33 haftada tetanoş aşısı..

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve dertlisezen tarafından 14 Ekim 2010 başlatılmıştır.

14 Ekim 2010
    Konu Sahibi : dertlisezen
  1. dertlisezen

dertlisezen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Selam arkadaslar,
    33 haftamdayım.22 haftalık hamıleyken kendı doktorum o gun olmadıgı ıcın nobetcı doktora gorundum. Gebelık cızelgeme tetanoz asısı onerıldı dıye muhur gıbı bısı yapmıs ama bana soylemedı.Ben de bunu farkettım ama doktoruma sormayı unuttum.Kendısı de oyle bısı demedı.Bugun doktorumu arıyorum telefonu acmıyor.Gec mı kaldım acaba ? Yaptırmayıp sorun yasamayan ya da gec yaptıran varmı ? :sinifsinif:

2. 14 Ekim 2010
  3. cogito

cogito Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben de önerilen zamanın dışında 30. haftamda tetenoz aşısının ilkini yaptırdım. ikincisini de 34. haftamda yaptıracağım. bence bağlı olduğunuz sağlık ocağına gidin. orda size yardımcı olurlar ve aşınızı yaparlar.

4. 14 Ekim 2010
  5. aylinersan

aylinersan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    canım ben ilk hamileliğimde yaptırmadım.bir sorun olmadı.ama sen sağlık ocağına bır sor istıyorsan.bu asıyı genelde az gelişmiş ya da gelişmekte olan ülkelerde yaptırıyorlar.gelişmiş ülkelerde böyle bir sey yok.o yüzden yaptırmasan da bir sey olmaz diye düşünüyorum.

6. 14 Ekim 2010
  7. sodi-certila

sodi-certila evli-mutlu-çoçuklu olucak Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    doğuma 20 gün kalıncaya kadar yaptırılabilir

8. 14 Ekim 2010
  9. dertlisezen

dertlisezen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Saolun kızlar yuregıme su serpıldı. Kendı doktorumu aradım telefonlara cıkmıyormus.Herhangı bır ebeyı alıyım telefona dedım. O da doktorunuza danısırsanız daha ıyı olur ben karısırsam kızabılır dedi :S

10. 14 Ekim 2010
  11. nilhan

nilhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım ben ilk aşıyı 25. haftada oldum 2.icin 1 ay sonra gidecektim ama gitmedim sonra saglık ocağından cağırdılar gittim 2. asıyı 34. haftada yaptılar bi sorun olmuyomus

12. 14 Ekim 2010
  13. bayans

bayans oğluşlarım çift oldu ;) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    cnm sağlık ocağına sor bence..bende ikini yaptırmıştım sonra 2yi korktum yaptıramdım ve son aylarımda gittim ,dediler belki erken doğum riski oluşturur o yüzden şimdi yapmıyoruz ,doğum yaparken söylersin seruma karıştıırılsın dediler..doğumdan önce soruldu zaten bende 1 doz yaptırdım 2yi dıoğumda vereceklerini söylediler dedim seruma kattılar sanırım..