olanlar yardıncı olurlarsa çok sevinirim.:sinifsinif:

2. 14 Temmuz 2009
  3. Alsebe

Alsebe Rutbesiz :-) Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Canim yaa gecmis olsun seninle cok ortak yanlarimiz var sanirim hamilelikte...Diger topigede yazarkens eni gordum yine..Bendede baya bir sanci var ustelik oyle kucumsenecek gibi degil...Belim haric karnimdan taaa son noktaya kadar inan..Persembeyi bekliyim diyorum ya hayirlisi bakalim..Yakin olmasa randevum giderdim simdiyede iste....

4. 14 Temmuz 2009
  5. wetw

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Selam şekerim...
    Ay evet ne çok yanımız benzeşiyor seninle..Şekerimde dengesizleşmeye başladı. Diyete devam ediyorum ama sanırım diyetle olmayacak inüsülüne geçilecek. Bu ağrı sanki adet olacakmışım gibi his veriyor. Perşembe gideceksen gittikten sonra bana bilgi verir misin? Benimde ayın 22 'sinde randevum. Bugün 2 kez oldu. Dün akşam da oldu. Birde benim karnım çok aşağıda, herkes akşama sabaha doğuracakmış gibi halim olduğunu söylüyor. Oysa beklenen doğum tarihi 28 ağustos, 24 gibi sezeryan olurum diye konuştuk doktorla.Senin de karnın benim gibi aşağıda mı?

6. 14 Temmuz 2009
  7. why_be

why_be varken yok gibi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    o ağrılar bende de çok oluyo. doktor normal demişti geçen hafta. ağrılar sonrasında bebek hareket etmezse karnın sertleşirse hemen gel demişti.

8. 14 Temmuz 2009
  9. abraxas

abraxas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba , bende 33+5 günlük hamileyim...muhtemelen 27 ağustosta doğum yapacağım...dün doktor kontolüm vardı...aynı ağrılar bende de mevcuttu...sanki her an adet olacakmışım gibi bi ağrı bel ve karın çevremde, boşluklarımda...doktoruma bahsettim ve idrar testi istedi..yaptık ve idrar yollarında enfeksiyon varmış...tek kullanımlık ilaç verdi...yani yalancı kasılma değilmiş...ayrıca bende çok aşağıda taşıyorum ve herkes banada doğum yakın diyip duruyordu, bunuda sordum doktoruma ve herkesin yapısı farklıdır, herkes farklı taşır , erken doğum riskin yok dedi ve rahatladım...inşallah aydınlatmışımdır az da olsa ...

10. 14 Temmuz 2009
  11. Alsebe

Alsebe Rutbesiz :-) Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Benim seker Allahtan iyi gidiyor dikkatte ediyorum ama arada kucuk kacamaklar yapiyorum..Haftada iki gun olcum iki hafta sonrada degerlerimi vericem..Karnima gelince benimde biraz asagida babegim..Agrilar adetten daha fazla bende..Hatta artik ev isi falan bile yapamiyorum ben yuruyemiyorum bile dogru durust....Butun gun yatiyorum o halde bile sancim oluyor..Birgun fazla kalmasi bile benim için kar diye dusunuyorum karnimda daha 31 haftaligiz cunki..Ben daha once iki hamilelikte gecirdim ama boyle hiç olmadim..Persembeyi iple cekiyorum gidip konusucam bu sancilarin pek normal hali olmadigini..Sana mutlaka bildiririm burdan...Ecografi yapicak hatta detayli bilgi verir umarim...Senin ilk oldugundan sezeryan olacak sanirim...Benimkiler normal oldugundan bunuda normal yapicaz insallah aksilik olmazsa...Banada sekerden dolayi buyurse erken yapariz dogumu dediginde bende sezeryan mi diye sormustum..Bana hayir tetikliyicem dedi dogumu (rahimdeki tikac diyim ) acicam dedi..Bunu daha oncede duymustum arkadasima yapmis doktoru..Neden sana oyle birsey teklif etmeden sezeryan dediler ki...?

12. 14 Temmuz 2009
  13. prenses84

prenses84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canımm bende 33+3ümbendede aynenn belim ve kasığımda ağrılar varr doktorummgayet normal endişelenmeyin dedi doğuma haırlıomus rahim kendini ondan öle oluyuomuss

14. 15 Temmuz 2009
  15. firuze-1524

firuze-1524 Bal kız & Bal oğlan Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    cnm normal bunlar
    işte yalancı kasılma dedikleri bu şeker
    yalancı doğum sancısı çekiyorsun yalnız bunlar düzenli değil
    düzenli olduğu zaman hemen dr.a haber ver cnm
    Allah kurtasın inş.

16. 15 Temmuz 2009
  17. cmr

cmr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende de oluyo canım, çok sık olmasa da bu son zamanlarda hissediyorum bende böyle sancılar. ama kasılmalarım çok oluyo. ama kasılmalarım ağrılı oluyor

18. 15 Temmuz 2009
  19. wetw

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar ben kasılmayı nasıl anlıyacağım? Ben hiç kasılma hissetmedim, nasıl birşey tarif edebilir misiniz? Ben sadece bel ve yumurtalık taraflarımda adet sancısı gibi sancılar hissediyorum. Bu sabah işe gelirken yürümekte zorluk çektim.