33 yada 34 haftada dogum yapanalar tecrubelerınıze ihtiyacım var

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve ayse48 tarafından 31 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

31 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : ayse48
  1. ayse48

ayse48 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    bugun nısan geldı sabah hafıf bır kanamam oldu dr cıer gelıstırıcı ıgne yaptı ve nıdılat yaptı bu haftalarda dogan bebekler kuvoze gırermı tecrubelerınıızı paylasırmısınız cok korktummm acılma falan yok nst de normal cıktı ama ben cok korkttumm heryerde kuvoz eksıklıgı varken korkktum ege unıversıtesıne gıdıyorum.. cevaplarsanız cok sevınırım

2. 31 Ağustos 2009
  3. ebrizm

ebrizm Prenses Beril in annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    ben 34+2 de doğum yaptım benim kızım o kuvöz sıkıntısını yaşadı tepecik e zorla kabul ettirildi ama özel bir durumu olduğu için girdi ikizi zehirledi. antalyada yaşayan bir yakınım benden 2 ay önce ikiz gebelikti ve 33. haftada dr u daha fazla riske atmayalım diyerek sezeryana almış ve hiç kuvöze girmeden büyüdü ikizler şimdi endişelenme drna güven ama bbebeğini sürekli dinle hisset kıpırdamadığını hissettiğin an hastaneye koş

4. 31 Ağustos 2009
  5. ayse48

ayse48 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    cok teskkur ederım zehirlemeseydı gırmeyecekmıydı kuvoze sız nerde dogum yaptınız o kdar cok korktum kı bugunşimdi nidilat verdı aksamda yaptıracagız cıger gelıstırıcıyı sabah ıkı doz yaptılar aksamda ıkı doz yapılacak ben ege unıversıtesıne gıdıyorumkacıncı haftadan sonra kuvoze gırmezler acaaba b u cıger gelıstırıcı ıgneler iiçinde 1 hafta ıcınde dogum yapcaksanız ıse yarar dıyorlar dogrumu acaba

6. 31 Ağustos 2009
  7. ebrizm

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    kuvöz e girmesi haftaya değil bildiğim kadarıyla bebeğin durumuna bağlı. ben özel bir dr a gidiyordum çınarlı da doğum yaptım. 32. haftadan sonrada düzenli nidilat kullanıyordum

8. 31 Ağustos 2009
  9. ebrizm

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    ciğer geliştirici iğneyi de 1 gün önce bile yapsalar işe yarıyor diye biliyorum endişelenme

10. 31 Ağustos 2009
  11. max09

max09 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar merhaba ,29 haftalık hamileyim ve rahim ağzında 1 cm lik açılma var dedi doktor ve bu ciğer geliştirici iğnelerden yapıldı fakat bende çok korkuyorum daha bebişimiz küçücük ,doktor hemen bi açılma olmaz 34. haftayı bekler dedi ama gene de açılan şey kapanmazki daha da açılmaz mı rahim ağzı tecrubesi olan arkadaşlar var mı bu konuda teşekkürler...

12. 31 Ağustos 2009
  13. merhaba arkadaşlr.banada 28 haftalıkken yapılmaya başlandı ciğer geliştirici iğneler.çünkü ciğer geliştirici iğnelerin etkisi uzun değilmiş.. yani bana şimdiye kadar her hafta yapıldı.o konuda korkma küvoz bebekle alakalııı..
    bu arada max09 canım eğer hep yatarsan 1 haftada o açıklık kapanır.. bende sizin gibi aynı durumdayım.. fazla yürümeyeceksiniz. ayakta durmak yokk..kısacası bebişler için yatağa bağlı kalacaksınız.. bu arada 30. haftaya kadar hazırlıklarınıız bitirinn derim

14. 31 Ağustos 2009
  15. ayse48

ayse48 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    çınarlıda erken dogummu yaptın dr unn kımdı bebekler transport kuvozlemı tasındı

16. 31 Ağustos 2009
  17. bebekimm

bebekimm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam kızlar bende 34+1 de doğum yaptım hiç bir sorun yokken birden suyum geldi hastaneye gittik ve yatırdılar açılma yoktu ama suyum kalmamıştı ciger geliştirici iğne yaptılar 2 gün hastanede yattım ve dogum yaptım bebegım 1 hafta kuvezde kaldı
    bebegın kuvezde kalması ne kadarlık dogduguna degıl gelısıp gelısmedıgıne bakılıp belırlenıyor ayrıca sancı suyun gelmesı veya bebek hareketlerınde azalma gıbı durumlar olursa hemen hastaneye gıdın derım bende

18. 31 Ağustos 2009
  19. aktuel

aktuel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    selam

33+1 de doğum oldu yani sezeryan.
    32+6 da kanama oldu rahim ağızı az açılmıştı fakat kanama yoğundu.Hemen iğne yapıldı ve 20 dk bir ağızda nitrat ilaçı patlatıldı.Bebekler izlendi .ilk iğneden (2 adet) 12 saat sonra diğer iğne vuruldu. ilk iğneden 38 saat sonra kanama tekrarlayınca bebeklerin alınmasına karar verilmişti.Doğum dr nureetin demir ve Dr soner öner tarafından çınarlıda yapıldı.
    bebeklerde herşey normal olmasına karşın kanamadan içeride oluşan pıhtı birikintisisnden dolayı enfeksiyon kapma olasılığı ve kilolaraın 1860 -1870 olduğundan genel durum dolayısı ile behçet uz hastanesine götürüldü.2 hafta orada kaldı ilk 3 gün kontroller yapılıyor doğru yada tam anlamıyla durum hakkında fazla bilgi verilmiyor.Kontroller olduktan sonra bebeklerin durumuna göre aillere teslim ediliyor 1 haftada kalan var 3 ayda önemli olan sağlıkla gelen bebeğin anne karnında geçirmesi gereken süreyi sağlıklı ve kontrollu olarak orada geçiriliyor .Sağlık iyi durum gayet iyi ise 35 haftanın sonnuna kadar kiloda önemli bu arada aileye veriliyor ama bu durum tamamıyla her bebek için aynı olmuyor.bebeklerin gelişimine bağlı.
    kuvez için dr la konuş genelde drlar böyle durumlarda kuvez takipi yaparlar.Benim dr bulmuştu.Çok yardımcı oldular Orada bile bebeklerimi takip ettiler.Şimdi bile arayıp soruyor Premütüre servisindek i takip dr muzla iletişim içindeler .
    Olumlu olmaya çalış eğer doğum geçiltirilirse şanslısın anne karnıda 15 dk kalmaları bile çok önemli dr seni sıklıkla takip edecektir.
    umarım hiç birşeye gerek kalmadan tüm sevinçle sağlıkla alırsın bebeğini kucağına....